Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми за лято 2020

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Приятел върна летни NEXEN на втория ден, не можа да ги изтрае. Твърди като пластмаса, все едно карал влак. Но бяха с по-висок скоростен индекс. Зимните пак са му NEXEN и от тях е доволен.
    Може да разгледаш и Apollo Alnac 4G
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #32
      Фулдата за класа си е много добра гума.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #33
        Твърди като пластмаса, все едно карал влак.
        Аз нацелих пък твърди зимни гуми. Ноември обух колата с 4бр CST Medallion Winter. Общо взето бяха едни от най-евтините възможни решения за моя размер 215/65/R16 в усилена версия XL (850кг товароносимост). Макар че возията им не е много комфортна, трябва да призная-държат се много добре при всякакви пътни условия. Изпробвах ги на сняг, на лед, на дъжд и изобщо нямам претенции към сцеплението им. Реших да ги пробвам, тъй като в теста на ADAC за зимни гуми, китайските Maxis се представят отлично, а те са производство на същата компания Ченг Шин Тайър (CST).
        Ако се търси комфортна возия в средния ценови клас, от личен опит мога да препоръчам летните GISLAVED. Сегашните ми летни SAILUN Atrezzo Elite също не са зле в това отношение, макар че са усилената версия XL (със 100кг по-голяма товароносимост), което предполага да са с по-твърди бордове.
        Dacia Duster 1.6 4WD

        Коментар


          #34
          Айде и аз да споделя малко личен опит, понеже по-горе на няколко пъти се спомена за Nexen.
          Nexen 4 seasons се представят много добре на сняг и мокро, то и шарката е по-скоро зимна. Разбрах, че са затворили магистралата едва след като минах по нея. Лятото също не съм усетил дискомфорт при шофиране. Препоръчвам!

          Michelin Crossclimate - e, няма такава грозна гума! Преди да ги взема се начетох на хвалебствия, препоръки и колко са УАУ. Ръснах се 600лв. (брат ми над 1000лв.) за такива гуми и се оказва, че само цената им е "хубава". Оня ден ми се наложи по-екстремно шофиране по утъпкан сняг и все едно бях с летни гуми - никакво сцепление! След няколко часа минах по същия път, но с другата кола, оборудвана с Nexen 4 seasons. Е, няма нищо общо!
          Та, извода е много да се внимава какво купува човек!
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #35
            Крос климата е всесезонка, няма как да се сравнява с чисто зимна гума. Макар, че един приятел ходи на някаква планинска хижа дето последните 50м бил доста стръмен баир и пресен сняг. Само той с крос климата издрапал до хижата, всичките други коли долу и пеша към хижата.
            П.С. Летните NEXEN, които оплюх са били с усилен борд XL, качени на комби 1800кг. Явно заради борда возията е била отврат.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #36
              Nexen-а и тя се води всесезонна, обаче се представя в пъти по-добре от Michelin-а.
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #37
                Китайски телефон, телевизор - да, ама гуми за колата - никога!
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #38
                  И аз така мислех, но явно китайците се развиват много бързо. И според мен вече не си заслужава да се броят двойно повече пари за гума "среден" клас, която има същото качество като китайската.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #39
                    Китайски телефон, телевизор - да, ама гуми за колата - никога!
                    Летни гуми отпред- два сезона. Износването е нормално, не карам екстремно.
                    Зимни гуми- Рокстоун- на снега, който падна тази зима, а и на студено- добро представяне.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар

                    Working...
                    X