Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми за лято 2020

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Шкода излиза от завода с Нексен. Едва ли са толкова лоши.
    Но аз вече съм избрал гуми.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #17
      То и голяма част от Хюндай и Киа, излизат с Нексън от завода, но това не ги прави особено добри...
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #18
        Миналата година се чудих и аз... и заложих отново на Гудиър 2 бр. предни и не сгреших..
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #19
          Петлас-а са монтирани задни. Следващия сезон ще са предни. Ако ония пишман майстори бяха регулирали предницата правилно, щяха да изкарат 4 сезона вместо 2. А щом се изядоха от едната страна- значи не са пластмасови...
          Уточнение- старите гуми се изядоха, не новите.
          Последна редакция от dobrujanetza; 21.03.2020, 20:38.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #20
            Що така си сравнявате гумите на сезони? Мойта резервната е на 54 сезона
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #21
              lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
              Що така си сравнявате гумите на сезони? Мойта резервната е на 54 сезона
              Защото въведоха лятни и зимни гуми. Вида Контакт и Вида Спорт бяха всесезонни. Но вече няма Вида...
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #22
                Аз пък карам с Nexen R16 летни вече 3-та година и нямам никакви ядове за сега и не мога да се оплача откъм стабилност, до колкото имам усет към това или от шум, вибрации и т.н.
                Зимните са ми Kleber R16 и там вече 2-ра година търкалям и за сега не мога да усетя никакви проблеми. На сняг се държат като 2-годишните Мишлен-ки преди да ги дам на баща ми и да мина на Kleber или понеже аз си карам нормално като човек, а не като рали съзтезател, изобщо не мога да усетя никаква разлика. Иначе преди това съм карал и с Kormoran R15, а още преди това Dayton R15. Никакви проблеми с тях също. Изкараха си 4 години без проблем и още си имаха грайфери. Минавам г/д по 12-15к км. на година предимно градско.
                Последна редакция от yeksuh; 01.04.2020, 12:55.

                Коментар


                  #23
                  Клебер повече няма да купя- ни зимна, ни лятна.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #24
                    Щом като не те бърка 20-30 кинта разлика DUNLOP FAST RESPONSE или FALKEN ZIEX/AZENIS.Уникални и трите разновидности.Тихи и без забележки на мокро/сухо и тн.Аз съм с летни Уни 5 225/45/17,също без забележки,така че ти решаваш.Много хора ревът че клебер е фалш но все пак са на мишлен,а доколко факта къде са произведени е също доста субективно защото има доста специалисти които отговарят за качеството и мисля че е без значение къде са произведени.Конти за европа се прави в Румъния и Германия(може и в други фабрики),прави ли ги лоши гуми.Е ако са секънд хенд е друг въпроса
                    198mjet Bravo

                    Коментар


                      #25
                      Здравейте !
                      Знаете ли стандартния размер на гумите за Пунто - С 1996 ? Излиза ми 155/80 R13...

                      Коментар


                        #26
                        Здравейте !
                        Знаете ли стандартния размер на гумите за Пунто - С 1996 ? Излиза ми 155/80 R13...

                        Зависи от мотора. 13ките май бяха за 1.1.

                        Коментар


                          #27
                          Здравейте! А какво мислите за такива летни гуми за кола на Fulda? Мислите ли , че ще свършат работа или е добре да се инвестира в по-скъпи?

                          Коментар


                            #28
                            radoslavst написа: Преглед на мнението
                            Здравейте! А какво мислите за такива летни гуми за кола на Fulda? Мислите ли , че ще свършат работа или е добре да се инвестира в по-скъпи?
                            Много зависи как искаш да караш - за градско са перфектни за високи скорости по магистралата всеки ден не стават
                            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                            Коментар


                              #29
                              Аз съм с такива гуми и мога да кажа, че са изключително тихи. Скоростния индекс е Т, което не предполага да летиш с 200 все пак.
                              Имай предвид, че гуми на промоция в повечето случаи са залежала стока. Например в Диана-та си пишат на промоциите, че гумите са на около 3г. Така, че питай за ДОТ преди да ги купуваш.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар


                                #30
                                radoslavst написа: Преглед на мнението
                                Здравейте! А какво мислите за такива летни гуми за кола на Fulda? Мислите ли , че ще свършат работа или е добре да се инвестира в по-скъпи?

                                Не бих си ги купил. Нито са икономични, нито поведението им на мокро е добро. Ако се търси ниска цена, NEXEN са по-евтини и с по-добри характеристики. От средния клас бих заложил на FALKEN. Миналото лято обух колата с китайски Sailun Atrezzo Elite-чистак нови от Примекс. Очаквах да плача и да съжалявам. През лятото намотах над 20хил. км и за мое голямо учудване нито веднъж не загубиха сцепление или колата да загуби стабилност. Просто съм очарован от китайците. Макар да имам предишен печален опит с тази марка и всесезонните им гуми. Явно се развиват бързо китайските производители на гуми.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X