Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за Punto Evo 199 - Blue & Me, Start/Stop

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за Punto Evo 199 - Blue & Me, Start/Stop

    Здравейте колеги,
    от няколко дни съм собственик на Punto Evo 199, 2011-та година. Количката никак не е лоша, единствено съжалявам, че се падна с 1.4 8V мотора, който идва прекалено слаб за тази кола. (Очаквах доста по-добра динамика, но... уви.
    Имам проблем с Blue & Me системата... Телефона ми се свързва и работи добре, но не мога да пускам песни през USB, както и не мога да направя ъпдейт и смяна на език (след стриктно спазване на инструкциите, изобщо все едно не съм поставил флашка). Порта работи - като включа телефона го зарежда. Общо взето от това, което четох, най-много препоръки видях за откачане на акумулатора, но това не помогна (стоя откачен повече от час). Като сменям Source-а, никъде не виждам MEDIA или USB или нещо подобно, сменят се между FM/AM и там другите обхвати и AUX... Другият проблем е със Start/Stop системата. Принципно изобщо не държа да работи, но като цяло не обичам да има проблемни неща. Днес след 5 дни каране за пръв път започна да гасне. Знам че следи 100 неща и вероятно до сега не е работила вероятно защото акумулатора не е бил зареден добре. Сега хубаво гасне, но пак запалва след 10-15 сек без да държа или помпя спирачката или друго нещо, което да я провокира да го прави (карам служебна кола със Start/Stop и ми е ясно по какви причини пали без да пипаш съединителя). Обяснявам си го отново с акумулатора, който може и да е заминал... но все пак ако някой има друга идея е ОК.
    Може ли някой от Пловдив да направи читава диагностика или да се намеси с проблема с Blue & Me-то, защото ми писна да се ръчкам без резултат?

    *Колата има и навигация на TomTom, която също би трябвало да се вързва с Bluetooth-а, но след ресет на нави-то, при сдвояването стигам до въвеждане на PIN. След като го въведа, ми дава грешка и не успявам да ги сдвоя.
    Последна редакция от playlife85; 15.03.2020, 19:03.
Working...
X