Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум подобен на блоу оф след връщане на газта - проблем ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум подобен на блоу оф след връщане на газта - проблем ли е?

    Здравейте, колеги. Днес ми направи впечатление този шум, не съм го чувал по-рано, не ми е правило впечатлеие, няма никакъв проблем с колата иначе, върви, няма ненормално свирене от турбото, но този шум ме озадачи Като изфорсирам и си махна крака от газта, докато падат оборотите на под 1,7хил някъде се чува подобен звук от блоу оф, но по-слабичък, на отворен капак и заслужване се чува ясно, иначе докато си в колата и си караш няма нищо, всичко е нормално. Няма лампи, няма нещо ненормално, колата си върви идеално. Струва ми се, че колкото по-високи са оборотите и пусна газта се чува по-силно, ако са по-ниски съвсем доловимо. Нищо друго нехарактерно не се чува, само това, бих го опреличил на все едно желязно нещо спира да се върти
    Ако някой има идеи какво е това да пише, ще съм благодарен да обсъдим.
    1.6 120 мултиджет.
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Шайбата на алтернатора например.

    Коментар


      #3
      Колата е обслужена на 100%, всичко подменено. Нов внос е от преди 3 месеца.
      P.S. Не скърца на ролка, не е скърцащ звука, чува се нещо от сорта на - фюп-фюп, винаги един и същ.
      Последна редакция от VALIO_RACING; 15.03.2020, 20:58.
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #4
        Дължи се на проблем с геометрията на турбокомпресора.
        Най-често се наблюдава при 159 и Крома с двигател 1.9 150, с турбо Гарет 1749 което е едно цяло с колектора.
        Колко ще кара така, никой не може да каже. Но не е някакъв сериозен проблем за мен.
        Може да се реши с почистване на геометрия, а може да трябва и да се подмени същата.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Долу-горе колко излиза такъв ремонт?
          П.С. говорих с един сервиз за турбини, казаха да минат да я чуят, но ако няма голям шум и проблеми да не се занимавам, няма да се повредело нищо повече от това. Сигурно ще мина след 2 седмици, че сега не работят и ще пиша.
          Последна редакция от VALIO_RACING; 16.03.2020, 11:33.
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #6
            Имай предвид че при мен при 150 к.с 159 това понякога изчезваше, примерно за 1500км, после пак се появяваше.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Вчера го забелязах, не ми е правило иначе впечатление, на отворен капак и да си се подал извън колата ще го чуеш, но иначе не, едвам едвам се чува. Говорих и с друг сервиз, дето правят колата, казаха, че не е проблем чак такъв, дължал се от пренадуване на турбината, щом не изписва грешки не е притеснително все още. Четах във форума на ауди, изключително много такива шумове, сменяли, като скъсани какво ли не и шума пак го имало. Явно ще карам така, гледам някои карат по 50-60 хил. така и не се променя. Самият звук от какво идва, да не задира нещо онзи диск, който е за променливата геометрия?
              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

              Коментар


                #8
                На моята Крома същия звук се появи след като премахнах ДПФ филтъра и катализатора.Карам така вече около 20 000 км. и не виждам никакъв проблем.
                Ланча Капа 2,0 VIS
                Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                Коментар


                  #9
                  Нищо и няма на колата, излишно се филмираш.Турбото разтоварва и затова се чува
                  Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                  EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                  EX.Fiar Ritmo 105TC

                  Коментар


                    #10
                    viktorsterev написа: Преглед на мнението
                    Нищо и няма на колата, излишно се филмираш.Турбото разтоварва и затова се чува
                    Как разтоварва турбо с променлива геометрия да попитам само?

                    Коментар


                      #11
                      При нас на 1.9 150кс. го имаше този звук. Карахме я така много време и не правеше проблеми. В края на краищата геометрията запече и колата влизаше в авариен режим при голям товар.
                      Свалихме турбината, касетата беше също за смяна - имаше доста течно масло по въздуховодите. Нова касета, почистване на геометрията и всичко е наред. Хъркащият шум при отнемане на газ изчезна. Дали е било от заминали лагери или от геометрията - не знам, но почти сигурно звукът ти идва от турбината. Ако си обслужил ремъците и водната помпа - абсолютно сигурно. Цената на пълна ревизия на турбината е 600-800лв., зависи къде и как.

                      След ревизията на турбото разходът на масло разбираемо падна осезаемо. В динамиката няма разлика - старата турбина надуваше в норми. Заради запеклата геометрия пренадуваше до 1.7-1.8bar. при голям товар.
                      Последна редакция от PSG; 30.03.2020, 23:58.

                      Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                      Коментар

                      Working...
                      X