Резултати 1 до 5 от 5

Тема: Lancia Dedra SW 1.8 16V 113 к.с.

Фиат маниак Аватарът на sclera_bg
    Регистр. на
    16.02.2006

Lancia Dedra SW 1.8 16V 113 к.с.

Здравейте,

Поради появата на още един автомобил в семейния автопарк обявявам за продажба Dedra-та от подписа.

Lancia Dedra SW (комби)

Двигател: бензин, 1.8 16 клапана, мощност 113 к.с., код на двигателя 182А2.000; VIN ZLA83500004120462

Произведена 1996 година (10 май) с първа регистрация в Италия през юни същата година;

Взехме я от автокъща в София през юни 2009 като нов внос, неизвестно с колко собственици преди това; показание на километража в момента на покупката 114633 km (не вярвам че са били реалните, но кой знае...);

Показание на километража в момента - 176437 km; изминати 61804 km или средно 5600 km за година - за което гарантирам;

Оборудване - типичното за Lancia Dedra от онези години, когато нямаше чак толкова много опции при поръчка на автомобила : дискови спирачки на 4-те колела (вентилирани дискове на предните колела), климатроник, отопляеми и ел. регулируеми външни огледала, ел. стъкла на всички врати; подлакътници на шофьорската и задната седалки; делима задна седалка; резервна гума с инструменти в ниша в багажника над задно ляво колело;

Двигателя е работил само на бензин, колата е с оригиналния си катализатор и на всички технически прегледи е показвала чудесни резултати, би следвало екологичната категория да е Евро2, но през 2009 година явно в КАТ - София не са обръщали внимание на тези подробности в резултат на което в големия талон категорията не е попълнена;

За тези години не е правен нито един ремонт на двигателя, консумативите (масла и филтри) са сменяни ежегодно въпреки че в нито една година не сме и доближавали до 10000 km;

Ремонти са правени на ходовата част, окачването, трансмисията, ел. системата (стартер и генератор) - без отлагане и при един и същ майстор за целия период на експлоатация;

Всичко по колата е в изправност с изключение на: пръскалките на фаровете (стоят за фасон, помпата отдавна е демонтирана и дори имам съд за течността за чистачки от модел без втора помпа, но така и не намерих време да го монтирам), клапата за рециркулация на въздуха (така я купих колата и доколкото знам е масово явление) и уреда показващ температурата на маслото (защото строших оригиналния картер и в момента съм с картер от фиат Браво, на който разпробит отвор за монтране на датчика; датчика се търкаля в багажника);

Колата си има външните забележки - като за 24 годишна кола, стояла на улицата и карана основно в града. Жена ми беше с колата по време на голямата градушка преди 6 години и колата си ги има белезите от това (единствените щети бяха вътрешните стопове на петата врата и задната чистачка). Освен това (по незайно какви причини) лака на предния капак се олющи, не съм предприемал никакви интервенции (смятам че боя кола не кара). И последно - тавана беше провиснал, но реших че не ми се дават 160 лева за ремонта му и го "наковах" с текера към шперплата на тавана, признавам си че това е единствения "колхоз" който съм допуснал по отношение на автомобила.;

Колата е с оригиналните за модела джанти с 8 спици (два комплекта).
    Зимните гуми (с които е в момента) са GISLAVED EURO*FROST 6 185/65R14 86T, купени нови през ноември 2017 (тоест карано е 3 зими с тях).
    Летните (които са на другия комплект джанти) са UNIROYAL RainExpert 3 - 185/60R14, купени нови през април 2018 (това ще им бъде трети сезон).
    През септември миналата година смених съединителя (новия е LUK) и предни накрайници, с новия съединител е карано малко над 2000 km.
    През ноември същата година смених задните дискове и накладки, както и дясно външно и ляво вътрешно каре отпред - няма 2000 изминати километра от този ремонт.
    През 2018 година смених горивната помпа с чисто нова (старата даде фира).

Освен това през януари 2019 купих хов акумулатор Gigawatt 60Ah. През годините е сменен и алтернатора с такъв от Fiat Bravo.

Не е пушено в автомобила през тези години. През 2016 дадох да и изперат салона, птичовете си оставиха ръцете в следствие на което има петна по всички седалки (не знам какво са правили, не бяха изсушени добре, беше през юли и си мисля че вследствие на жегата и влагата тавана провисна...);

Техническия преглед е валиден до 18 май 2020, а гражданската - до 1 юни 2020.

снимки от вчера, 14 март:

Цената е 1500 (хиляда и петстотин) лева за изброеното по-горе.

Колата се намира в София.

При интерес и въпроси моля пишете в темата, на лични съобщения (влизам и ще влизам всеки ден във форума, това ми е навик от над 15 години и нямам намерение да променям навиците си) или на телефон 0899250346, Виктор

p.s. Снимките са на безплатен хостинг и не знам докога ще бъдат достъпни. Този линк води към споделена папка в персоналния ми облак, в която има копие от снимките.
    ::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::

Регистр. на
    16.02.2006
    По-ниска цена: 1300 (хиляда и триста) лева.

Регистр. на
    16.02.2006
    Колата днес мина Годишен Технически Преглед - без никакви забележки (както винаги ).
    Валидност до 9 май 2021.

Регистр. на
    16.02.2006
    Корекция на цената : 1200 лв.

Регистр. на
    16.02.2006
    Корекция на цената : 1000 лв.

Тема: Lancia Dedra SW 1.8 16V 113 к.с.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •