Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Човешкото в човека

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Човешкото в човека

    Гледам и чета за нещо много, много красиво.
    Нещо, което ние май забравихме.
    Нещо, заради което пиша цял живот! Заради което написах и 16-те си книги и особено новия си роман "Анхедония".
    Човешкото в човека!
    Девет китайски лекари, от тях и четири жени, може би и майки с деца, едни от най-големите експерти по вируса, току-що преживели ужаса на китайската преизподня и излекували десетки хиляди свои съграждани, са кацнали в Рим.
    Няма време и за ден почивка, която са заслужили тези герои!
    Няма и дума за парички!
    Дошли са просто да помогнат! Да изпълнят своя професионален и човешки дълг!
    И се усмихват, и се посбутват притеснени ...
    Те не говорят, те не крещят лозунги, те не дават съвети. Те вършат онова, което най-много умеят и което сега е най-нужно - те си вършат работата.
    От една война - в разгара на друга...
    Това е нещо велико, европейци!
    Това е саможертва!
    Да се поклоним!
    Доброто ще спаси света!
    Колко е красиво да бъдеш Лекар! Лекар...Спасителят на света.
    Малки, дребни на ръст.
    Но големи. Велики!
    Хора сърца!
    Нещо ме задавя...

    Димо Райков
    П.П.
    Сега разбирам и за още един невероятен детайл от пристигането в Италия на китайските лекари, от който изтръпвам.
    Заедно с тях със самолета пристигат и огромни пакети с необходими материали. На пакетите четем:
    "Вълни сме от едно и също море, цветя от една и съща градина, листа от едно и също дърво".
    Е, това вече ме довърши!
    Къде е нашият европейски егоизъм, нашето измерване все в пари и къде е топлотата и солидарността на тези изстрадали мънички хора с огромни наистина сърца?
    Къде...








    Взех го оттук:

    https://kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=9710
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #3
      Това си е изкуствено създаден вирус, при това много интелигентно направен. Много станаха случайностите покрай тоя вирус. Колкото на 11.09. терористите бутнаха кулите, толкова и тоя вирус идва от прилеп....
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #4
        Хората в Азия са съвсем друго нещо, ние сме затворени зли и глупави.

        Коментар


          #5
          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
          Това си е изкуствено създаден вирус, при това много интелигентно направен. Много станаха случайностите покрай тоя вирус. Колкото на 11.09. терористите бутнаха кулите, толкова и тоя вирус идва от прилеп....
          Поклон на лекарите, но случайни работи няма...
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Какви лекари, какви 5 лева. В България лекарите са 10% - останалите са шарлатани. Всичко в момента е на плещите на медицинските сестри и помощния персонал, дето вземат мижави заплати, докато "лекарите" вземат по 50 000 лв за измислени операции и точене на НЗОК.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #7
              Пак световна конспирация.
              Айде някой да ми обясни как се прави вирус. Вземаш какви съставки, забъркваш в тенджерата с дървена лъжица и... готово.
              И в Азия хората били друго нещо - да бе да! То и ние като отидем в чужбина сме друго нещо, ама това е друга тема.
              Тука просто е така!
              Само ще оцеляваме, никога няма да се оправим и все други ще са ни виновни!
              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

              Коментар


                #8
                dabadaba написа: Преглед на мнението
                Пак световна конспирация.
                Айде някой да ми обясни как се прави вирус. Вземаш какви съставки, забъркваш в тенджерата с дървена лъжица и... готово.
                И в Азия хората били друго нещо - да бе да! То и ние като отидем в чужбина сме друго нещо, ама това е друга тема.
                Тука просто е така!
                Само ще оцеляваме, никога няма да се оправим и все други ще са ни виновни!
                Хахах ти верно ли мислиш, че вирус не може да се създаде изкуствено???
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  #9
                  [/QUOTE]Пак световна конспирация.
                  Айде някой да ми обясни как се прави вирус. Вземаш какви съставки, забъркваш в тенджерата с дървена лъжица и... готово.
                  И в Азия хората били друго нещо - да бе да! То и ние като отидем в чужбина сме друго нещо, ама това е друга тема.
                  Тука просто е така!
                  Само ще оцеляваме, никога няма да се оправим и все други ще са ни виновни!Тука просто е така!
                  [/QUOTE]

                  Тези неща са много далеч от "тенджерата и лъжицата" Колега, или са много по-далеч от твоята глава.
                  Съжалявам за което.....

                  И тук аз излизам от темата, за да не се получи това, което е ставало доста по-рано от твоето членство във Форума.
                  Последна редакция от Flow; 15.03.2020, 22:02.
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #10
                    КАТО В НАЧАЛОТО


                    Колко сме кротки... Колко сме тихи... Няма ни вик, нито смях...
                    Празните улици... Пълните чанти... Ето... Наистина – страх.


                    Дълго не вярвахме... Не е възможно... Всичко сега настрана...
                    Стойте по къщите... Почна и тука... Тази коварна война.


                    Плаче Италия... Адът на Данте... Тръпне Европа... Кошмар!
                    Сякаш сънуваме... Страшното идвало... Господи, колко съм стар!


                    Колко съм глупав навярно... Не вярвам... И си излизам навън...
                    Ето, все пак не е всичко замряло... Чувам трамвайния звън...


                    Кестенът вече съвсем е напъпил... Птички над него цвърчат.
                    Ето... Момчето си взе тротинетка... Нищо, че ще го глобят.


                    Три пъти дневно – жестоки статистики... Няма надежда за край.
                    Търсят лекарство... Къде е? В Америка? По-вероятно в Китай.


                    Сякаш се сбъдва онази илюзия... Човек за човека е брат!
                    Никога, никога не се е случвало... Заедно... Целият свят...


                    Влязъл съм вече в опасната възраст... Връщане няма от там...
                    Но ми се иска да доживея... Искам за Утре да знам...


                    Може би вече ще станем разумни... Може би даже добри...
                    Точно такива каквито в началото Някой ни сътвори.


                    23 март 2020г.
                    9 ч. сутринта,


                    Недялко Йорданов
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Чудех се къде да пиша и тъй като тази тема стана за бича в днешни дни - Коронавируса, реших че е подходящо място. Прочетох една статия във в. Телеграф Click image for larger version

Name:	IMG_20200326_214939.jpg
Views:	1
Size:	186,2 KB
ID:	2098855 /дано се чете/ и се сетих, че се продават озонатори, дали ще имат ефекта описан в статията? Прочетох и едно мнение отричащо озонаторите като цяло в този блог https://vstoykov.blogspot.com/2014/12/blog-post_26.html какво ви е мнението?
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар

                      Working...
                      X