Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти от Алфа Ромео на Фиат Типо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти от Алфа Ромео на Фиат Типо?

    Здравейте,
    Искам да попитам по-запознатите ще станат ли джанти от алфа ромео /алуминиеви/ на моя Фиат, притеснява ме Click image for larger version

Name:	673-5-800.jpg
Views:	1
Size:	57,2 KB
ID:	2170451 ето това болтче, което държи диска. Централен отвор, междуболтово разстояние и другите неща пасват, но тези стърчащите ме притесняват, на моите железни джанти има дупка и това минава през дупката, докато алуминиевите нямат дупки за това болтче.
    Благодаря!

    #2
    Твойте жилезните имат малки КРЪГЛИ дупки,а халомина треа да има големи й НЕКРЪГЛИ кухини. Освен това вместо тези водачи може да си сложиш обикновен болт М8 с леко намалена височина на главата.Оргинал аз съм седин такъв специален и един прост болт и желязни колела и след това без нищо да барам сложих оргинален /ланча/ алумин.
    ПП ако си смел пич /като мен/ може въобще да ги махнещ тези водачи /болтове/.
    Последна редакция от lubo_Y10; 08.03.2020, 17:58.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      И да не си смел пак можеш да ги махнеш, много коли идват от завода без тях.

      Коментар


        #4
        За да ти илюстрирам за какво идва реч от горните коментари, ще ти дам снимка с оградените вдлъбнатини, където реално влизат водачите. Има ги на всяка джанта. Може някои по-нови да са по-плитки, направени за обикновен болт.

        Click image for larger version

Name:	035090081.jpg
Views:	1
Size:	126,6 KB
ID:	2098828

        Коментар


          #5
          Все си мисля, че от Алфа джантите са 5х98, т.е. с пет болта, а на Фиат са 4х98 - т.е. с четири болта и хич няма да станат....
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Все си мисля, че от Алфа джантите са 5х98, т.е. с пет болта, а на Фиат са 4х98 - т.е. с четири болта и хич няма да станат....
            има и двата варианта, и 5х108 дори, но моята е 5х98

            Коментар

            Working...
            X