Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обслужване Punto 1.4, 2011 година

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обслужване Punto 1.4, 2011 година

    Здравейте,
    попрегледах нещата из форума... общо взето драмата ми е следната. Идната седмица (надявам се) ще регистрираме най-накрая новото Пунто, 2011-та година е колата с 1.4 двигател... Питането е следното - дайте мнение за части за обслужването, понеже съм имал много главоболия с предишни коли и уж скъпи части, както и мнение къде в Пловдив да я обслужа? От всичко изчетено най-много се препоръчва сервиза на човека "Жоро" на ул. София... Идеята е такава, че не знам дали въпросното момче работи с негови си части или може аз да му занеса всичко нужно (ползвам много големи отстъпки в повечето фирми) и още допълнителни мнения по темата няма да са излишни... Малко си надскочих сянката със сумата за колата, но не ми се прави някакъв компромис в момента... Предното Пунто 2000г 1.2 го взех на доверие и не е обслужвано никога, не са сменяни ремъци и ролки, маслото му се сменяше... 2 пъти за 4 години при активно каране и то на кола на 250000 км... Сега ми се иска да си станат нещата както си трябва, така че наистина очаквам мнения за части и сервизи, които ще го направят както си трябва! Новата кола е на "87 000"км... не знам какво масло да й слагам като вискозитет, да сменям ли водната помпа, ясно е че на документите не вярвам... Поне ако ще ги сменям, дайте препоръки за читави марки, че едно време като купих един Форд много ми говориха задължително да сменя водната помпа, но като я смених и протече... :D Старият Пу*ьо както си го наричаме, без обслужване и с вдигане на капака само за течност за чистачките, изкара 4 години вярна служба при това на ГАЗ... Новият ми се иска да е гледана кола...
    Последна редакция от playlife85; 07.03.2020, 21:31.

    #2
    Честито за колата!
    Частите може и Ти да си ги купиш, Жоро ще ги монтира. Лично аз отивам в сервиза, Жоро оглежда и поръчва. Има части с добро съоношение цена/качество, има и евтини- човека пита от кои да поръча.Белия лебед влиза само там за обслужване.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Благодаря! Ами да, поизчетох доста във форума относно сервиз за Пловдив... там ще е обслужването. Питах за частите, защото много сервизи отказват да работят с части на клиента или после не носят отговорност (не че иначе знам каква точно отговорност ще понесат). А ползвам много големи отстъпки ня няколко места та... не знам. Еми явно ще трябва да мина да си говоря с човека на място! Той ще си каже препоръките, и ще се разберем как е най-удачно, по-важното е да стане както трябва! Но... първо трябва да я регистрирам, пък после ще се започне с ходенето по сервизите :D Силно се надявам да е само за обслужване де :D

      Коментар


        #4
        Повечето "майстори" не искат да работят с части на клиента точно заради отстъпките - понеже те също ползват много големи отстъпки, а след това взимат от клиента редовната цена на частите. Така мисля.
        FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

        Коментар


          #5
          Saмо да допълня Фокуса че в твоя случай става въпрос само за ремък 15 лв. в Еврото, в помпа 35лв и евентуално обтяжна ролка 10лв. Труда е около 3 часа, на този двигател всеки чичко ладажия може пред блока да ги смени тези чарколяци, аз съм сменял 3 пъти ремък ,един път помпа поради грешна диагноза /беше прокапала тапа а аз си помисли че е помпа и я купих предварителн;/.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Знам че много сервизи не работят с части на клиента по тази причина, но има и такива, които все пак не искат да рискуват... Няма значение като цяло, днес минах през въпросният сервиз, поговорихме с човека, стори ми се свестен и цените, които ми даде за части не се различават осезаемо от това, което мога аз да си набавя, така че предпочитам в такъв случай да се направи колата с части от сервиза... И вече спрях да робувам на марки за много неща, защото на няколко пъти съм страдал от престараване. В последствие се оказва, че дори по-евтини алтернативи са по-читави от препоръчаните от производителя! Темата е дълга, човека ми обърна повече от достатъчно внимание, а и след толкова много препоръки, смятам да се пробвам. Първо в България понятието "не давам гаранция" не се различава особено с "гаранцията" на даден сервиз... най-много да ти сменят за тяхна сметка повредена част, но ако това е ангренажен ремък примерно и мотора стане на салата... сещай се че няма да ти поемат ремонта или нов мотор за тяхна сметка! До тук единствените наистина отлични ремонти, при които също е имало грешки и 100% поети от тях рекламации (ако грешката е в тях) съм виждал само в един сервиз, но там главно се занимават с електроника и горивни системи, но поне за това знам че са... без забележка, а ако не са си свършили работата си поемат изцяло вината.
            Последна редакция от playlife85; 09.03.2020, 20:25.

            Коментар

            Working...
            X