Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клипс за ремонт на механизъм на чистачки на Punto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Клипс за ремонт на механизъм на чистачки на Punto

    Добър ден,

    Проблема с износването лостовия механизъм на предните чистачки споходи и нашето Punto. В момента работи само шофьорската. Вчера порових във форума и видях че решенията най-общо казано са две: заваряване на шайба от обратната страна на шарнира и т.н. (аз не можах да си го представя ) или фиксиране на износения шарнир с ламаринен клипс:



    Лично на мен ми се понрави варианта с клипса , но не знам къде и какво да търся. Горната снимка е от Aliexpress, но честно казано не мисля че да чакам 50 дни за нещо подобно е разумен ход.

    Моля да ме насочите към място от където да купя този клипс (а и търговското му име в България, защото ако отида и потърся "Windscreen Wiper Linkage Repair Clip" ще ме гледат като редко животно

    Благодаря в аванс!
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::


    #2
    Такава минджикляфка май съм барал когато на голфа му сменях седалката. Май и по педалите съм виждал ама на жигулитата или на некои други не моа се сетя.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Днес обиколих сума ти магазини в София - резултата е нулев. Направо не ми се вярва че това нещо е невъзможно да бъде купено тук. В края на краищата що го поръчам от ebay и после гъбко, и така...
      ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
      ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
      ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

      Коментар


        #4
        Това което тези маймуни с короната показват не е задължително да го имаме като внос.Ако не те мързи вземи една бургия 3мм и през пластмасовата ябълка дупчиш включително и металната част.След тази процедура слагаш едно болче с шайби отгоре и отдолу 2,5мм и става вечно.Правил съм го на зафира преди доста години и е проверено.Само преди слгобката сложи малко грес на ябълката.Ще надживее колата.Единственното гадно нещо е че се сваля моторчето на чистачките с рамената но не е болка за умиране
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          В края на краищата пунтото влезе в бокса за смяна на съединител и майстора реши и въпроса с лостовия механизъм (разпробиване и т.н.) и каза че механизма ще надживее колата . Аз едва ли бих могъл да се справя без необходимите инструменти и умения - затова считам че решението с клипса е много добро и е жалко че не може да се намери по магазините.
          ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
          ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
          ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

          Коментар

          Working...
          X