Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна задни седалки на стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна задни седалки на стило

    Здравейте, някой виждал ли е стило комби с плъзгащи се задни седалки и знаели дали обикновени могат да сесменят с плъзгащи се, т.е. дали има всички необходими отвори. Имам огромен багажник, но отзад е тясно за пътниците и се чудя как да им увелича мястото.
    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

    #2
    Та накратко, отговорът е, че стават(поне на моето стило), а на дълго е, че вече ми стана наложително да имам повече място за хората отзад и се заех с темата по начина "Проба - грешка" и "Ръка да види, око да пипне".

    Взех плъзгащите се седалки от хеч, че за една година гледане по обявите видях само 2 комбита за части с такива седалки, но вече ги бяха взели.
    За щастие, страничните кори в багажника стояха, че те са по-дълги и от хеча не стават за комбито.

    Задните отвори, на които се захващат плъзгащите се седалки на пода са различни, но при мен ги имаше и тях, само им бяха сложени тапи, така че можех да ги монтирам без никакви преправяния.

    Махат се старите седалки, сменят се страничните кори в багажника и после се слагат плъзгащите се седалки и готово вече съм с едни 5-6см. отзад в повече за пътниците, което не е много, но осезателно променя комфорта на хората на задния ред.

    Оказа се че и щората в багажника и кората над резервната гума трябва да се сменят и за късмет в едното от комбитата още ги имаше.

    Едно несъответствие, което излезе между седалките от хеча и щората от комбито, е че на гърба на седалките има 4 щипки за които се захваща едната страна на щората. Съответно две от щипките(вътрешните) пасват с отворите на щората, а двете външни не пасват. Не знам откъде идва тази разлика - седалките пасват идеално, а нямам седалки от комби да сравня каква е разликата.

    След монтиране идва разлика по отношение на багажника, че със старите седалки пода можеше да е равен като паднат седалките, а с плъзгащите не е, но това ще се усети само ако ще караш някой дълъг хладилник, който влиза точно до горе, но на мен сега ми е по-важно пространството за хората.
    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

    Коментар

    Working...
    X