Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Фриймонт смяна на маслена помпа .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Картера е свален.Гумичката на маслената помпа е сменена.Не се наложи сериозно разглобяване.При смяна установих износен висящ лагер.

    Коментар


      #17
      Две години и половина сваляне на картер,бива.
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #18
        Да минаха 2 години ,но никой не сподели как се сваля този картер.

        Коментар


          #19
          Дори ти не си споменал никакви подробности. Фланецът ли разпробихте, разхлабихте болтовете на автоматика и го дръпнахте ли, как развихте двете трудно достъпни болтчета?
          Така би бил полезен форума. Никой не е успял да ти помогне, но стигайки до истината сам, просто може да я споделиш за следващите.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #20
            На 3 места разпробихме,2 трудно достъпни болчета на картера и 1 болт на самия фланец закрепен за кутията(шестограм).

            Коментар


              #21
              Смело разпробиваш ,става без сваляне на ск.кутия.

              Коментар


                #22
                При 2.0 165 на бравото,двете болчета дето са при маховика са трудни щото си има чалъм за който даже не се бях сещал.Самия маховик се завърта и има прорез и през него се бърка да се отвият за да се свали картера.Лесно ама да го знаеш.Дано съм бил полезен .Поздрави
                Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                Коментар


                  #23
                  Благодаря ти за изчерпателното инфо.
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #24
                    Помпата същата ли е като на инсигния? Тази с проблемното уплътнение? Понеже го бяхме разисквали някъде из форума и колега, който беше запознат спомена, че помпата е различна, Опел са сложили тяхна помпа и само тя е проблемна.Трябва ли да се притесняваме, твоето уплътнение в какво състояние беше? На какви км е колата?

                    Коментар


                      #25
                      Уплатнението беше точно за смяна.Дори му направих втулка за по сигурно,гледах в нета клип за инсигния .Монтирах уплатнението и втулката в клипа слагат и силикон ,но не рискувах.

                      Коментар


                        #26
                        На табло е 169 000 явно е превъртан.

                        Коментар


                          #27
                          Аз съм на 174 000 Признаци имаше ли при теб?

                          Коментар


                            #28
                            Не нямаше никакви признаци,но като го свалих беше като пласмаса .Зимно време не съм я оставял вънка винаги е била в гараж.Собствениците на опели казват ,че зимно време им изписва слабо налягане на масло.Само при начално палене,когато е студено.

                            Коментар


                              #29
                              1.6 дизела има същата гумичка

                              Коментар

                              Working...
                              X