Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 2 1.9 8v 120 vs. 16V 150 - Съвет за покупка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 2 1.9 8v 120 vs. 16V 150 - Съвет за покупка

    Здравейте!
    Решил съм да купувам Браво 2 дизел. Ориентирал съм се към 1.9 двигателя и искам да попитам хората с по голям опит - има ли голяма разлика между 8V 120 коня и 16V 150 коня откъм надеждност, консумативи, цени и други. Ясно е че 16V ще върви повече (вероятно и гори повече), но ако изключим чистата динамика като фактор, кое бихте предпочели като по-безпроблемно? Освен това пускам 2 обяви които са ми привлекли интереса за мнения. Много благодаря предварително!

    1. -> https://www.cars.bg/offer/5da41d5589...EZoxv4IAFwfFeQ
    2. -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...Qyt72HsVwXkCkM

    #2
    При дизелите има подобна тема в момента?
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      1,9 - 120 коня май няма вихрови клапи, докато 150 коня има.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        Имат, нямат вече вихрови клапи моторите от по-ново поколение, 1.6mjtet. Конкретно не бих го гледал с 1.9, аз съм с 1.6, по-новият мотор, не съм видял някакви проблеми, ниски цени на части. 1.6 120 - отлична динамика и страхотен разход на гориво. 1.9 8v е само с 5 скорости.
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #5
          6 степенната скоростна кутия е на Опел и и казват шоколадова скоростна кутия. При нея въпроса е не дали ,а кога ще извие. Имам двама познати с такава кутия ,една Мерива и една Крома извиха и ремонта е не много евтин. Още нещо ,произведените за Германия 1,9 8v имат ДПФ за 150 коньовите не знам,а тези за Италия нямат. Карам 1,9 8 клапаново и съм супер доволен. Брат ми кара Стило с този мотор което е на 500к само със една смяна на ГНП досега.
          Последна редакция от kiriluz1; 26.02.2020, 19:46.

          Коментар


            #6
            Вземи си една 1.9 120 да ти е мирно, със сигурност е изпитано че е най-рентабилната комбинация за вървеж, цена и здравина. Че били 5 скоростите мн важно, 230 на магистралата няма да ги усети, само от камерите се пази. И да не се думнеш че е кола с характер. :D Много взеха да ги търсят, да взема да обмисля да я бутна на някого моята за разнообразие.
            Последна редакция от ViGiMi; 26.02.2020, 22:28.

            Коментар


              #7
              Че върви jtd-то, върви ама чак 230....
              Със 130 по гпс е на почти 3000 оборота, скоро карах стило такова, вярно дърто беше, може на по - новите 5та да е по - дълга, макар че дъртото ми пунто пак jtd със 130 беше на 2600 оборота.

              Коментар


                #8
                Не ги прави бързо, но ги стига и аз останах изненадан. На около 4000 оборота с яки пушилки отзад. Малко по дълги идва да са 110 на 2000 оборота са някъде :D

                Коментар


                  #9
                  На 1.9 120 к.с. дават 194 км/ч.
                  Как пък в твоите ръце ги превиши с 36 отгоре?
                  Да има ремап и да е 150 коня.
                  Да ама 150 коня Браво му дават точно 209км/ч.
                  Същевременно zperfs дават top real speed 210км/ча за 165 коня Браво.
                  Какъв е изводът, за да вдигне 230км/ч конските сили трябва да са 190+.
                  Често по форуми чета за топ спиид с по 30-40км/ч отгоре.
                  Моите автомобили, няколко десетки, винаги са имали топ спиид с точност 2-3% спрямо този от каталога.
                  Явно аз не съм попаднал на изтребител все още.
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #10
                    Не си уцелил какво да си купиш значи... Аз в каталог никога не съм видял да пише нещо вярно. Имам и свидетел, а за капак съм и юрист, айде кажи че лъжа :D:D:D

                    Коментар


                      #11
                      А може би по-важно е кое ЕВРО е колата. Едната я видях, че е ЕВРО 4. Както се планират ограничения за някои градове в Европа.
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #12
                        Тодораки,не се изказвай неподготвен без да си опитвал как и колко върви 1.9мжет 120кс.Моето е сток и при 2,5оборота на 5та е със 130, 135.210,220 ги вдига без пушилки,вярно малко трудно с бг нафта.Пробвал съм го в Германия и няма 2,3 по въпроса.Така че сравнения със стило и пунто само за емблемата.
                        198mjet Bravo

                        Коментар

                        Working...
                        X