Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Фиат Мултипла и шантав проблем със скоростите

Хибриден изглед

Предишно мнение Предишно мнение   Следващо мнение Следващо мнение

Фиат Мултипла и шантав проблем със скоростите

Привет на всички,
    Отскоро (две седмици и 600 километра) съм доволен собственик на Фиат Мултипла Бипауър. Преди няколко дни се сблъсках със следното: градско каране, нормална температура на автомобила. Чакам на светофар, скоростите са изключени. Когато дойде време да тръгвам, нито една от предавките не искаше да се включи - нито първа, нито следващите. Внезапно. Допреди да спра на светофара, си работеха нормално. Угасих двигателя - скоростите влизат мазно. Запалих на включена втора и натиснат съединител. Потегляне без проблем. Когато опитах да превключа, отново нито една скорост не влезе от неутралното положение на лоста - както в движение, така и на място.
    Запалих отново на включена втора и натиснат съединител, след което се дотиках до работата само на втора (добре че имаше задръстване и всички се туткаха). С още едно гасене-включване на задна-палене паркирах.
    На следващия ден тръгвам да карам колата на сервиз - вече ми се привиждаха прахосани хиляди левове по ремонт на кутията. И изненада - всички скорости работят нормално - както при работа на двигателя и неподвижен автомобил, така и в движение. Реших да поразходя колата из малките улици и малко след като двигателят загря до нормалната температура, отново не можех да превключа на нито една предавка след кратко спиране или в движение.
    Съединителят явно работи, щом пали без проблем при включена скорост и натиснат педал, както и щом престоявам спокойно на светофар (а и веднага щом установих проблема, проверих жилото). Щом локвата, в която паркирах, се изпари, ще проверя и нивото на маслото в кутията.
    Преди да подаря месечната си заплата на някой сервиз, ще бъда признателен за всякакви идеи. Отстраняването на подобен проблем вероятно няма да е трудно в някой сервиз, но мен ме интересува преди всичко каква е причината - и ми се ще да я знам, преди да се потътря към майсторите (на втора).

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Помпи на съединителя горна или долна ако колата има такива разбира се, може и да си жили, тогава то задържа. Аз имах подобен проблем на пунто, долната помпа като загрее много и изпускаше налягане. След смяна се оправиха нещата. И не губеше течност като имаше този проблем.

Лошото е, че няма ни горна, ни долна помпа. Съединител с жило, който иска мъжко натискане. Пък то не се влияе от температурата, май. Но за идеята благодаря!
    Последна промяна от bezobrazov : 21.02.2020 в 22:00

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Провери жилата как са захванати.Имах подобен проблем на мазда,бях вадил жилата,и едното не съм го фиксирал добре ,и като позагрее колата остават само трета и четвърта
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Най-вероятно са тампони или на мотора, или на скоростите. Има вариант да е жило или лост (не знам кое от двете е на Мултипла). Тампоните можеш ти да си ги провериш с помоща на приятел. Единия седи вътре с вдигната ръчна и се опитва да потегли на първа, разбира се не до таква степен, че реално да потегли, другият гледа мотора дали се усуква. Същото се повртаря на задна.
    Маслото в кутията не го мисли, и без масло да е пак ще влизат, от опит ти го казвам.

Фиат фанатик Аватарът на iliyan
    Регистр. на
    31.12.2010
    Педала на съединителя трябва да се натиска лесно,дори и с ръка.Щом натискането е "юнашко",значи скоро ще се скъса.
    Огледай тампони и лостова система.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG
    ex:Fiat Regata 1714D
    ex:Fiat 125P

Тема: Фиат Мултипла и шантав проблем със скоростите

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •