Преглед на резултатите от анкетата: Струва ли си закупуването му?

Гласували потребители
7. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

4 57,14%
  • Не

2 28,57%
  • Не мога да преценя

1 14,29%
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 12

Тема: Струва ли си? Fiat Grande Punto 1.4 16v 95 hp

Question Струва ли си? Fiat Grande Punto 1.4 16v 95 hp

Здравейте
    Искам да попитам как се представя този двигател в тази си модификация (най-мощния преди бензиновите с турбо)? Малък ли ще е затова купе и има ли проблем със задвижването му? Какъв е разхода му (автомобила е с газ)? Как се справя когато е с пуснат климатик (питам защото ще се наложи отвреме на време да пътуваме 2-3 човека в него + багаж)? Не очаквам да е бърз, но не искам да съм пречка за движението.
    Поздрави

Никой ли няма да се включи в темата. Толкова ли е зле 1.4, за да няма кой да ми отговори.

Цитат mark_933 написа: Преглед на мнението
    Никой ли няма да се включи в темата. Толкова ли е зле 1.4, за да няма кой да ми отговори.

Мотора не е зле, но въпроса ти е много общ. Ако искаш директен отговор да, можеш да пътуваш с 3-ма човека и климатик. Но и това е много субективно. На Grande Punto теглото е около 1100кг, така че за мен 95кс са предостатъчни. Аз съм ходил до морето със скорост между 90-130км/ч по магистралата, но има хора, които под 170км/ч не слизат освен, ако някой не е блокирал лявата лента. Тук ти трябва да си прецениш от кои хора си. Иначе, ако си карал старото Браво/Брава/Мареа или Стило с 1.6 мотор, нещо такова очаквай, пропорцията мощност към тегло и времето им от 0-100 са почти еднакви.
    Аз лично ти препоръчвам да пробваш колата и ако ти хареса, взимай!

П.П. От един познат майстор знам, че подръжката му е много евтина, ако те интересува това.

С пуснат климатик ще трябва да я държиш в повечко обороти извънградско иначе на баирите ще изнемогва. Като цяло всяка една кола около 100 коня се държи по същият начин, няма голяма разлика. Градско разходът варира от 8 до 10 зависи как го натискаш и на какви разстояния го караш. Извънградско съм падал най-много до 5 със засичане по колонка и то каране с максимална скорост 90-100 км. по подбалканския път, иначе редовният разход по магистрала си ми беше около 6/6.5 с 120-140.

Благодаря ти за мнението от първа ръка. Точно това ме интересуваше. Не съм някой състезател така, че тази кола може би ще ме устройва. Остава само да я видя на място и да направя пробно шофиране. Хубавото е, че има монтирана газова уредба и разхода ми ще е на половина което както и да го въртим си е плюс. Това е и основната причина заради която колата ми направи впечатление и реших да пусна темата.
    Поздрави
    @JTR

Цитат yeksuh написа: Преглед на мнението
    С пуснат климатик ще трябва да я държиш в повечко обороти извънградско иначе на баирите ще изнемогва. Като цяло всяка една кола около 100 коня се държи по същият начин, няма голяма разлика. Градско разходът варира от 8 до 10 зависи как го натискаш и на какви разстояния го караш. Извънградско съм падал най-много до 5 със засичане по колонка и то каране с максимална скорост 90-100 км. по подбалканския път, иначе редовният разход по магистрала си ми беше около 6/6.5 с 120-140.
    Точно това исках да знам за двигатела и задвижването му извънградско. Явно с повечко хора ще изнемогва, но това няма да е болка за умиране. За тези коне си е нормално, важното е че няма да е хептен зле в сравнение с другите автомобили с подобни двигатели и коне. Иначе колата която си намерих е на газ, така че разходите за гориво ще са наполовината още един плюс в край на сметка.
    Поздрави

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Не знам защо хората толкова се страхуват от разхода на гориво. Освен ако не е нещо фрапиращо - примерно има коли, които горят по 12/100 извънградско, разходът е една предвидима и сравнително постоянна величина. Аз винаги се притеснявам повече за другите разходи, които не можем да предвидим и които са свързани със състоянието на автомобила. Автомобил втора ръка на газ - поне аз никога не бих си купил. Газ се слага, когато една кола ще се кара много. Следователно е много вероятно колата, на която си се спрял, да е "удушена" (както съм чувал да казват тук ) от каране, независимо какво пише на километража . Кола на много километри с газова уредба = амортизирана кола, по която можеш да очакваш много проблеми, които няма как да предвидиш. Самата газова уредба си е един потенциален проблем, защото кривите ръчички на гаражните майстори са пипали и бърникали, пък кой каквото ще да казва колко безпроблемна е неговата. Толкова от мен по темата
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Не знам защо хората толкова се страхуват от разхода на гориво. Освен ако не е нещо фрапиращо - примерно има коли, които горят по 12/100 извънградско, разходът е една предвидима и сравнително постоянна величина. Аз винаги се притеснявам повече за другите разходи, които не можем да предвидим и които са свързани със състоянието на автомобила. Автомобил втора ръка на газ - поне аз никога не бих си купил. Газ се слага, когато една кола ще се кара много. Следователно е много вероятно колата, на която си се спрял, да е "удушена" (както съм чувал да казват тук ) от каране, независимо какво пише на километража . Кола на много километри с газова уредба = амортизирана кола, по която можеш да очакваш много проблеми, които няма как да предвидиш. Самата газова уредба си е един потенциален проблем, защото кривите ръчички на гаражните майстори са пипали и бърникали, пък кой каквото ще да казва колко безпроблемна е неговата. Толкова от мен по темата
    Попринцип това е колата за която проявявам някакъв интерес
    https://mobile.bg/11580821633576962

http://www.cars.bg/offer/5e468658ecdb1d28656c4e85

Като изключим, че е като далматинец и отвътре е с бая забележки не е чак толкова зле, но вече ми минават други мисли в главата и отпада като вариант.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Имайте предвид че газта в Италия е около 58 цента, а бензина 1.50евро +
    Газта е супер изгодна и я слагат дори хора които не въртят луди километри.
    Има коли на газ от Италия, които изобщо не са смляни от каране.
    Примерно идва на 10г/180-220 000км реални, нищо че има газ.
    Газта е на почит там, както и тук.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Имайте предвид че газта в Италия е около 58 цента, а бензина 1.50евро +
    Газта е супер изгодна и я слагат дори хора които не въртят луди километри.
    Има коли на газ от Италия, които изобщо не са смляни от каране.
    Примерно идва на 10г/180-220 000км реални, нищо че има газ.
    Газта е на почит там, както и тук.
    Тази като се загледаш, не изглежда добре. Дори да изключим захабените бутони на радиото и изтърканите на волана, боята по задната броня си личи, че е различна. Най-малкото е сменяна с друга, а поради каква причина се сменя задна броня. Също е доста базова (няма климатроник). Шофьорската седалка е скъсана (трудно ще се оправи ако изобщо може). Ако я даде на тънки пари може да се замисля, но в момента не мисля да си слагам главата в турбата. Благодаря все пак за разяснението с газта.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Струва ли си? Fiat Grande Punto 1.4 16v 95 hp

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •