Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 12

Тема: Оборотомерът прекъсва - Мареа 1.9 TD 75

Кара Фиатче 126 Аватарът на 9983
    Регистр. на
    09.09.2012

Оборотомерът прекъсва - Мареа 1.9 TD 75

Здравейте,
    днес се появи проблем с оборотомера на Мареа ТД 75. При запалване не тръгва и след 3-4 минути тръгва сам. На следващия ден при запалване оборотомера работи 15 минути и спря в движение. Виждам, че стрелката не стои както когота е изгасена, а малко по-нагоре. Всичко друго по таблото работи, колата си върви.
    Къде може да е причината?

Цитат 9983 написа: Преглед на мнението
    Здравейте,
    днес се появи проблем с оборотомера на Мареа ТД 75. При запалване не тръгва и след 3-4 минути тръгва сам. На следващия ден при запалване оборотомера работи 15 минути и спря в движение. Виждам, че стрелката не стои както когота е изгасена, а малко по-нагоре. Всичко друго по таблото работи, колата си върви.
    Къде може да е причината?

Същия проблем, само че на Мареа 1.8, се реши със смяна на табло. Не е гаранция, че и при теб това е проблема, но таблата за тези коли вече са по 5-10лв. Според мен си струва пробата, разбира се след почистване на буксите на старото табло.

Регистр. на
    09.09.2012
    Буксите на таблото са прегледани и почистени, моля някой запознат да каже откъде взима сигнал оборотомера?

Администратор
    Фиат идол

Регистр. на
    29.08.2008
    От датчика на коляновия вал.
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

Цитат 9983 написа: Преглед на мнението
    Буксите на таблото са прегледани и почистени, моля някой запознат да каже откъде взима сигнал оборотомера?

"Electrical equipment" и "Wiring diagrams" разделите те интересуват.
    http://download.fiatforum.bg/Books/B...e%202/Vol2.htm
    Последна промяна от JTR : 17.02.2020 в 21:05

Стрелката се е намагнетизирала.

Регистр. на
    09.09.2012
    В този случай какво е решението?
    След сваляне и почистване на буксите една седмиц нямаше проблеми и онзи ден пак спря, днес цял ден си работи.
    Четох за импулсен датчик, който се намира около стартера, но не знам възможно ли е да е от него.

Преди повече от 15 години имах Хонда Акорд 1983 г. производство. Беше станало точно както го описваш в твоя случай. Та тогава се бях интересувал и го срешнах решението на проблема, за съжаление не помня как го реших. Да не те объркам нещо май бях излючвал акумолатора ли беше, или като я напече слънцето, щото най накрая се оправи. Съжалявам не помня.

Сигнала за обортомера идва от EGR модула, можеш да започнеш от там. Макар че според мен трябва да свети чека, ако проблема е от сензора.

Регистр. на
    09.09.2012
    Проблема си продължава. Оборотомера работи когато му скимне. Почетох из форума и разбрах че сигнала идва от датчика на коляновия вал, който при ТД 75 едва ли не прави само това.
    Чудя се да купя нов датчик, но къде точно се намира?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Оборотомерът прекъсва - Мареа 1.9 TD 75

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •