Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.2 16v 80 Стъпковия мотор си губи настройките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.2 16v 80 Стъпковия мотор си губи настройките

    Здравейте, колата е Фиат Брава 1.2 16V 80hp.
    Имам проблем с паленето сутрин на студен мотор, колата прекъсва понякога и гасне в първите няколко минути. След като поработи малко всичко е нормално. Не свети чек, бобина нова, свещи нови, кабели нови, колата има газов инжекцион и работи перфектно на газ.
    Няколко пъти вече си правя адаптация на стъпковия мотор през Multiecuscan, колата се оправя работи равномерно няколко седмици и после пак се почва с прекъсването на студен старт. Така вече няколко пъти, имам чувството че стъпковия мотор някак си губи настройките и почва да работи с други параметри.
    Някой сблъсквал ли се е такъв проблем? Всяка идея е добре дошла.

    ПС: Колата пали на бензин, след като загрее сама си превключва на газ.
    Последна редакция от a4o1000; 13.02.2020, 12:59.
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

    #2
    Проблема е в настройките на газовата!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      ivan_pop написа: Преглед на мнението
      Проблема е в настройките на газовата!
      Тя си пали на бензин, проблема е първата минута като запали. На газ няма никакви ядове. Защо да е от нея?
      Газовия инжекцион е от 3 години и никога не съм имал ядове.
      Последна редакция от a4o1000; 14.02.2020, 09:44.
      Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

      Коментар


        #4
        a4o1000 написа: Преглед на мнението
        Тя си пали на бензин, проблема е първата минута като запали. На газ няма никакви ядове. Защо да е от нея?
        Газовия инжекцион е от 3 години и никога не съм имал ядове.

        Самоадаптация е отговора. Бензиновия компютър се самоадаптира според текущите работни условия, състоянието на мотора и качеството на горивото. Като си на газ, бензиновия компютър се адаптира по грешните настройки на газта и после като минеш на бензин ги прилага, където тези настройки вече не са актуални и за това ти прави проблем. Изчисти адаптациите с MES или направи 100-200км на бензин и ще видиш, че проблема ще изчезне.

        Коментар


          #5
          Добре, ще пробвам и ще пиша какво е станало.
          Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

          Коментар


            #6
            Изчисти адаптациите с MES или направи 100-200км на бензин и ще видиш, че проблема ще изчезне.
            Най-добре и двете!
            OVB X18XE1 седан+ГИ

            Коментар


              #7
              ivan_pop написа: Преглед на мнението
              Най-добре и двете!
              Моята е на метан и с прословутия IAW49f,и 9г. откакто е при мен,бензин виждаше само при палене.Какви ли не магарии правеше при палене,но от 5м. и 10 000км. само на бензин,всичко се оправи.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #8
                Добре, да речем че се оправи след каране на бензин, след това като мина на газ пак ще почне със същите симптоми ако изобщо проблема е оттам? Няма ли някакъв друг вариант?
                Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                Коментар


                  #9
                  Ако е от газовата проблема и се оправи, след това са два вариантите:
                  1.Караш само на бензин.
                  2.Отиваш при кадърен газаджия да ти оправи газовата.
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    И кво ти пречи леко да я припомпваш с педала докато се оправи?
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                      И кво ти пречи леко да я припомпваш с педала докато се оправи?
                      Ами пречи ми. Сутрин вместо да остържа леда от стъклото трябва да припомпвам газта ли? Не е приятно, а пък и искам да са ми в ред нещата.
                      Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                      Коментар


                        #12
                        a4o1000 написа: Преглед на мнението
                        Тя си пали на бензин, проблема е първата минута като запали. На газ няма никакви ядове. Защо да е от нея?
                        Газовия инжекцион е от 3 години и никога не съм имал ядове.
                        Направи си профилактика на ГИ-то
                        най-добре където е слаган
                        или може първо сам да си смениш филтрите, адаптираш
                        и ако след 2-3 дни пак започнат проблемите отиваш да ти видят изпарителя - или профилактика или лека донастройка на налягането
                        Изкупуване на автомобили на добри цени
                        /////

                        Коментар


                          #13
                          PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                          Направи си профилактика на ГИ-то
                          най-добре където е слаган
                          или може първо сам да си смениш филтрите, адаптираш
                          и ако след 2-3 дни пак започнат проблемите отиваш да ти видят изпарителя - или профилактика или лека донастройка на налягането
                          Газовото си работи перфектно, филтрите са сменяни наскоро ( проблема го имаше и преди да ги сменя ). Искам пак да спомена, че на газ няма проблеми, мотора като вдигне малко температурата всичко е ок, като е поработила и на бензин няма проблем. Тези дни ще свалям дросела да го чистя ( не знам в какво състояние е), ще направя нова адаптация, ще покарам известно време и ще споделя какво е станало. Ще погледна и мач сензора как е. Стъпковия мотор и преди ми е създавал ядове, така че проблемите според мен клонят към него, но все пак нещо ми се губи.
                          Газовото за сега няма да го пипам. С нова адаптация и каране само на бензин тресенето пак е налице.
                          Последна редакция от a4o1000; 28.02.2020, 19:26.
                          Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                          Коментар


                            #14
                            Газта работи , защото колата вече е позагряла и е понамалила нуждата от допълнително впръскване. Когато колата е студена на бензин държи по- високи обороти( работи все едно на смукач и самото налягане което бензина държи е по- високо от това в оптимална температура. Ако газта е настроена при строго загряла кола, то тя е една идея по- бедна от колкото на бензин и това ясно си личи при студен мотор, когато колата пали на бензин и работи на занижените времена и налягания на топлата кола на газ.

                            И при мен 1.8 пунто мк2 е със същото състояние. Купил съм си кабел и към момента съм се научил от проба брешка да си го нагласям да е абсолютно перфектно палене и при превключване на газ да няма играене на обороти. Единствено все още немога да настроя колата да върви нормално в по- високи обороти. Ама предполагам това е по- скоро от бавна рейка. Но с тия простотии сега с регистрации и талони на газ, не знам да се занимавам ли да сменям изобщо.
                            Последна редакция от Insane; 28.02.2020, 22:02.

                            Коментар


                              #15
                              a4o1000 написа: Преглед на мнението
                              Газовото си работи перфектно, филтрите са сменяни наскоро ( проблема го имаше и преди да ги сменя ). Искам пак да спомена, че на газ няма проблеми, мотора като вдигне малко температурата всичко е ок, като е поработила и на бензин няма проблем. Тези дни ще свалям дросела да го чистя ( не знам в какво състояние е), ще направя нова адаптация, ще покарам известно време и ще споделя какво е станало. Ще погледна и мач сензора как е. Стъпковия мотор и преди ми е създавал ядове, така че проблемите според мен клонят към него, но все пак нещо ми се губи.
                              Газовото за сега няма да го пипам. С нова адаптация и каране само на бензин тресенето пак е налице.
                              Газовото може да си работи, но не това имаме предвид. Колата като е на газ бензиновото ЕКУ това не го знае и се адаптира все едно е на бензин.
                              Ако се съмняваш в стъпковия мотор, откачи му буксата и затегни жилото да държи 1500 оборота на празен ход, на студен мотор. Ако не тресе намаляй постепенно до 1000, ако до тогава не почне да тресе, значи най-вероятно е другате проблема.

                              Единствено все още немога да настроя колата да върви нормално в по- високи обороти. Ама предполагам това е по- скоро от бавна рейка. Но с тия простотии сега с регистрации и талони на газ, не знам да се занимавам ли да сменям изобщо.
                              Защо просто не я направиш да минава на бензин на 4000 примерно? Като бонус ще си чисти дюзите и няма да имаш проблеми с тях.

                              Коментар

                              Working...
                              X