Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.2 16v 80 Стъпковия мотор си губи настройките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Защо просто не я направиш да минава на бензин на 4000 примерно? Като бонус ще си чисти дюзите и няма да имаш проблеми с тях.
    Попринцип за лятото го правя да минава на бензин на 5000 оборота. 4000 на 5 та е на не повече от 140 и някак много бензин ходи :D Ама понеже малко ме дразни момента на смяната, въпреки че поритва се едно се включва някое миниатюрно турбо, все се опитвам да стигна някакъв разумен компромис по отношение хем да работи на газ, хем да е максимално близко в целия диапазон до бензина. Едно време имах купе 1.8, което уж е същия мотор като пунтото. Купето се караше само на бензин, обаче дори на бензин да се кара пунтото има много голяма разлика и във вървежа и в максимална скорост и в максимална скорост на различни предавки. Има ли къде да се прочетат инфо за скоростни кутии, размер на тая клапата за въздуха, дебитомери, разлика в запалителни бубини? Инжекторите са еднакви

    Коментар


      #17
      Такаа.. проблема все още си го има. Забелязвам че след дълго извънградско каране колата се оправя и следващата една седмица няма проблеми. Имам съмнения за ламбда сонда, вече съм си я поръчал ще почакам да дойде и ще пиша какво е станало след като я тествам.
      Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

      Коментар


        #18
        Добре де, дросела изчисти ли го?
        При мен, на същата кола, периодично (на година-две) трябваше да му пръскам осичката с ВД и да го забърша. Решаваше проблема.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #19
          slonikon написа: Преглед на мнението
          Добре де, дросела изчисти ли го?
          При мен, на същата кола, периодично (на година-две) трябваше да му пръскам осичката с ВД и да го забърша. Решаваше проблема.
          Да, свалих го изчистих го перфектно - не беше и много замацан, защото преди две години го бях чистил пак. Чистих и МАП сензора и доколкото мога колекторите без да ги свалям. Ефект няма
          Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

          Коментар

          Working...
          X