Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто ELX 1.2 16v 1997 прекъсва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто ELX 1.2 16v 1997 прекъсва

    Колеги горд собственик съм на фиат пунто ELX 1.2 16v 1997 година и се сблъсквам със следният проблем преди около седмица на таблото се появи светлината за проблем с дюза .
    След което започнаха проблеми от типа на дрънчене на двигателя ,загуба на мощност , висок разход н агориво (стрелкта за бензина при натискане на газста от почти пълен резервоар слиза до долу) и прекъсване.Днес въпросната лампа изгасна и нямаше признаци на прекъсване докто двигателя не загря ,след това отново се почна познатата история . Ако някой има опит с това и решение ще съм благодарен !!

    #2
    Я за проба пусни допълнителен кабел за маса от минуса на акумулатора до двигателя и от там до купето или почисти твоя там където е захванат към ДВГ и купе.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Колеги горд собственик съм на фиат пунто ELX 1.2 16v 1997 година и се сблъсквам със следният проблем преди около седмица на таблото се появи светлината за проблем с дюза .
      След което започнаха проблеми от типа на дрънчене на двигателя ,загуба на мощност , висок разход н агориво (стрелкта за бензина при натискане на газста от почти пълен резервоар слиза до долу) и прекъсване.Днес въпросната лампа изгасна и нямаше признаци на прекъсване докто двигателя не загря ,след това отново се почна познатата история . Ако някой има опит с това и решение ще съм благодарен !!

      Тази лапма не е за дюза, просто е с такава форма, но е като стандартната лампа за проблем с мотора или т. нар. "check engine" лампа.
      А за самия проблем има много варианти, няма какво да се правим на гадачки, направи и една диагностика с компютър и сама ще си каже какво е!

      Коментар


        #4
        Системата която имаха във сервиза не пожела да прочете грешката и тази грешка от опита ми е свързана с дюза помпа или нещо по горивнат система може и ламбда сонда въпроса е ,че прегледах дюзите а помпата е нова .

        Коментар


          #5
          Системата която имаха във сервиза не пожела да прочете грешката и тази грешка от опита ми е свързана с дюза помпа или нещо по горивнат система може и ламбда сонда въпроса е ,че прегледах дюзите а помпата е нова .

          Трябва ти друг сервиз тогава. Може да е в горивната система, може да е свещ, кабел, бубина, сензор...
          Трябва ти сервиз с VAG-COM кабел, адаптор и софтуер като MES или някой с Delphi диагностика.

          Коментар

          Working...
          X