Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся "актуална" инфорамция за 1.9 JTD (браво 2007-ма 120кс).

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся "актуална" инфорамция за 1.9 JTD (браво 2007-ма 120кс).

    Здравейте, отдаде ми се изгодна възможност да се сдобия с фият браво 2007-ма 1.9 multijet 120hp. Най-вероятно има предходящи ремонти, въпреки че я взимам от чужбина през познат. Осново ми описа проблем състоящ се в леко "чукване" при тръгване което уж имитира тръгнало каре, но знам ли може да е маховика. Посъветвах го да я качи на крик и да види дали пак ще трака при завъртане на предно колело на "неутрална". Както и да е, главно ме интересува ако някои фен от форума може да ми каже актуални цени на основни ремонти които скоро е правил, най-вече: Съедениел смяна, дюзи смяна/рециклиране, тези карета.. колата е на 400к преполагам не е въртяна, не са малко.. преди да съм тръгнал на 1200-1300км път към България да знам какво основно да погленда пък и да знам после какво ме чака евентуално.

    П.С.
    Закачената тема за дизеловите автомобили е с неработещи линкое.
    old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

    #2
    Според мен за 400х километра тази кола е дала всичко от себе си. И за да е изгодна придобивка с последващо възкресяване трябва да я вземеш за не повече от 1000лв.
    Маховика е от сорта на 1200-1500лв. в комплект със съединител и прочее. Каретата не са особено скъпи, но питаш за дюзи и прочее - там обичайно са си цифра. Маховика не чука леко при тръгване, чука си постоянно, като ако е в начален стадии - чукането изчезва при натискане на съединител. Ако е с автоматична скоростна - там не искам и да мисля какви проблеми би имало, но ако е поддържана правилно (смяна на масло на правилния интервал) може и да е жива още...
    През 2012г. се нагледах на 5-6 годишни мерцедеси от Германия на по 1 милион километра, които после излязоха като нови на собствениците им, защото каквото не се бяха сетили - това не беше тръгнало или по-зле - заминало.
    Та по мое мнение - субективно е, 13 годишна кола дори на 400х може да е прекрасен екземпляр, може да е и идеален за скрап.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Ясно, всичко е шанс.. хубаво и евтино са две несъвместими думи в едно изречение в такива случаи.
      До колкото знам е бая адекватна като вървеж и нямало пушеци, но все пак нафтата е по-добра там или има “маги малки тайни” под формата на присадки. Ще видим има възможност да се покара там докато отида, все за 500-600км там ще си покаже ако има нещо тотално изгърмяло.. мерси за отговора ще видя друг ако се включи с инфо също
      old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

      Коментар


        #4
        Светльо,карам такова чудо от 10г.Купено на нула км,сега на 225хкм.Не съм сменял маховик,съединител,карета,маншони,носачи.Болежка са им чашите на полуоските,които се износват по бързо от триподите и се получава едно вибриране при 120,130 км/ч.Не е болка за умиране но е дразнещо.Оправя се с шайби 5мм между лагера и карето.Проверено от друг колега и работещо упражнение.За дюзи мислиш тогава когато качиш на стенд твоите.За 400хкм може и да са сменени.Иначе по около 300лв парчето в бош дизел(софия).Ангренаж комплект с водна помпа от 140 до 170лв(конти или гейтс),носачи вечни или почти вечни.Чупели пружини,ами чупят като никой не проверява лагерите на амортисьора.Редовно смазване и няма и там проблеми.Чукането при потегляне както го описваш е като от каре.Метели на 60лв бройката.Цяла полуоска от 180 до 250лв в зависимост от местоположението(лява-дясна).Ако е от Германия или Австрия е 99% с дпф.За 400хкм е сменен с гаранция.Ако е от Италия не се знае.Общо взето е това от мен,питай за нещо по съществено
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          Да се обърне внимание,като тръгва дали се мести лоста за скоростите.Това чукане може и да е от скорости.
          "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

          Коментар


            #6
            Това трябва да е с петстепенна скоростна кутия,по скоро предница,тампони,биалетки, шарнири . Слабо място им е рейката.Ако е за Германия има ДПФ,ако не е за Германия няма Дпф. Иначе този двигател е много здрав,ако е гледан добре не му пречат 400к.

            Коментар


              #7
              1,9 120 винаги е с 5 степенна кутия той няма вариант с 6-та. Моята си пуши чернилка ама върви си и нямам проблеми, а вървежа е повече от приятен ремонтите са евтини, тия филми с 1500лв за комплект съединител не знам къде ги има 700 с работата е по реалистично да не са и много, вярно аз не живея в голям град и тук тарифите са други. за 200лв с работата си смених всичко по носачите и това е, трета година само масло и филтри. Моята е италианка няма дпф пише че е на 190хил. ама гаранция не е :D
              Последна редакция от ViGiMi; 14.02.2020, 23:25.

              Коментар


                #8
                1500лв. комплект съединител + маховик Ама ако само съединител е 700...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Общо взето се гледа всичко което се гледа на кола втора употреба. Като цяло е Стило с изчистени проблеми направата е доста добра,двигателя е прост и лесен за обслужване,по тоците дава ядове свързани с поява на лош контакт,което е лесно отстранимо и евтино. За каране е много приятна и стабилна. Екстрите ,ако има ,също са приятни. Частите са като за Фиат -с нормални цени . Носача е с отделен шарнири( 22 лв).и т.н. Аз карам такава от 1 година,като това е първият дизел който карам и много ми харесва. Брат ми кара Стило със същият(почти ) двигател което е на 500к км в момента от които 150к навъртяни от нега само с един ремонт за 7 години на стойност 1000 лв.

                  Коментар


                    #10
                    Ако е до 500 евро-зимай я.Ако е каре ща докара до БГ ако е маховик пак ще си дойдеш. Смяна на дюза/никога не съм имал нафтова/ не трябва да е повече от смяна на свещ на бензинка...а бе зимай я.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      Смяна на дюза на JTD колкото свещ на бензина? Рециклето започва от 300лв, нова е 700+
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа: Преглед на мнението
                        Смяна на дюза на JTD колкото свещ на бензина? Рециклето започва от 300лв, нова е 700+
                        За по-скъпо от свещ така е, но 300лв за рециклиране е нереалистично (поне според мен). Те втора употреба в ebay са 60-150лв.

                        Коментар


                          #13
                          Браво 2 е Мултиджет, не ЖТД. Значи е още по-скъпо. А Женшен е прав за цената на рециклиране на ЖТД дюза. А на втора употреба дюза не знаеш какво вземаш.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                            Браво 2 е Мултиджет, не ЖТД. Значи е още по-скъпо. А Женшен е прав за цената на рециклиране на ЖТД дюза. А на втора употреба дюза не знаеш какво вземаш.

                            Че не знаеш, не знаеш, но ebay не е olx, ако не работи връщаш и готово.

                            Коментар


                              #15
                              Ходи виж колата и ,ако ти хареса я взимай.Форумни майстори всякакви,а да правим диагностика на кола по изписани 2 реда е несериозно.Съединители се сменят на всички коли,дюзи също.Виждал съм поне 5 такива коли по на над 600-700 Хил.км.Успех.

                              Коментар

                              Working...
                              X