Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Вече съм монтирал и втората, с двете заедно осветяването наистина е феноменално! Не съм пробвал и виждал други модели, но този определено свети мега-топ-хипер-ултра силно. Остава и да издържат повече от 3 месеца....

    Коментар


      #47
      Ако не им измериш тока при захранване от работеща кола - все едно не си ги купил! Да видим колко са близо или далеч от истината.
      13.86 Вата, без значение от входното напрежение (с/без работеща кола (±0.05 Ват)).
      Последна редакция от BO; 11.04.2020, 23:24.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #48
        Мерси. Така и предполагах - имат си собствен контролер, който им подава постоянен ток с една и съща стойност. И моите китайци са такива. Решил съм го - ако се повредят в скоро време, ще пробвам с тези, които са обявени като Osram за H1 цокъл, които ги няма на официалния сайт, но в Алито ги има и изглеждат като истински.

        Не знам дали вече си ги монтирал или не, но при мен срещнах значителна трудност с монтажа на маншона, затова ти предлагам да си поръчаш и маншони с диаметъра на оригиналния, за да можеш да си затвориш фара хубаво. Предполагам, че ще се справиш, но ако искаш - мога да ти пратя линкове какво поръчах.

        Коментар


          #49
          Ако не стане оригиналния маншон, няма да ги ползвам.
          Съмнявам се да намеря нещо подходящо - с изместен център и под ъгъл.
          Точно за това питах, ама и не съм мерил, дали ф-то на адаптера съвпада с това на крушката.

          Последна редакция от BO; 12.04.2020, 19:48.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #50
            Добре, ще ти кажа, без да ме питаш.

            И при мен не става нищо с оригиналния маншон, въпреки че е в центъра отвора му. Просто захващането на маншона към цокъла на лампата няма нищо общо с това на LED-лампата и затова се налага побългаряване. Единият начин е да обърна маншона наопаки, като кабела на лампата минава през отвора му. Само трябва този отвор да се запуши с нещо, някакво парцалче, дунапренче... Така радиаторът остава вътре във фара. Така карам в момента и разчитам на това, че дългите ги ползвам много рядко. Едва ли скоро ще прегреят.

            Иначе съм поръчал едни други маншони, като ще пробвам с тях по някакъв начин да изкарам радиатора отвън, но почти сигурен съм, че няма да стане. Затова ще си го затворя, но ще е с по-голям маншон. Само трябва кабелчето да се прекара през него.

            70 mm са моите.

            Коментар


              #51
              Прилагам линкове към 2 клипа, на които може да се види горе долу прилично за какво иде реч:

              https://youtu.be/n7P8g1HlXBk

              https://youtu.be/Ps3CykLx5co

              Подчертавам, че на камерата къси и дълги на моменти може да изглеждат почти еднакво, но това е защото камерата автоматично променя яркостта според силата на светлината. На пътя разликата е огромна и дори при скорост 140 , се вижда пефектно доста напред. Като покарам малко на дълги и после като пусна къси - все едно нямам къси, а те са фабричен ксенон и също светят чудесно.

              Коментар


                #52
                Може и да не е нов продукт, но аз тези дни научих за него. Най-после и маркови лампи за цокъл H1 от Philips:

                https://www.philips.bg/c-p/11258XUX2...headlight-bulb

                Според спецификацията са 20 вата и 1500 лумена, което е малко по-добре от халогенна и доста далеч от ксенонова. Все пак от съществено значение е и състоянието на рефлектора/прожектора на фара. Пише, че са предвидени за дълги светлини, което предполага не много дълго постоянно използване. Все пак марката и най-вероятно - цената, предполагат по-високо качество и аз бих ги пробвал за къси. Стига да не са някаква безбожна цена... Засега не мога да намеря някой търговец да ги продава. По руските сайтове цената е около 200 български лева.

                Коментар


                  #53
                  Показаните от теб са стария модел - 5800К. Може би затова ги намираш трудно.
                  Актуалните са 6500К - https://www.ebay.de/itm/H1-LED-PHILI...wAAOSwjmhedIrY
                  Прегледай и снимките в обявата, има показани размери.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #54
                    Пише, че са предвидени за дълги светлини, което предполага не много дълго постоянно използване. Все пак марката и най-вероятно - цената, предполагат по-високо качество и аз бих ги пробвал за къси.
                    Не знам къде си прочел, че са за дълги светлини, но ако визираш обозначението HL, то най-вероятно това е свързано с "фар", а не конкретна светлина на фара.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #55
                      Не знам къде си прочел, че са за дълги светлини, но ако визираш обозначението HL, то най-вероятно това е свързано с "фар", а не конкретна светлина на фара.
                      Визирам това, че пише "Приложение: Дълги светлини", което за мен не значи "фар", а значи конкретна светлина на фара. Най-вероятно съм го прочел в описанието на продукта на линка, който съм оставил. Само трябва да се "скролне" малко Пише го също и в листовката със спецификациите, която може да бъде видяна в раздела "Поддръжка -> Ръководства и документация" - тук:

                      https://www.download.p4c.philips.com..._pss_bulbg.pdf

                      Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	34,4 KB
ID:	2098950

                      ---------------


                      Stefanaki написа: Преглед на мнението
                      Показаните от теб са стария модел - 5800К. Може би затова ги намираш трудно.
                      Актуалните са 6500К - https://www.ebay.de/itm/H1-LED-PHILI...wAAOSwjmhedIrY
                      Прегледай и снимките в обявата, има показани размери.
                      Показаните от теб са модел 2019, а показаните от мен са единствения подобен продукт от сайта на производителя в този момент - 2020. За тях казваш, че са "стария" модел и ми показваш всъщност истинския стар модел като актуален, така ли? Или нещо не съм разбрал какво имаш предвид?

                      Click image for larger version

Name:	Capture_.PNG
Views:	1
Size:	141,7 KB
ID:	2098951

                      Иначе изглежда съм изостанал с международните новини, но в България доскоро нямаше никакъв подобен продукт. Нито стар, нито нов модел, или поне аз не съм виждал никъде в по-известните магазини, а не е като да не съм търсил. Ако някъде си виждал - може да пуснеш линк, за да сравним цената поне.

                      Колкото до цветната температура, производителят е написал нещо по въпроса в документацията към продукта, т. 1.1 на стр. 4 от файла, тук:

                      https://www.download.p4c.philips.com...x2_iim_bul.pdf

                      Ако нещо не работи линкът, ето цитат:

                      1.1. Защо цветната температура намалява от 6500 K за първо поколение на X-tremeUltinon LED Philips до 5800 K за второ поколение?

                      Цветната температура на модернизирана LED лампа зависи от модела на използваните LED чипове и от нивото на ефективност, което трябва да се постигне. Ние изпълняваме изискванията на дефиницията на ECE за "студено бяла светлина". Според разпоредбите на ECE "студено бяла светлина" е в рамките на диапазона от 5500 до 6000 K. Повечето производители на автомобили определят своето LED осветление като 5800 K, което осигурява най-доброто съотношение на бялото с ограничено количество UV светлина (онзи “синкав оттенък”) за превъзходен контраст на пътя. Вече следваме тази препоръка за производството на XtremeUltinon LED gen2 Philips, за да предоставим превъзходен контраст и видимост.
                      Самият производител посочва, че лампите с цвят 6500 К са по-стар модел от тези с цвят 5800 К.

                      Коментар


                        #56
                        Всъщност сега и аз се чувствам объркан.
                        "Старите" X-tremeUltinon LED са с +200%.


                        "Новите" X-tremeUltinon LED gen2 са с +250% и нов вид опаковка.

                        От друга страна не откривам Н1 X-tremeUltinon LED gen2. Виждам само Н4 и Н7 за фарове и H8/H11/H16 за светлини при мъгла.
                        Но пък има и Н1 X-tremeUltinon с +200% (което всъщност би трябвало да е gen1) и 5800k, но в нова опковка тип gen2:

                        И понеже тези лампи нямат ЕСЕ одобрение, не се интересувах повече, защото тук глобяват за такива неща.

                        Все още ми "държи влага" предупреждението, което получих от полицаите за ксенона на Брава-та през 2010. Добре, че бяха доброжелателни към мен и ми дадоха 10 дни да въведа колата в законоустановен вид за движение в Германия.
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #57
                          Визирам това, че пише "Приложение: Дълги светлини", което за мен не значи "фар", а значи конкретна светлина на фара. Най-вероятно съм го прочел в описанието на продукта на линка, който съм оставил.
                          Подтикнат от тази тема изчетох доста материали на Филипс и Осрам (основно) и там само това се визира.
                          И основно идва от типа крушки, които се срещат в различните приложения.
                          А това, че пише в описанието дълги, в мен би породило съмнение за загуба в превод и от този род.
                          Като прочетеш и линка, който даде, обърнеш внимание на точка 1.9, то съмнението отново би се засилило в неподходящо предоставяне на информацията, дори и от "първоизточника".
                          Какво пише на опаковката - че стават само за дълги светлини ли?
                          Последна редакция от BO; 01.06.2020, 16:32.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #58
                            Няма как да знам какво пише на опаковката, защото не знам къде се продават, за да ги видя наживо. Засега мога да разчитам единствено на това, което производителят им е написал - приложение: дълги светлини. А дали е грешка в превода - няма да задълбавам да търся. То така ако търся - всяка една дума може да е сгрешена. В крайна сметка лампите са забранени за използване на обществени пътища и всеки сам може да носи отговорност дали ги монтира на дълги или на къси.

                            Благодаря, че вече си обърнал по-сериозно внимание на написаното в линка.

                            А ако някой си мисли да ги продава по 400 лв за комплект - абсолютно ми е все тая дали изобщо пише нещо на опаковката и дали са за дълги или къси. Няма да си ги купя. До 200 обаче може би ще прежаля и то само след като се повредят китайчетата с активното охлаждане. А те вече са добре защитени от прах и до момента ги подложих на известно натоварване, на което издържаха. Има изгледи да изкарат някоя и друга година, като за 45 лв - допустимо.

                            ----------

                            Ред.: Виж как направих на моя фар - с китайския маншон от 2 $, голям колкото чаена чаша, запечата фара идеално и сега вече нямам притеснения, че ще влизат боклуци. Просто няма откъде. Мисля, че при теб, с това пасивно охлаждане на Осрамките, които взе - ти е перфектно решение.



                            Коментар


                              #59

                              Ред.: Виж как направих на моя фар - с китайския маншон от 2 $, голям колкото чаена чаша, запечата фара идеално и сега вече нямам притеснения, че ще влизат боклуци. Просто няма откъде. Мисля, че при теб, с това пасивно охлаждане на Осрамките, които взе - ти е перфектно решение.
                              С тези маншони не съм задълбавал много, защото нали назад споделих, че се надявам базата на лед крушката да е с диаметъра на оригиналната крушка и маншона да уплътнява добре.
                              Ето как изглежда маншона при мен и как минава през основата на крушката:


                              Отделно и окръжността, върху която трябва да легне маншон евентуално е доста по-голяма. Да кажем около 150мм, което при твоята схема имаше маншони до 100 мм. Сигурно има и по-големи, ама не съм ровил защото разчитам, че оригиналния маншон просто ще може да си застане върху базата на крушката и да си уплътни както със стандартна крушка:


                              Чакам да ми изгори една от двете крушки, по-скоро дясната, че е малко по-тегава за смяна и е сменена на 05.12.2018, та има шанс скоро да се предаде, та тогава да се занимавам и да видя дали ще светнат тези крушки в рефлектора, и дали ще направят коректно изрязване на светлината.
                              Последна редакция от BO; 02.06.2020, 09:34.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #60
                                Някой би ли препоръчал за Браво 2 подходящ цокъл(сокет) за дълги светлини, тези които имат този модел автомобил знаят какви са буксите(цокъл и пр.), или някакъв преход.
                                Последна редакция от charliii; 09.06.2020, 14:24.
                                Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                                Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                                Коментар

                                Working...
                                X