Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

    Търся мнения и препоръки от колеги,които карат с такива крушки и марка,модел,от къде са закупени.
    Интересуват ме такива,които се монтират без преправяне,без дупчене на капачката и т.н.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    #2
    Търся мнения и препоръки от колеги,които карат с такива крушки и марка,модел,от къде са закупени.
    Интересуват ме такива,които се монтират без преправяне,без дупчене на капачката и т.н.

    За Мареата от подписа ли става въпрос? Най-важното е да си с фарове с лупи, ако си с рефлектори забрави за LED, много зле светят.
    Иначе, ако си с лупи, аз ти препоръчвам ксенон. На този фар светят просто уникално, ще почнеш да забравяш да си пускаш дългите.

    Коментар


      #3
      И да добавя - особено ако е 55-ватов. Слагах на една Брава такъв преди 3 г. и стана феноменално добре.

      А по темата - поръчал съм едни за мен, само че ще ги ползвам на дългите светлини. Видях ги монтирани на друга кола и светят изключително добре. Надявам се и при мен да стане добре. Само че ще ги монтирам на фар, който затваря лампата с маншон и така този радиатор ще остане отвън без да му пречи нищо. Ще пиша отзиви като пристигнат.

      OSRAM също предлагат за H1 цокъл, но са си на цена. Но пък сигурно са хубави.

      Коментар


        #4
        Аз ще ти препоръчам Niken led H1
        Турско производство с японски вентилатори. И понеже ще питаш защо Niken, ще ти кажа, че са 5500K и се доближават до цвят, като оригиналните за вграждане! Повечето LED крушки (китайски) са 6500K и светят доста по синкаво от 5500K.
        Като цена в БГ около 30-35лв за комплект.
        Но да знаеш, че има китайски реплики! На кутията трябва да пише на турски език!
        Прикачени файлове
        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

        Коментар


          #5
          За Мареата от подписа ли става въпрос? Най-важното е да си с фарове с лупи, ако си с рефлектори забрави за LED, много зле светят.
          Иначе, ако си с лупи, аз ти препоръчвам ксенон. На този фар светят просто уникално, ще почнеш да забравяш да си пускаш дългите.

          С лупи съм,но не искам да дупча капачките на фаровете.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            Карах с ксенон уникално добре свети, после решиш да пробвам с LED на auxito. Светят добре ама не толкова колкото ксенон и говоря за 35W такъв.
            Единственото нещо, което е по - добре, че имаш светлинен клаксон...

            Коментар


              #7
              -----да си с фарове с лупи, ако си с рефлектори забрави за LED -Светят добре ама не толкова колкото ксенон---
              Това е истината .
              Може да има и по нови модели -по силни но ще са скъпи
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Виделин Райчинов написа: Преглед на мнението
                Аз ще ти препоръчам Niken led H1
                Турско производство с японски вентилатори. И понеже ще питаш защо Niken, ще ти кажа, че са 5500K и се доближават до цвят, като оригиналните за вграждане! Повечето LED крушки (китайски) са 6500K и светят доста по синкаво от 5500K.
                Като цена в БГ около 30-35лв за комплект.
                Но да знаеш, че има китайски реплики! На кутията трябва да пише на турски език!

                Задната /охлаждащата/ част е 50 мм.,а разстоянието до капачката на фара е 40 мм.
                Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                Коментар


                  #9
                  На колата капачката е гумена и не видях пробем с монтажа
                  крушката е с 2 светлини трябва да се спазва последователността
                  Първо разглобяваш цокъла после слагаш крушката.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Имам оригинален фар под ръка, като пристигнат моите - ще сложа 1-2 снимки как изглеждат.

                    Но да се има предвид следното - дори и вентилаторът да се събере в корпуса на фара - охлаждането ще е много лошо, защото капачката затваря фара много добре и няма откъде да влезе пресен хладен въздух. Така охлаждането ще става само с един и същи въздух - този, който е вътре във фара, а той ще се нагрее много при продължително светене на лампата, което може да се окаже критично, особено при по-евтините модели.

                    Коментар


                      #11
                      Имам оригинален фар под ръка, като пристигнат моите - ще сложа 1-2 снимки как изглеждат.

                      Но да се има предвид следното - дори и вентилаторът да се събере в корпуса на фара - охлаждането ще е много лошо, защото капачката затваря фара много добре и няма откъде да влезе пресен хладен въздух. Така охлаждането ще става само с един и същи въздух - този, който е вътре във фара, а той ще се нагрее много при продължително светене на лампата, което може да се окаже критично, особено при по-евтините модели.
                      Когато ги слагах на моето браво се затваряха плътно, но се затваряха. Ползвах дупката на капачката, понеже бях преди с ксенон. Проблем с охлаждането няма, но си е малко цигания, понеже се затваря доста плътно капачката. Абе най-добре си е с ксенон, но нали темата е за led......
                      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък пробвах LED на къси светлини с лупи и се отказах - ксенона 35W е по-добре. Ако пък e 55W, сигурно ще е още по-добре. Сега се замислям за
                        LED на дългите, но на тях съм монтирал DRL. Дайте консултация.
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар


                          #13
                          Карам с LED H1 повече от година. С такива съм заради .. дневните. И вече започнаха да деградират ледовете. Доста. Изобщо не препоръчвам ледове, освен ако не мислите да ги сменяте всяка година просто щото са започнали да деградират.
                          Какво имам предвид ли? Започнаха да светят осезаемо по-слабо. Все още комплекта ми не е започнал да мига, но и на това се нагледах покрай всички с ледове около мен. Може да е яко, може да е всичко, но .. аз се наиграх. И понеже си обичам колата - съм започнал един тунинг на фаровете - ако успея да го завърша - ще е МЕГА хипер як
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа: Преглед на мнението
                            Карам с LED H1 повече от година. С такива съм заради .. дневните. И вече започнаха да деградират ледовете. Доста. Изобщо не препоръчвам ледове, освен ако не мислите да ги сменяте всяка година просто щото са започнали да деградират.
                            Какво имам предвид ли? Започнаха да светят осезаемо по-слабо. Все още комплекта ми не е започнал да мига, но и на това се нагледах покрай всички с ледове около мен. Може да е яко, може да е всичко, но .. аз се наиграх. И понеже си обичам колата - съм започнал един тунинг на фаровете - ако успея да го завърша - ще е МЕГА хипер як
                            Ще чакам снимки.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #15
                              Само че ще ги монтирам на фар, който затваря лампата с маншон и така този радиатор ще остане отвън без да му пречи нищо.
                              Това ми е интересно и имам въпрос.
                              На Тойотата съм с най-вероятно с подобен маншон.
                              Монтираш крушката, слагаш маншона, който уплътнява по окръжността на крушката след буксата и накрая слагаш буксата на крушката.
                              Ето го въпросният маншон:

                              Както виждаш отвора е много точен, за да уплътни добре върху крушката, за да не влиза прах и влага във фара.
                              Въпросът ми е ако взема подобни крушки, специално съм се спрял на Осрам по обективни причини, как ще прекараш маншона през охладителя на крушката без да го скъсаш, за да легне на черната пластмаса, която да се надявам е с абсолютно точен диаметър на "оригинална" крушка и маншонът да уплътни добре?
                              Последна редакция от BO; 10.02.2020, 11:37.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X