Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Интересно е друго - при китайците въобще го няма тоя модел, а имат само с вентилатори. Но пък има H1, които тук не ги виждам, у нас.

    Коментар


      #32
      Интересно е друго - при китайците въобще го няма тоя модел, а имат само с вентилатори. Но пък има H1, които тук не ги виждам, у нас.
      Оги, най-вероятно при китайците H1 е реплика, понеже имам инфо, че osram въобще не произвежда h1 led!
      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

      Коментар


        #33
        И аз от това се опасявам, ама като истински изглеждат.... Все пак предпочитам да ги видя първо в тукашен магазин, имам предвид - европейски. Филипс също не предлага нищо на тоя цокъл, а на всички други - има.

        Само да припомня - въпреки че са маркови, нямат одобрение от ИКЕ (ECE-маркировка) и са незаконни за обществени пътища. Да се знае. Гледам - стегнали са се да проверяват дали камионите са чисти по улиците, а те улиците ги няма от кал. Някой ден ще започнат да проверяват и светлините...

        Ред.: Видях коментар на някакъв от Мозамбик - много е доволен. Мисля, че му имам доверие.

        Коментар


          #34
          Боби е казал нещо много много важно за лед крушките :

          3. Само на тези крушки диодите изглеждаха да са с изместване и дължина 1:1 спрямо източника на светлина при стандартната "оригинална" крушка - предполагаемо запазване на точното изрязване на светлината. По-малък риск, защото ако не се получи точното изрязване, за мен това са пари на вятъра, защото няма да ги използвам.
          Мен лично това ме отказва от идеята.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #35
            BO, ко стана, светна ли?

            Коментар


              #36
              Филипс също не предлага нищо на тоя цокъл, а на всички други - има.
              Като се замислиш Н1 крушката няма "стандарт", по който да бъде закрепена с телчето отзад, и точно от къде ще ѝ дойде захранването. Различни производители по различен начин контактуват с базата на крушката, за да ѝ подадат захранване, но няма единен стандарт като точно положение на захранването. По този начин си мисля, че заради тези адаптери производителите не се ангажират да произвеждат много на този стандарт, а произвеждат други стандарти, при които захранването винаги е по един и същ начин. Просто разсъждение за причината.

              BO, ко стана, светна ли?
              Не съм. Прибрах ги в килера и когато намеря малко време, тогава ще видя и как светят. Може набързо да видя колко ток харчат във връзка с въпроса ти. Но слагането им не е толкова достъпно и за 5 минути да ги сменя. За това карам Тойота, защото нямам 5 минути време да отделя на колата. Аз не я занимавам и тя не ме занимава. Всеки си гледа неговата работа. Най-много да ми напомни, че има нужда или за бензин, или за течност за чистачки. Мисля, че се разбираме.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                А моя китаец заяви, че куриера е сбъркал пратката и му я е върнал на него. Обеща да я препрати. Така започвам новото чакане.

                Коментар


                  #38
                  Първо впечатление при 3 часово нощно шофиране,почти през целия път мъгла и температура от -5 до 0*С./Н.Загора-Ришки проход-Варна/
                  -Осветяват много по-добре от обикновените крушки с плътна бяла светлина и където свършва лъча,е като отсечен.
                  -Светлината не се поглъщаше от мократа настилка.
                  -И в най-гъстата мъгла,през която преминах,имах поне 10м. видимост.
                  -С малкото коли с които се разминах,никой не ми присветна,че го заслепявам.
                  И май тези крушки не нагряват чак толкова,защото като спрях,по стъклата на фаровете имах поне 3 мм. лед.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #39
                    Приключи чакането, малко по-късно ще ги тествам и на колата с уредите, да видим ще яде ли Асан баница.



                    -----------------------------------------------------------------------------------------

                    Ето как изглеждат във фар на Браво/Брава/Мареа с рефлектор на късите:

                    Първата снимка показва как изглежда адаптерът, монтиран в цокъла за дълга светлина. Няма никакви проблеми с монтажа на адаптера, защото е точно срещу капачката:

                    Click image for larger version

Name:	Bravo_Marea_High_Beam_Adapter.jpg
Views:	1
Size:	122,6 KB
ID:	2098845

                    След това лампата влиза безпроблемно, но затварянето на капачката е невъзможно, защото радиаторът стърчи твърде много от равнината на леглото на капачката:

                    Click image for larger version

Name:	IMG_20200319_175708.jpg
Views:	1
Size:	138,5 KB
ID:	2098847 Click image for larger version

Name:	IMG_20200319_175816.jpg
Views:	1
Size:	127,4 KB
ID:	2098846


                    --------------------------------------------------------------------------------------------

                    За да монтирате такъв тип лампа на този фар, трябва разстоянието от равнината на лягане в цокъла до върха на радиатора да е не повече от 27-28 мм. На този модел лампа това разстояние е 40 мм:

                    Click image for larger version

Name:	IMG_20200319_182252.jpg
Views:	1
Size:	149,0 KB
ID:	2098848

                    --------------------------------------------------------------------------------------------

                    При късата светлина проблемът е от това, че там, където ляга лампата, е твърде извъртяно. За да може да се монтира, трябва да се измести рефлекторът от регулиращия винт за ляво-дясно. Така леглото ще е точно срещу капачката, адаптерът се монтира лесно и след това лампата. После от регулиращия винт фарът се връща на предишното положение, затова е добре да се брои колко точно оборота са направени при разместването и да върнете точно толкова оборота обратно след монтажа.

                    След това капачката се затваря нормално, защото целият радиатор влиза вътре.

                    Click image for larger version

Name:	Bravo_Marea_Low_Beam.jpg
Views:	1
Size:	175,7 KB
ID:	2098849


                    Нямам фар с лупа, за да кажа как би стояло на него на късата светлина.

                    ================================================== ==
                    На работеща кола и 14.0 зареждане, токът е 2.3 А, което си е над 30 вата! Вентилаторчето не върти с някаква дяволска скорост и едва ли е повече от 3-4 вата самото то. Но дори и 5 да е, за светодиодите остават 25 и дори да приемем някакъв абсолютен минимум от 80 лумена на ват мощност, излизат към мин. 2000 лумена.

                    В следващите дни ще имам по-добри възможности за тест и ще сравня видимото светене заедно с халогенна лампа. Сега само набързо ги включих директно към акумулатора за проба.

                    Коментар


                      #40
                      При фар с лупа отвора е в средата,така че няма нужда от въртене на реглажа.
                      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                      Коментар


                        #41
                        Бях си монтирал китайски на Фиaт Брава 1.8,монтаж със сваляне на окото,после дълго нагласяне поради причината че опират в корпуса на фара,успях да се спрява и светеха перфектно.За жалост след един месец ми изгоря едната и се отказах от повторно нагласяне,след първото механизмите ми доста страдаха.. Всяка крушка свети добре стига да се нагласи както трябва.

                        Коментар


                          #42
                          Моля изписвай марката правилно: с главна буква в началото на думата и с "А", а не с "Я"! Благодаря.

                          Коментар


                            #43
                            За мен има един по-важен тест.
                            Ако след 30 минути светене запази най-малко 80% от първоначалния си интензитет, то крушката има някакъв шанс да не е менте.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #44
                              Ха, та тя след 30 минути работа ако изобщо свети си е чист бонус, еле пък 80 %! За целта, за която ще ги ползвам при мен - на дългите светлини - е достатъчно да светят макс. 5-6 минути без да изгорят и без да намалят сериозно интензитета. За толкова време все с някого ще се размина. Е, вероятно няма да изстинат особено много за 5-10 секунди до разминаването, но... ще видим. Докато изгорят, може и Осрам или Филипс да се сетят да направят истински техни H1 (да ги има и на сайтовете им), че сега тези, които намирам в Алито - силно ме съмняват.

                              Коментар


                                #45
                                Монтаж и газ!



                                Надминаха очакванията ми, определено. Сега остава да разбера колко време ще поживеят.

                                Значи разликата ще я определя така: преди включвам дълги и все едно не съм включил нищо. Сега - включвам дълги и все едно няма къси. А съм сложил само дясната! Огромна разлика. А като покарам повече от минута на дълги, така свиквам, че после като ги спра, ми е тъмно само на къси. Това всъщност е сериозен недостатък.

                                На клипа точно над чупката на светлината се вижда едно малко жълто петно при изгасване. Това е лявата дълга светлина. Много е мизерна на фона на останалите.

                                Коментар

                                Working...
                                X