Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати 41 до 50 от 60

Тема: Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Бях си монтирал китайски на Фиaт Брава 1.8,монтаж със сваляне на окото,после дълго нагласяне поради причината че опират в корпуса на фара,успях да се спрява и светеха перфектно.За жалост след един месец ми изгоря едната и се отказах от повторно нагласяне,след първото механизмите ми доста страдаха.. Всяка крушка свети добре стига да се нагласи както трябва.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Моля изписвай марката правилно: с главна буква в началото на думата и с "А", а не с "Я"! Благодаря.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    За мен има един по-важен тест.
    Ако след 30 минути светене запази най-малко 80% от първоначалния си интензитет, то крушката има някакъв шанс да не е менте.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ха, та тя след 30 минути работа ако изобщо свети си е чист бонус, еле пък 80 %! За целта, за която ще ги ползвам при мен - на дългите светлини - е достатъчно да светят макс. 5-6 минути без да изгорят и без да намалят сериозно интензитета. За толкова време все с някого ще се размина. Е, вероятно няма да изстинат особено много за 5-10 секунди до разминаването, но... ще видим. Докато изгорят, може и Осрам или Филипс да се сетят да направят истински техни H1 (да ги има и на сайтовете им), че сега тези, които намирам в Алито - силно ме съмняват.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Монтаж и газ!

Надминаха очакванията ми, определено. Сега остава да разбера колко време ще поживеят.

Значи разликата ще я определя така: преди включвам дълги и все едно не съм включил нищо. Сега - включвам дълги и все едно няма къси. А съм сложил само дясната! Огромна разлика. А като покарам повече от минута на дълги, така свиквам, че после като ги спра, ми е тъмно само на къси. Това всъщност е сериозен недостатък.

На клипа точно над чупката на светлината се вижда едно малко жълто петно при изгасване. Това е лявата дълга светлина. Много е мизерна на фона на останалите.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Вече съм монтирал и втората, с двете заедно осветяването наистина е феноменално! Не съм пробвал и виждал други модели, но този определено свети мега-топ-хипер-ултра силно. Остава и да издържат повече от 3 месеца....

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Ако не им измериш тока при захранване от работеща кола - все едно не си ги купил! Да видим колко са близо или далеч от истината.
    13.86 Вата, без значение от входното напрежение (с/без работеща кола (±0.05 Ват)).
    Последна промяна от BO : 11.04.2020 в 22:24
    A20DTH ЖТД ама не баш
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Мерси. Така и предполагах - имат си собствен контролер, който им подава постоянен ток с една и съща стойност. И моите китайци са такива. Решил съм го - ако се повредят в скоро време, ще пробвам с тези, които са обявени като Osram за H1 цокъл, които ги няма на официалния сайт, но в Алито ги има и изглеждат като истински.

Не знам дали вече си ги монтирал или не, но при мен срещнах значителна трудност с монтажа на маншона, затова ти предлагам да си поръчаш и маншони с диаметъра на оригиналния, за да можеш да си затвориш фара хубаво. Предполагам, че ще се справиш, но ако искаш - мога да ти пратя линкове какво поръчах.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Ако не стане оригиналния маншон, няма да ги ползвам.
    Съмнявам се да намеря нещо подходящо - с изместен център и под ъгъл.
    Точно за това питах, ама и не съм мерил, дали ф-то на адаптера съвпада с това на крушката.

Последна промяна от BO : 12.04.2020 в 18:48
    A20DTH ЖТД ама не баш

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Добре, ще ти кажа, без да ме питаш.

И при мен не става нищо с оригиналния маншон, въпреки че е в центъра отвора му. Просто захващането на маншона към цокъла на лампата няма нищо общо с това на LED-лампата и затова се налага побългаряване. Единият начин е да обърна маншона наопаки, като кабела на лампата минава през отвора му. Само трябва този отвор да се запуши с нещо, някакво парцалче, дунапренче... Така радиаторът остава вътре във фара. Така карам в момента и разчитам на това, че дългите ги ползвам много рядко. Едва ли скоро ще прегреят.

Иначе съм поръчал едни други маншони, като ще пробвам с тях по някакъв начин да изкарам радиатора отвън, но почти сигурен съм, че няма да стане. Затова ще си го затворя, но ще е с по-голям маншон. Само трябва кабелчето да се прекара през него.

70 mm са моите.

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Тема: Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •