Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за Мареа 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за Мареа 1.6

    Трябва ми препоръка за масло на Мареа 1.6, метален колектор.
    Като я взех и сложих 5w30 API SN пълна синтетика, но сега се чудя дали не е прекалено рядко това масло за този мотор. В момента се колебая между 5w40, 10w40 или отново 5w30. Макар че почти съм решил да е 5w40, но не съм сигурен коя спецификация. По книжка е за API SJ, но повечето масла вече са API SM и SN, които уж са по-добри от предходниците си, но кое е по-добре, SM или SN?

    Колата се кара предимно студена (може би 0 то 10 градуса околна температура), гратско, на къси разстояния.

    #2
    10W40 не бих сложил, другото по избор. И двете стават, ти не живееше ли на север? За там знам, че и 0W20 слагат. Демек сегашното масло не трябва да те притеснява освен ако имаш много голям разход.

    Коментар


      #3
      todorakiggg написа: Преглед на мнението
      10W40 не бих сложил, другото по избор. И двете стават, ти не живееше ли на север? За там знам, че и 0W20 слагат. Демек сегашното масло не трябва да те притеснява освен ако имаш много голям разход.

      На север живея, но не е такъв студ какъвто повечето хора си мислят, просто почти няма лято. Реално зимата е по-топла от тази в България, но за сметка на това целогодишно температурата е между 0 и 20 градуса, с изключение на няколко летни дни. 0W20 сигурно е за някое още по-северно място или за някоя по-нова кола. Като разход е може би 300-500мл за 7000км и нещо. Чудя се дали да не е 5w40 този път, защото все пак поне веднъж седмично се кара извънградско, а мотора като загрее околната температура няма чак толкова голяма роля. А иначе това SN, дали не е много модерно за този мотор или аз просто се притеснявам излишно?

      Коментар


        #4
        10 години си карах пунтото 1.9 jtd или с 5/30 или с 5/40 синтетика, каквото хубаво масло съм намирал основно с оригинално на Тойота, ми мотора мърка... Не слагай 10/40 и няма да имаш проблем, и да излишно го мислиш.

        Коментар


          #5
          todorakiggg написа: Преглед на мнението
          10 години си карах пунтото 1.9 jtd или с 5/30 или с 5/40 синтетика, каквото хубаво масло съм намирал основно с оригинално на Тойота, ми мотора мърка... Не слагай 10/40 и няма да имаш проблем, и да излишно го мислиш.

          Ами малко неволно се получи, но май ще е 5w40. Днес докато разглеждах масла разбрах, че съм взел погрешно масло за Кромата. Реших да не рискувам и просто да взема друго за нея, а това в Мареата. Лошото, е че това масло е два пъти цената на това, което бях избрал за Мареата, но както и да е.
          Иначе, защо си против 10w40? На фиата, който ползвам когато съм в България почти само 10w40 Selenia Gold или Selenia 20K е слагано. В момента е на малко над 300к, а е взет на около 60-70к и нямам някакви оплаквания от това масло.

          Коментар


            #6
            10/40 не е ли полусинтетика? Според мен синтетиката е значително по добро масло, разбира се без да съм специалист в различните маслени спецификации...

            Коментар


              #7
              todorakiggg написа: Преглед на мнението
              10/40 не е ли полусинтетика? Според мен синтетиката е значително по добро масло, разбира се без да съм специалист в различните маслени спецификации...
              Има и синтетика 10w40, например Selenia Gold е пълна синтетика, а Selenia 20K е полу. Преди имах две волва, S40 и V40, и двете се караха с 10w40 пълна синтетика на една скандинавска фирма.

              Коментар


                #8
                Аз години карах със Селенията но вече нещо не ме кефи.Винаги до около 7-8хил. не бара и от там рязко почва да го гори и то яко.До 10хил. ми се налага да купувам още една туба.Пробвал съм почти всички видове и все е така.Значи толкова си му е качеството.Смених го с друга марка и нящата се оправиха,Не беше от колата.

                Коментар

                Working...
                X