Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 2 леко скърцане в кормилната рейка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 2 леко скърцане в кормилната рейка

    От едно известно време чувам че при обиране на празния лувт се чува леко скърцане ,което при карана кола се засилва ,всичкото това е все още доста слабо,но ме навежда на мисълта че ще трябва да се прави. Търся съвет как да постъпя,като след разговор със майстор от сервиз на който разчитам и съм доволен съм разколебан. От там ми казаха че не гарантират за качеството на фабрично рециклирана рейка. В магазин ми предлагат рейка Lizarte на добра цена и не знам как да постъпя. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще ми е от полза мнението му. Благодаря предварително!

    #2
    Колега,първо нека твоя майстор да отвори двата маншона на рейката и да видите дали има грес по ябълките от двете страни и по червячното колело.Вижда се при пълен ляв и пълен десен волан при откачени от скобите маншони(от към широката част).И проверете тогава от къде идва скърцането,защото същото се получава и при триене на гума в метал.Вътре в купето се вижда карето на рейката и шийката която влиза в рейката,пръсни малко течна или със старите масльонки капни малко масло.Това чудо(скърцане) с рейките на тези коли специално е едно на милион.Дано не си изтеглил късата клечка.Успех
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Пръсках с WD ,това беше първото което направих. Бях решил че е карето на кормилният прът . Пръскането не помогна. Скърцането е в самата рейка и е при обиране на празният ход.Като позагрее колата се засилва,но засега не е страшно.

      Коментар

      Working...
      X