Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

brava 1.8 странно придърпване на студен двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    brava 1.8 странно придърпване на студен двигател

    Здравейте,след като изчетох много и не намирам решение на проблема си реших да го споделя тук.Имам странно пидърпване направо замръзване на колата за секунда,две после изведнъж тръгва и се нормализира,живея на нагорнище и като пусна на скорост сякаш по пързо се справя с трудния момент и това се оправя за 15 секунди в които си безпомощен,това се случва само сутринта на студен двигател.След като оправих почти всичко ,имах теч при свещите от гарнитурата на клапаните,смених моторчето за регулиране на въздуха,свещите и вече се чудя дали не е от трансмисията защото никога не съм я обслужвал,също от налягането на бензина не знам,пробвах номера с откачането на акумулатора като че ли беше по добре,но я покарах малко на бензин и после смених на газ и на сутринта пак същото незнам вече и се надявам се някой да помогне благодаря!

    #2
    Бедна смес най-вероятно . Какъв цвят бяха свещите след като ги смени ?
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Най-вероятно настройката на газовата се базика с адаптацията на бензиновия ЕКУ. Може и въздух да смуче от някъде или MAF сензора да е заминал и двете се тестват с откачане на MAF сензора. Настройката на газта се тества като направиш 200км само на бензин.

      Иначе, газта инжекцион ли е или обикновена?

      Коментар


        #4
        Газов инджекцион е,не съм чувал за Maf сензор,бедна смес това че е нещо от бензина ли ?200 км да измина на бензин след откачане на акомулатора това ли имате предвид.Ще пробвам всичко,забравих да спомена че и дюзите са чистени на ултразвук.Maf сензора ако ми обясните малко по подробно и дали ще мога да си го сменя ще се радвам много.

        Коментар


          #5
          3те свещи бяха добре една беше яко нагоряла поради причината че не беше завъртяна добре от пишман майстора при който попаднах.

          Коментар


            #6
            Бедна смес колега означава че подаденото количество бензин е по-малко от необходимото за правилно съотношение бензин-въздух . Най-лесно се хваща по цвета на свещите .
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Вероятно е това по начина на придърпване,а как мога да оправя тази бедна смед или настроя ?

              Коментар


                #8
                Причините за това може да са много - на първо време една диагностика може да покаже какво е , иначе проба -грешка излиза малко скъпо
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #9
                  Mihail4o написа: Преглед на мнението
                  200 км да измина на бензин след откачане на акомулатора това ли имате предвид.
                  Да, така ще знаеш дали е от лоша самоадаптация.

                  Mihail4o написа: Преглед на мнението
                  Maf сензора ако ми обясните малко по подробно и дали ще мога да си го сменя ще се радвам много.
                  Попринцип не е сложен за смяна, но това е в краен случай, не е от най-евтините неща.
                  За проба можеш да го откачиш, ето тук се намира:

                  Click image for larger version

Name:	DSCF2920 – Kopi.jpg
Views:	1
Size:	369,8 KB
ID:	2098793

                  Трябва да му извадиш само буксата, недей да го вадиш целия за сега, че е лесно нараним. Натискаш металната скоба на буксата, мисля че беше от долу на горе и дърпаш, не е сложно. Направи едно кръгче и виж как ще е. Ако се оправи, значи нещо там има, ако не сместа може да е проблема. Един съвет, дръж я над 2000 оборота като потегляш на първа с откачен сензор, иначе придърпва.
                  Последна редакция от JTR; 23.01.2020, 16:50.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря колега и днес не съм живял напразно,ще го проверя този сензор,като каза че под 2000 оборота без него придърпва,а точно това ми се получава.Странното е че е само сутринта,през деня ако оставя колата в покой за 5,6 часа няма проблем.Благодаря за помоща на всички

                    Коментар


                      #11
                      Mihail4o написа: Преглед на мнението
                      Благодаря колега и днес не съм живял напразно,ще го проверя този сензор,като каза че под 2000 оборота без него придърпва,а точно това ми се получава.Странното е че е само сутринта,през деня ако оставя колата в покой за 5,6 часа няма проблем.Благодаря за помоща на всички
                      Ти спомена, че губи мощност и "замръзва". Под придръпване имах предвид, че малко тресе на полусъединител, но тръгнеш ли си върви нормално на всякакви обороти.

                      Коментар


                        #12
                        ясно за придърпването,моето е направо замръзва за секунда две после тръгва рязко и така няколко пъти после се оправя,без тресене и мърдане както казваш,ще видя този сензор където спомена дано да е това решението

                        Коментар


                          #13
                          Оправиха се работите с 200км на бензин,много благодаря за съвета и добре че го има форума че ми писна от "майстори"

                          Коментар


                            #14
                            Mihail4o написа: Преглед на мнението
                            Оправиха се работите с 200км на бензин,много благодаря за съвета и добре че го има форума че ми писна от "майстори"

                            Това означава, че проблема най-вероятно ти е от лоша самоадаптация на бензиновия компютър, която се е получила от лоша настройка на газта. Или с други думи, ако не се пренастрои газта проблема пак ще се появи.

                            Коментар

                            Working...
                            X