Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Ел мотора на волана - Fiat Punto sx i 2001

Ел мотора на волана - Fiat Punto sx i 2001

Здравейте
    Миналата година ел. мотора сдаде багажа. Сменихме го с друг втора употреба. Сега и тоя започна да отказва от време на време, светва лампата и волана става като на стар Зил При рестартиране на колата, се оправя.
    Имам питанка - видях, че е неразглобяем и едва ли може някаква профилактика да удължи живота му, но все пак да попитам дали има какво да направя ? Мисля, че отказването се получава когато достигна някоя от крайните точки на въртене н рейката.
    Благодаря
    (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

Разглобяване
    Диагностика.
    Старите части пазиш ли.

Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Разглобяване
    Диагностика.
    Старите части пазиш ли.
    Е то само мотор, друго не съм сменял. Не съм сигурен дали го пазя, ще проверя утре. Майстори казаха, че не се ремонтира
    (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

От къде си„
    може да не се ремонтира ако е от 2003

От далеч - Силистро/Русе А и ако не намеря стария, няма как да сваля тоя за профилактика, защото се прибрах от чужбина наскоро и имам много неща за вършене с кола..няма друга, моята я продадох преди 2 години, тая е наследствена.

Намери някой където разбира от ектроника и да може да го свали
    Като начало може да направиш диагностика

Предвидил съм го, но сега не мога дори и да карам зил Като ида до Варна, ще ида при същия човек, който ми смени мотора мината година. Аз писах тук за да чуя евентуално мнения дали може механичен проблем в рейката да предизвиква проблема когато волана стигне единия край. За съжаление не обърнах внмание дали и двата пъти се случи като завия докрай в ляво.
    Благодаря за коментарите

Ако е сензора-датчик за положение на волана смяна на мотора няма да доведе до положителен ефект.
    Та направи диагностика първо. Иначе ако е датчик трябва да смениш комплект няма датчик да продават.

Тема: Ел мотора на волана - Fiat Punto sx i 2001

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •