Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пуши след спускане на скорост ... кво става?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пуши след спускане на скорост ... кво става?

    Здравейте, колеги!
    Питането ми е за бензинов, турбо двигател 1,6 ... няма газ.
    - няма теч на охладителна течност;
    - маслото е бистро, но бързо потъмнява - след 3000 км е тъмно;
    - двигателя харчи масло, само когато е в обороти, средни и на горе;
    - турбината е с ново ядро /китайско/, нормален луфт, не вие.

    Интересно ми е, признак на какво е: обилно изпушване при първо подаване на газ, след спускане на скорост?!?!?!
    След това изчиства и няма пушек. Няма пушек и при напълно загрял двигател, и високи обороти /6000+/ форсиран на място.

    Аз лично имам една теория, но ще се радвам вие да споделите опит и най-вече решение!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    Заминали гумички на клапани правят така

    Коментар


      #3
      Общо казано, при спускане на скорост в зависимост от наклона дюзите не впръскват гориво и няма възпламеняване в цилиндъра, обаче ако гумичките на клапаните или сегментите не обират добре маслото, то се насъбира в камерата и когато натиснеш педала започва да възпламенява и насъбраното масло изгаря и съответно отзад се получава димна завеса най-често с бяло-син отенък. Понякога и масления сепаратор е виновен, понеже не изпълнява функцията си правилно и съответно пак се наблюдава същия феномен, който описах. Общо взето за да си сигурен, че не са сегменти си направи 1 тест за компресия, ако имаш маслен сепаратор му виж състоянието, ако всичко е ок, значи сваляш за гумички.

      Коментар


        #4
        Маслото е 5-30 Магнатек.
        Вентилацията на двигателя е "еко", т.е. затворен тип, но модифицирана с външен клапан и сепаратор от Е36. Според мен работеща перфектно, защото:
        - събира си конденз /"боза"/ в отделен съд, без да се връща в двигателя ... и слава богу!!!;
        - при запушване на изхода за вентилация, при капака на главата с пръст ... дори на празни обороти, от зад става димна завеса! в момента, в който отпуша отвора , дори преди да го включа във въздуховода преди турбото, пушеците изчезват.
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          Колега и аз залагам на гумички но замери все пак компресията
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #6
            Пушека какъв цвят е?
            OVB X18XE1 седан+ГИ

            Коментар


              #7
              ivan_pop написа: Преглед на мнението
              Пушека какъв цвят е?
              Синкаво - сив, по-скоро сиво, не мога да определя точно! Но мирише гадно и тежко, не губя охладителна течност, нямам и балончета или пък мазно в разширителният съд.
              По вътрешната част на изхода на ауспуха няма мазно, само сажди, като при дизел.

              Константинов написа: Преглед на мнението
              Колега и аз залагам на гумички но замери все пак компресията
              Как трябва да се мери? Питам защото ако гумичките са скапани, пак ще изпуска компресията?!
              Има ли специализиран инструмент? Каква трябва да е за бензинов, турбо двигател?
              Допустима разлика между цилиндрите?
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #8
                Как трябва да се мери? Питам защото ако гумичките са скапани, пак ще изпуска компресията?!
                Има ли специализиран инструмент? Каква трябва да е за бензинов, турбо двигател?
                Допустима разлика между цилиндрите?
                Няма да губи комрпесия, гумичките са в главата. Компресията се мери с нормален уред за мерене на компресия, който може да достигне заводстака компресия на мотора.

                Само да вметна, според мен това няма да ти каже дали са сегменти или гумички. Компресията ще падне само, ако са ти износени компресионните сегменти, ако само маслените са износени, компресия ще има.

                Коментар


                  #9
                  Маслото е 5-30 Магнатек.
                  Вентилацията на двигателя е "еко", т.е. затворен тип, но модифицирана с външен клапан и сепаратор от Е36. Според мен работеща перфектно, защото:
                  - събира си конденз /"боза"/ в отделен съд, без да се връща в двигателя ... и слава богу!!!;
                  - при запушване на изхода за вентилация, при капака на главата с пръст ... дори на празни обороти, от зад става димна завеса! в момента, в който отпуша отвора , дори преди да го включа във въздуховода преди турбото, пушеците изчезват.
                  Според мен тук се крие отговорът.Имаш износени гумички на клапаните и като запушиш вентилационният отвор се повишава налягането в картера и пълниш масло в цилиндрите през гумичките на смукателните клапани.Същото се получава и при каране по надолнище без да подаваш газ,буталата при хода си надолу(засмукване) правят подналягане понеже колата се движи със затворена дроселова клапа и засмукват масло през гумичките на смукателните клапани ,след като подадеш газ двигателят заработва и маслото се изчиства.По добре неможах да го обясня,с една дума за смяна са ти гумичките на клапаните.
                  Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                  Коментар


                    #10
                    Синкаво - сив, по-скоро сиво, не мога да определя точно!
                    Син пушек-гори масло
                    Черен пушек-богата смес
                    А мотора е........?
                    OVB X18XE1 седан+ГИ

                    Коментар


                      #11
                      ivan_pop написа: Преглед на мнението
                      Син пушек-гори масло
                      Черен пушек-богата смес
                      А мотора е........?
                      1,6 турбо бензин
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        dobrujanetza, благодаря ти приятелю!
                        /трябва да се измисли бутон във форума: харесвам или благодаря/

                        milen11 написа: Преглед на мнението
                        ... Имаш износени гумички на клапаните и ... По добре неможах да го обясня, с една дума за смяна са ти гумичките на клапаните. ...
                        Напротив колега, беше перфектно обяснено! Както твоят отговор, така и на всички други включили се допълват и моето лично мнение за одръвчили се гумички!
                        Благодаря ви колеги!!!

                        ivan_pop написа: Преглед на мнението
                        Син пушек-гори масло
                        Черен пушек-богата смес
                        А мотора е........?
                        Така, двигателя е прословутият двигател на БМВ/ПСА - EP6 с директно впръскване, както уточни dobrujanetza, 1,6 турбо бензин /версия - 150кс/. Монтира се в доста марки /аз зная за 4-ри/ и съответните им модели. Набор 2006 година на 148 000+ км.
                        И да прав си за цветовете! При мен, заводски е настроен на богата смес, нещо с екологията и от там работи на по-висока температура от нормалното, въпреки че стрелката е на 90*. По-топли са и отработените газове, пак от "еко" измишльотина.

                        п.п.
                        Питам в моя форум, питам вас защото знам че ще получа компетентно мнение, а и двигателя не е някаква космическа технология, напротив!
                        Последна редакция от Jimy; 22.01.2020, 12:18.
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          #13
                          С това трябваше да започнеш -EP6, имах за много кратко време ситроен с този двигател,страшна беля,води се най-технологичния двигател в света. Има двоен Ванос и валвтроник,ресурса му е максимум 300-350 хиляди километра и разхода на масло е страшен ,до 800 мл. не е за ремонт,над е.Моя ситроен гореше 1,4 л.на 1000 км.и никой не искаше да го прави.При този разход на масло изпушваше само сутрин като го запаля и при по-яко натискане ,също и както си описал .Не мисля че ще намериш кой да го оправи.Познат в аутомотор каза че за 4500 лв.сменят глава и не дават гаранция .След 2011г този проблем е изчистен.Не се хващай да го правиш при майстори които не го познават този двигател,ще го разсипят. Смяна на гумички не решава проблема .Заради валвтроника главата може да се шлайфа не повече от 3 десети и се слага гарнитура с 3 десети по-дебела иначе почва валвтроника да не работи и да прекъсва един от цилиндрите.Споделям личен опит не теория.Ако разхода на масло е търпим и колата върви за нищо на света не я пипай .Също така в Амазон за 20 лв. има софтуер с който я четях . И елм327 блутут разбира се. В руските форуми имаше доста клипове и инфо за този двигател.Той е съвместна разработка на PSA и BMW ,но го слагат на Пежо ,Ситроен и Мини.Само да наблегна на BMW не го слагат. Този двигател в моргите изчезва в деня на обявяване и е цифра. Почерняването на маслото е заради турбото и не е проблем,слагай предписаното и сменяй на указания период.
                          Последна редакция от kiriluz1; 22.01.2020, 16:24.

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря ти, kiriluz1!
                            Мда, доста от споделеното, от теб вече зная и съм чул/чел доста за това. Факт е, че никой не иска да го прави ... само в СФА, дори те ми дадоха много добра оферта за цялостна ревизия на главата: гумички, чистене, напасване, шлайфане и тн. Вероятно ще направя ремонта, защото така или иначе входните портове и съответно всмукателните клапани са омазани адски много с налепи, предвид директното впръскване, а от там има доста детонации и тн. / ... а ти викаш "... най-технологичния двигател в света..."/
                            Не знам за JTS при Алфа, да е толкова зле?!
                            Но както и да е, общо взето питането ми бе провокирано от това, да се потвърди, че пушилката след спускане на скорост е от гумички, а не от сегменти?! 100% - ва гаранция никога няма, разбира се.
                            Но според мен от сегменти /замърсен и не работещ масло обиращ/ ще пуши винаги, нали? Без значение топла, студена, в обороти или не /при мен няма нищо такова/?!
                            А може и да греша ... знам ли.

                            п.п.
                            Попитах тук във форума ни, за да избегна предубедени мнения. /при пежо клуб ... / а също и предвид факта, че именно тук има доста отзивчиви и знаещи колеги!
                            За руснаците също зная /драйв2.ру/ там са се развихрили и общо взето, правят всичко.
                            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                            http://www.keepfighting.ms

                            Коментар


                              #15
                              Главата има проблем с водачи и клапани,даже и да смениш гумички няма да се оправи,за смяна на гумички няма да ти вземат много пари ,но ще са хвърлени на вятъра. Трябва нови водачи клапани и гумички ,което води до други пари. Също така ако главата има нужда от шлайфане с повече от това което ти писах отиваш на нова глава. Аз лично бих те посъветвал ако разхода на масло не е страшен да не я пипаш.Карай си я и се кефи докато става и после я разкарай. При заминали сегменти пуши постоянно.Сега се сещам че този двигател има и един клапан за картерната вентилация ,който се намира в пластмасовият капак на главата,понякога ако е скапан той, също има повишаване на разхода на масло но в 99% не е той..Нагара
                              във всмукателният колектор и по стеблата на клапаните идва от скапаните водачи и понеже валвтроника всъщност е изместване на отварянето на клапаните с от 0 до 9 мм. почва да пречи и влошава работата на двигателя. Тук в София има доста майстори и голяма част от тях са добри.От форума на Ситроен намерих един които е работил в СФА и после в свой сервиз.Та той каза че дори да няма работа и да е умрял от глад няма да го пипне този двигател.Ситуацията беше същата във всички сервизи.Никой не иска да даде гаранция.Т.е. дай едни пари пък ще видиме.
                              Последна редакция от kiriluz1; 22.01.2020, 20:22.

                              Коментар

                              Working...
                              X