Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 21

Тема: Пуши след спускане на скорост ... кво става?

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Цитат ivan_pop написа: Преглед на мнението
    Син пушек-гори масло
    Черен пушек-богата смес
    А мотора е........?
    1,6 турбо бензин
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

dobrujanetza, благодаря ти приятелю!
    /трябва да се измисли бутон във форума: харесвам или благодаря/

Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    ... Имаш износени гумички на клапаните и ... По добре неможах да го обясня, с една дума за смяна са ти гумичките на клапаните. ...
    Напротив колега, беше перфектно обяснено! Както твоят отговор, така и на всички други включили се допълват и моето лично мнение за одръвчили се гумички!
    Благодаря ви колеги!!!

Цитат ivan_pop написа: Преглед на мнението
    Син пушек-гори масло
    Черен пушек-богата смес
    А мотора е........?
    Така, двигателя е прословутият двигател на БМВ/ПСА - EP6 с директно впръскване, както уточни dobrujanetza, 1,6 турбо бензин /версия - 150кс/. Монтира се в доста марки /аз зная за 4-ри/ и съответните им модели. Набор 2006 година на 148 000+ км.
    И да прав си за цветовете! При мен, заводски е настроен на богата смес, нещо с екологията и от там работи на по-висока температура от нормалното, въпреки че стрелката е на 90*. По-топли са и отработените газове, пак от "еко" измишльотина.

п.п.
    Питам в моя форум, питам вас защото знам че ще получа компетентно мнение, а и двигателя не е някаква космическа технология, напротив!
    Последна промяна от Jimy : 22.01.2020 в 12:18
    иноишес турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F ... за сега _ http://www.keepfighting.ms

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    С това трябваше да започнеш -EP6, имах за много кратко време ситроен с този двигател,страшна беля,води се най-технологичния двигател в света. Има двоен Ванос и валвтроник,ресурса му е максимум 300-350 хиляди километра и разхода на масло е страшен ,до 800 мл. не е за ремонт,над е.Моя ситроен гореше 1,4 л.на 1000 км.и никой не искаше да го прави.При този разход на масло изпушваше само сутрин като го запаля и при по-яко натискане ,също и както си описал .Не мисля че ще намериш кой да го оправи.Познат в аутомотор каза че за 4500 лв.сменят глава и не дават гаранция .След 2011г този проблем е изчистен.Не се хващай да го правиш при майстори които не го познават този двигател,ще го разсипят. Смяна на гумички не решава проблема .Заради валвтроника главата може да се шлайфа не повече от 3 десети и се слага гарнитура с 3 десети по-дебела иначе почва валвтроника да не работи и да прекъсва един от цилиндрите.Споделям личен опит не теория.Ако разхода на масло е търпим и колата върви за нищо на света не я пипай .Също така в Амазон за 20 лв. има софтуер с който я четях . И елм327 блутут разбира се. В руските форуми имаше доста клипове и инфо за този двигател.Той е съвместна разработка на PSA и BMW ,но го слагат на Пежо ,Ситроен и Мини.Само да наблегна на BMW не го слагат. Този двигател в моргите изчезва в деня на обявяване и е цифра. Почерняването на маслото е заради турбото и не е проблем,слагай предписаното и сменяй на указания период.
    Последна промяна от kiriluz1 : 22.01.2020 в 16:24

Благодаря ти, kiriluz1!
    Мда, доста от споделеното, от теб вече зная и съм чул/чел доста за това. Факт е, че никой не иска да го прави ... само в СФА, дори те ми дадоха много добра оферта за цялостна ревизия на главата: гумички, чистене, напасване, шлайфане и тн. Вероятно ще направя ремонта, защото така или иначе входните портове и съответно всмукателните клапани са омазани адски много с налепи, предвид директното впръскване, а от там има доста детонации и тн. / ... а ти викаш "... най-технологичния двигател в света..."/
    Не знам за JTS при Алфа, да е толкова зле?!
    Но както и да е, общо взето питането ми бе провокирано от това, да се потвърди, че пушилката след спускане на скорост е от гумички, а не от сегменти?! 100% - ва гаранция никога няма, разбира се.
    Но според мен от сегменти /замърсен и не работещ масло обиращ/ ще пуши винаги, нали? Без значение топла, студена, в обороти или не /при мен няма нищо такова/?!
    А може и да греша ... знам ли.

п.п.
    Попитах тук във форума ни, за да избегна предубедени мнения. /при пежо клуб ... / а също и предвид факта, че именно тук има доста отзивчиви и знаещи колеги!
    За руснаците също зная /драйв2.ру/ там са се развихрили и общо взето, правят всичко.
    иноишес турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F ... за сега _ http://www.keepfighting.ms

Регистр. на
    20.07.2012
    Главата има проблем с водачи и клапани,даже и да смениш гумички няма да се оправи,за смяна на гумички няма да ти вземат много пари ,но ще са хвърлени на вятъра. Трябва нови водачи клапани и гумички ,което води до други пари. Също така ако главата има нужда от шлайфане с повече от това което ти писах отиваш на нова глава. Аз лично бих те посъветвал ако разхода на масло не е страшен да не я пипаш.Карай си я и се кефи докато става и после я разкарай. При заминали сегменти пуши постоянно.Сега се сещам че този двигател има и един клапан за картерната вентилация ,който се намира в пластмасовият капак на главата,понякога ако е скапан той, също има повишаване на разхода на масло но в 99% не е той..Нагара
    във всмукателният колектор и по стеблата на клапаните идва от скапаните водачи и понеже валвтроника всъщност е изместване на отварянето на клапаните с от 0 до 9 мм. почва да пречи и влошава работата на двигателя. Тук в София има доста майстори и голяма част от тях са добри.От форума на Ситроен намерих един които е работил в СФА и после в свой сервиз.Та той каза че дори да няма работа и да е умрял от глад няма да го пипне този двигател.Ситуацията беше същата във всички сервизи.Никой не иска да даде гаранция.Т.е. дай едни пари пък ще видиме.
    Последна промяна от kiriluz1 : 22.01.2020 в 20:22

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    И тук има, в с. Дълго Поле майстор на френски коли. Но не е излишно и друго мнение.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Доливай масло и карай, ако няма друг проблем.Маслото не е скъпо в л./100км.
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Регистр. на
    20.07.2012
    Сумати майстори по телефона обясняваха как няма проблем и ще я оправят и като отида на място се почваше ама то този двигател ли е? Ама то може и да не стане,ние правихме няколко и те пак си горят масло и неща от този род. Но дето се казва човек сам си преценява . Аз само споделям опит. Като се скапан валвтроника му направих разни работи да не работи и си карах колата така известно време ,докато я разкарах.

Цитат kiriluz1 написа: Преглед на мнението
    Главата има проблем с водачи и клапани ...
    ... Нагара във всмукателният колектор и по стеблата на клапаните идва от скапаните водачи и понеже валветроника всъщност е изместване на отварянето на клапаните с от 0 до 9 мм. почва да пречи и влошава работата на двигателя.
    ...
    Това за водачите и клапаните, може и да е вярно, но нагара е от друго! Той се получава по простата причина, че няма какво да отмие нормалната гняз, движеща се по въздуховодите. При нормален двигател имаме дюзи, които впръскват гориво и точно това гориво почиства входа към горивната камера и мизерията не се полепва. При директното впръскване дюзите или разпръсквачите са вътре в камерата и няма как да отмият повърхността на клапани и портове.
    Иначе ванос, валветроник, все тая имам само при всмукателния вал ... явно тези след 2006 имат два ваноса ...?! Смених, го с по-нов модел, разлика в работата на двигателя не видях.
    Лошото е,че никъде не предлагат водачи за клапани ... за Мини има, но за дружките от Франца не. То и кой ли ще ги монтира ... В СФА не предложиха смяна на водачи, само на гумички.

Цитат dobrujanetza написа: Преглед на мнението
    И тук има, в с. Дълго Поле майстор на френски коли. Но не е излишно и друго мнение.
    За този майстор чувам не за първи път!!! Поне от три-четири места има отзиви и то все добри, положителни.
    Миналото лято говорих с него, само по телефона ... той е на мнение, че са сегменти?!

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Пуши след спускане на скорост ... кво става?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •