Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем клапи климатроник Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем клапи климатроник Стило

    Проблемите започват един по един да се отстраняват,сега на дневен ред е климатроника.
    Без да знам защо клапите ту работят,ту не,изгасям и паля пак колата и тръгват.Направих ресет ефект нулев.Предполагам приводите на клапите са здрави,неможе един път да работят,един път не.Може ли самото управление да прави такива номера?

    #2
    Може като най-често първият заподозрян е някоя букса или кабелче за маса
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Ако не е от лоша връзка, бих заложил на неправилно калибриране на клапите спрямо моторчетата.

      Коментар


        #4
        Как се калибрират клапите?

        Коментар


          #5
          При вас как е,посоката която оставиш на струята и силата си остават така при гасене и последващо палене.При мен посоката свети,но не духа там и вентилатора е намален почти на нула,затова си мисля че управлението е проблема.

          Коментар


            #6
            Всичко си е наред. И при мен е така. Климатроника е направен така, че когато отвън е студено, докато не загрее колата, духа на слаба скорост, когато автомобила позагрее, вентилатора се усилва до степента на която си го оставил последно. Ако си избрал да духа напред, т.е. средата, ще усетиш струята на топлия въздух, когато автомобила загрее до 90 градуса. Пробвай с фул ауто. Тази опция е страхотна. Климатроника сам избира откъде да духа, колко силно да духа, можеш да управляваш само градусите, същевременно изкарва влагата от купето при нужда.
            Последна редакция от RoPa; 17.01.2020, 20:43.

            Коментар


              #7
              Това хубаво,но сутрин не мога да чакам да загрее на 90 градуса за да го направя да духа на предното стъкло.

              Коментар


                #8
                Почва да духа при достигане на 40 градуса. Иначе само си усилваш вентилатора ръчно и няма проблем .Направено е така за да не духа студено като домашните климатици.Когато се развалят клапите почват да не сменят посоката. На по-точно време често ми се случва като запаля колата да тръгне вентилатора(заради загрятият антифриз в някакъв участък където го мери)и като завърти антифриза да спре докато достигне 40 градуса.Иначе е точно така както си написал,посоката и силата се запазват,само дето като е студен двигателя не духа.При топъл двигател започва да си духа веднага
                Последна редакция от kiriluz1; 17.01.2020, 22:21.

                Коментар


                  #9
                  bobiuzunov написа: Преглед на мнението
                  Това хубаво,но сутрин не мога да чакам да загрее на 90 градуса за да го направя да духа на предното стъкло.
                  Ползвай бутона за бързо обдухване на предното стъкло. Духа към стъклото, вентилатора е силен, и загрява задното стъкло.

                  Коментар


                    #10
                    Пак при натискане на копчето клапите трябва да отидат в посока предно стъкло,при мен май нищо не се случва.
                    Как се включва фул авто,при натискане на бутона авто на дисплея си остава само на авто,дори и след второ натискане на бутона.

                    Коментар


                      #11
                      Да. Пускаш климатроника. После натискаш Ауто един път и можеш да настройваш само градусите от левия бутон. Пипнеш ли нещо друго, скорост на вентилатора или или някоя от посоките, фул ауто се изключва и остава на ауто.

                      Коментар


                        #12
                        Излиза ли надпис фул ауто,при мен няма.

                        Коментар


                          #13
                          Да, излиза, ще включи и климатика, ще светне снежинката.

                          Коментар


                            #14
                            Не се включва при мен,май трябва да е поне 5 градуса за да тръгне компресора или бъркам?

                            Коментар


                              #15
                              Да, така е. 4 или 5 градуса беше, снежинката продължава да свети, но не съм сигурен как точно работи компресора. Според мен при нужда само обезвлажнява купето.

                              Коментар

                              Working...
                              X