Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика на 1.9JTD 105 във Фиат Мареа Уикенд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    jenshen73 написа: Преглед на мнението
    Така, преди буквално 10 минути един познат дойде, закачи я с диагностика на Делфи и прочетохме/зачистихме всички натрупани грешки. След опит за старт - излезе само P1320, след малко търсене в интернет мисля, че иде реч за датчика на разпределителния вал. Ще потърся и тук във форума дали е описвана тази грешка.
    Това е или колянов, или разпределителен. Можеш да пробваш да ги чукнеш с една отверка, не знам за 1.9 дизел, но на 1.8 бензин става номера. Може и с бутане да пробваш да я запалиш, няма логика, но и това съм го правил на 1.8.

    Коментар


      #17
      Ако е датчик колянов вал при въртене оборотомера не мърда,ако е разпределителен вал мърда.

      Коментар


        #18
        kiriluz1 написа: Преглед на мнението
        Ако е датчик колянов вал при въртене оборотомера не мърда,ако е разпределителен вал мърда.
        Днес същия човек ще я гледа пак с делфито, че да види дали отчита обороти. Иска ми се да е датчика на коляновия вал, но по спомени - ако той се скапе си гасне къде и как си иска. А ситуацията тук беше, че не изгасна, а отказа да запали след като я спрях пред нас.
        Обяснявам, че да има по-добра основа за помощ: светна спринцовката (записана грешка), но продължих да си карам без проблеми, двигателя си беше загрял. Стигнах до нас и я паркирах на улицата, изчаках да изстине и пробвах да стартирам - няма никой. Та четейки форума и говорейки си с Оги - стигам до извод, че е по-скоро гадния датчик.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          jenshen73 написа: Преглед на мнението
          Днес същия човек ще я гледа пак с делфито, че да види дали отчита обороти. Иска ми се да е датчика на коляновия вал, но по спомени - ако той се скапе си гасне къде и как си иска. А ситуацията тук беше, че не изгасна, а отказа да запали след като я спрях пред нас.
          Обяснявам, че да има по-добра основа за помощ: светна спринцовката (записана грешка), но продължих да си карам без проблеми, двигателя си беше загрял. Стигнах до нас и я паркирах на улицата, изчаках да изстине и пробвах да стартирам - няма никой. Та четейки форума и говорейки си с Оги - стигам до извод, че е по-скоро гадния датчик.
          На 1.8 Мареата, която споменах беше същото. Там даже месеци си светваше дюзата на таблото, когато си иска и колата си работеше. После почна понякога да не пали, но запали ли си работи, понякога със светеща лампа, понякога без.

          Коментар


            #20
            На 1.8 Мареата, която споменах беше същото. Там даже месеци си светваше дюзата на таблото, когато си иска и колата си работеше. После почна понякога да не пали, но запали ли си работи, понякога със светеща лампа, понякога без.
            Този, който ми прочете грешката - вчера е ходил пак при колата и на живи данни при въртене на стартера е отчела обороти на диагностиката. И според него е датчика горе.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              И 10 дни по-късно, след по-малко от 2 часа при "доктор" колата отново е жива.
              Сменихме датчика на разпределителния вал и вече пали. Разходих я малко, а след час ще я поразходя отново.
              Та да обобощим:
              1. Не палеше топла, а след като изстина - и студена
              2. При въртене на стартер - не се променя позицията на стрелката на оборотомера.
              3. След прочитане, зачистване и второ прочитане - остана само грешката за липса на синхронизация на валовете, след гледане на живи данни и отчетени обороти при опит за палене - решихме, че е датчик на разпределителния вал


              Ако се чудите защо толкова време ми отне - колата беше ИЗВЪН Варна и не ми се плащаше репатрак да я прибирам, един приятел на баща ми се нае да я прави, но му беше зает гаража.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар

              Working...
              X