Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спирачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Идеята ми е че хилхолдера (ако има такъв)поради грешно подаден сигнал решава да задържи. Тогава грешка няма да има. Той мисля че ползва сигнал от спирачната машинка, ключ на съединителя и датчик за наклон. Ако тези неща в някакъв момент дават сигнал че трябва да задържат спирачките все едно колата е при наклон и потегля. Грешка има при заминал датчик,при такъв даващ грешна информация няма грешка. Това е само теория и дано не те обърквам,просто опитвам да помогна. И идеята по-назад да махнеш бушона на Abs може да даде отговор. Всичките тези системи са свързани с ABS. Ако се оправи значи има проблем с тях,ако незначи е нещо механично.
    Последна редакция от kiriluz1; 28.01.2020, 21:56.

    Коментар


      #32
      ABS-a е писано по-горе, че е сменян. И двата ABS-модула ли ще задържат?
      ABS-модула е с основна функция да отпуска ако е блокирало дадено колело при рязко натискане на спирачния педал, или при други обстоятелства - пързаляне например. Той трябва да изпусне налягането, което го блокира през съответния електо-магнитен вентил. В нормална работа, през блока на ABS-а минават двете линии на кръговете за високо налягане съвсем нормално, все едно е обикновена спирачна система. Та, в този ред на написаното, при проблем на ABS-a, би трябвало да се очаква спирачките да не са ефективни, а тук имаме свръх висока ефективност.
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #33
        ABS-a е писано по-горе, че е сменян. И двата ABS-модула ли ще задържат?
        ABS-модула е с основна функция да отпуска ако е блокирало дадено колело при рязко натискане на спирачния педал, или при други обстоятелства - пързаляне например. Той трябва да изпусне налягането, което го блокира през съответния електо-магнитен вентил. В нормална работа, през блока на ABS-а минават двете линии на кръговете за високо налягане съвсем нормално, все едно е обикновена спирачна система. Та, в този ред на написаното, при проблем на ABS-a, би трябвало да се очаква спирачките да не са ефективни, а тук имаме свръх висока ефективност.
        Asr,Esp,Ebd всичките тези системи работят използвайки Abs така че при повреда в някоя от тях може да се получи задържане на теория.

        Коментар


          #34
          Ключаря пита за маркучите, но не видях отговор. Може и да не са напукани, но да са разядени отвътре, при налягане от помпата пускат към цилиндъра, но на обратно без налягане не. Когато се загрее системата и няма възможност разширението да се обере започва да задържа.
          Последна редакция от k76; 29.01.2020, 15:36.
          Либра 1,9 жтд 2000г. LX
          Фиат Крома 1,9 2009г.
          Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

          Коментар


            #35
            Аз питах щото едно време имах някъвпроблем със спирачки и като смених предните маркучи нещата се оправих. Маркуч на места беше напукан малко . Като го срязах вътре имаше отвор 1мм а иначе е сигурно 3мм може и повече да е оригинално. Abs не играе като се натиска леко. Само си го сменил.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #36
              Ключаря пита за маркучите, но не видях отговор. Може и да не са напукани, но да са разядени отвътре, при налягане от помпата пускат към цилиндъра, но на обратно без налягане не. Когато се загрее системата и няма възможност разширението да се обере започва да задържа.
              Съгласен съм. Имах подобен проблем на мареята. Забелязах, че лявото колело задържаше, миришеше на феродо, загрял диск. ОК, сменихме маркучите на двете колела. Но, когато усетиш, че мотора се мъчи и добре че е 150 к.с. и спреш някъде и като пипнеш двата предни диска и ти изскочат мехури от изгаряне . Добре, че имах опция рязко ритане на педала и така до в къщи.......
              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

              Коментар


                #37
                kiriluz1 написа: Преглед на мнението
                Asr,Esp,Ebd всичките тези системи работят използвайки Abs така че при повреда в някоя от тях може да се получи задържане на теория.
                Вярно, всички изброени с-ми работят, през съответните сензори и алгоритми съвместно, използвайки хардуерния модул ABS, но......?
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #38
                  Вярно, всички изброени с-ми работят, през съответните сензори и алгоритми съвместно, използвайки хардуерния модул ABS, но......?
                  Като махнеш бушона ще имаш кола с обикновенни спирачки. Ако проблема със задържането се появи пак значи е механичен,ако не се появи ,значи някой от модулите използва Abs неправилно. Това е на теория, но не пречи да се пробва ,още повече е лесно и не изисква нищо.

                  Коментар


                    #39
                    Значи проблема е механичен пробвал съм без бушон на абс дори и с махната букса на абс модула пробвах същата работа срешнах малко инфо и от друг човек с същия проблем като решението му беше след смяна на 4бр. Сервотата чак се оправил явно и аз не съм оцелил правилното или работещо но при тази кола е голяма мъка сменяне то и винаги трябва да източваш системата мисля просто да я продам и да си намеря една мултипла защото преди имах такава и мога да кажа че съм нямъл грам проблеми докато не я продадох заради хорски подигравки обаче много збърках че я продадох човека който я купи от мен и навартял 120000 хиляди км още без никакви проблеми. А и колата е една от най удобнините семейни ванове до тук съм сменил 25 коли от всякакви марки само 2 от тях найстина нямах ядове

                    Коментар


                      #40
                      Значи проблема е механичен пробвал съм без бушон на абс дори и с махната букса на абс модула пробвах същата работа срешнах малко инфо и от друг човек с същия проблем като решението му беше след смяна на 4бр. Сервотата чак се оправил явно и аз не съм оцелил правилното или работещо но при тази кола е голяма мъка сменяне то и винаги трябва да източваш системата мисля просто да я продам и да си намеря една мултипла защото преди имах такава и мога да кажа че съм нямъл грам проблеми докато не я продадох заради хорски подигравки обаче много збърках че я продадох човека който я купи от мен и навартял 120000 хиляди км още без никакви проблеми. А и колата е една от най удобнините семейни ванове до тук съм сменил 25 коли от всякакви марки само 2 от тях найстина нямах ядове
                      Не Колега, не може 3, 4, 5 серво-апарата да са "скапани". Написах, щом ти задържат спирачките (виж при мен нова помпа, ново серво и се "сванах", блокирах не можах да отлепя), помпата е подпряна-натисната до някаква степен от стержена на сервоусилвателя и не може да се възстанови. Свали помпата, нищо не е, само изтегляш със сптринцовка течността от казанчето. После "бъркаш" на мястото на помпата в серво-усилвателя със звезда-лула, мисля че 9мм за контра и с 7 мм глух ключ ЗАВИЙ (надясно) стержена на сервоусилвателя 1/4 или 1/2 оборота да скъсиш растоянието сервоусилвател - помпа, да върнеш назад стержена на сервоусилвателя, да върнеш да се възстанови помпата в начално положение. Ако навиеш повече витки можеш да отпуснеш толкова, че да ти се увеличи свободния ход на спирачките. После монтираш помпата, наливаш течността в резервоара, лееекичко натискаш за да видиш че късите тръбички на високото налягане са обезвъздушени (прокапват) и ги завиваш към АБС-а, пробваш и тогава ще стане ясно къде се намираш, 100% ще ти отпуснат.
                      Ако искаш, още по лесен начин за тест - добавяш още една челна гарнитура - спирачна помпа/сервоапарат и по този начин изтегляш помпата напред и даваш възможност до някаква степен тя да се възстанови към начално положение. Пробваш и виждаш дали има резултат и си правиш изводи. Аз така се прибрах след като в сервиза блокирах напълно с напълно нови помпа и сервоусилвател, но само отпуснах гайките и спирачките поотпуснаха.
                      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                      Коментар


                        #41
                        Значи
                        Баси неграмотността.

                        Коментар

                        Working...
                        X