Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 14 от 14

Тема: Проблем с спирачките

Колега да не ти прави наистина проблем сервото на спирачките? Ако има въздух в системата педала ще е мек, а при тебе хем е твърд, хем има въздух. Това единствено си го обяснявам с проблем в сервото. Ако примерно не уплътнява добре, губи вакум и вкарва въздух в системата.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    Колега да не ти прави наистина проблем сервото на спирачките? Ако има въздух в системата педала ще е мек, а при тебе хем е твърд, хем има въздух. Това единствено си го обяснявам с проблем в сервото. Ако примерно не уплътнява добре, губи вакум и вкарва въздух в системата.
    В сервоусилвателя има два клапана (по спомени) единия държи вакуума, другия изпуска на атмосфера. Когато този който трябва да изпуска на атмосфера (като натиснеш спирачния педал в покой се чува "изсъскване" в купето). Когато този клапан задържи и не изпусне вакуум на атмосфера колкото трябва, все едно спирачките остават леко или повече натиснати (остатъчният в повече вакуум задържа помпата, тя не може да си възстанови напълно в началното положение) и спирачките започват да задържат.
    Сваленият сервоусилвател щяхме да го отваряме, но си стои в мазето.
    В моя случай, като си карах градско и ми се наложеше лекичко да натисна спирачка, колата си спира, но явно не се изпускаше достатъчно вакуум. При следващото лекичко натискане, същата работа и става още по зле, докато при следващото натискане започваше да мъчи мотора. Когато изритам рязко спирачния педал, явно тогава изпускаше и спирачките освобождаваха напълно. Слизал съм, освобождавал съм от скорост и съм я бутал - никакво задържане. Докато, когато е блокирала, съм я оставял на голям наклон и стоеше като камък. Но в това блокирало положение като отвия от ABS-модула тръбичката на предния спирачен кръг и освобождаваше веднага, което говори за остатъчно налягане.
    Друго, около моят случай, няма какво да напиша.
    Последна промяна от Flow : 17.01.2020 в 23:51
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Така както го обясни найстина има логика да е точно сервото а и то само него не съм сменил а след последния път когато задържаха колелата вече ми беше писнало и доста силно размърдах казанчето маркучи те и се чу силно изсъскване за сега я карам и доста време си върви иначе и аз от модула когато за тегне отвивам и отпуска. Но така както го обясни е най логично да е там проблема само ме е яд че по сервизите явно не им се занимава да мислят а само знаят смени това ако не другото и така то така и аз мога да съм "майстор" лошото е че се подведох и смених доста неща безсмислено. Благодаря за съветите найстина ми помогнаха най малкото разбрах как работи система

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Сервизите - аз започнах с Ауто Италия -Бургас. От тях съм доволен от профилактиката на предните спирачни апарати. След като проблемът продължи, започнаха да сменят предни спирачни маркучи. Проблемът продължи и започнах сам да изследвам проблема, докато стигнах до блокиране, както горе написах, при лекичко натискане на спирачките 3-4 пъти и стигах до задържане, а след това при рязко натискане - винаги отпускаха в съвсем нормално положение, че да мога на равно с една ръка да я местя.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Проблем с спирачките

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •