Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 41

Тема: Проблем със спирачките

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на nikolce
    Регистр. на
    30.07.2009
    Регулирай си стоп машинката, на педала е.

Каква е колата, освен че е с JTD 115 двигател?
    00' Bravo 105 JTD

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Имах в предвид, че е възможно да не се синхронизира работата на новия куплиран агрегат (ново серво - съществуваща помпа - писах го по-горе)
    Стоповете ги остави сега, трябва да се регулира стоп-машинката. Кажи как са спирачките? Задържат ли, държат ли, не държат ли, свободен ход на педала .......?
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Цитат Flow написа: Преглед на мнението
    Имах в предвид, че е възможно да не се синхронизира работата на новия куплиран агрегат (ново серво - съществуваща помпа - писах го по-горе)
    Стоповете ги остави сега, трябва да се регулира стоп-машинката. Кажи как са спирачките? Задържат ли, държат ли, не държат ли, свободен ход на педала .......?
    Ами пак задържат и вече не мога се занимавам тая кола ми скъса нервите значи обезвъздуих системата спира идеално но като по караш и стяга

Цитат HALFUN написа: Преглед на мнението
    Ами пак задържат и вече не мога се занимавам тая кола ми скъса нервите значи обезвъздуих системата спира идеално но като по караш и стяга

Пробвал ли си да покараш с изваден бушон на АБС-а?

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Ако случайно има hil.... той работи при натисната спирачка и съединител,т.е. на съединителя има ключ ,като на спирачката. Дали не е това? Само теория тогава няма да записва грешка защото решава че трябва да задържи. На диагностика би трябвало да може да се види.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Hilholder-a вярно блокира спирачките за определено време и ако през това време подадеш газ за потегляне ги освобождава, но това става при спиране на наклон и то при определен ъгъл на наклона.

Как ще има такава система
    Тя е по нова система при ФИАТ

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    По назад пише че е с точно с тази комбинация esp abs ebd asr мисля че има hilholder.Може и да греша,но ми прилича на задържане от него. И освен наклона ако не си натиснал съединител не работи,поне при мен е така. Изобщо не държа да съм прав,просто предположение.
    Последна промяна от kiriluz1 : 28.01.2020 в 12:10

Като дава на контакт дали има индикация кола в наклон.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Цитат kiriluz1 написа: Преглед на мнението
    По назад пише че е с точно с тази комбинация esp abs ebd asr мисля че има hilholder.Може и да греша,но ми прилича на задържане от него. И освен наклона ако не си натиснал съединител не работи,поне при мен е така. Изобщо не държа да съм прав,просто предположение.
    Съгласен съм Колега, идеята на hilholder-a е да те "държи" на наклона когато си спрял и си готов за тръгнеш с натиснат съединител - това е факт.
    При първото ми осъзнаване, че спирачките ми задържат, направих диагностика - нямах никакви, ама никакви записани грешки, което ме вкара в 5-та глуха, за която писах по-горе. Ако има някакъв проблем с модули-системи, които съобщават за проблеми, диагностиката ги "хваща" и ще подскаже.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Тема: Проблем със спирачките

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •