Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов съединител се размириса.....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов съединител се размириса.....

    Март месец миналата година смених съединителя на TD100-то. Предния беше минал 130,000 км. само от както колата е при нас, преди това колко още....никой не знае.

    От март до сега е минал няма и 15,000км. В събота тръгнахме към Боровец. Трима човека със ски оборудване. Да кажеш кой знае колко товар - не. До Самоков карах доста динамично, изпреварвания, превключване на предавки - никакъв проблем. На Самоков спрях на една бензиностанция, оставих колата да работи, нищо нередно не забелязах.

    Тръгваме да катерим от Самоков към Боровец. Там си е бая баир. Нагоре карах нормално, без резки движения. Не съм усетил да има някакъв проблем. Точно преди да вляза в Боровец се разсмърдя отвратително на феродо. Ама яко, вътре в колата не се дишаше. Горе спрях на паркинга - от мен си миришеше определно, но вече на измирисване.

    Снощи пак тръгнахме за Боровец, този път за нощно каране. Тъмно беше и карах много внимателно. Този път нямаше миризми в купено, но като спрях на паркинга се наведох да помириша около предна лява гума. Пак се усещаше миризма на феродо, но слабо доловимо.

    И сега си мисля....Щом мирише, значи буксува. Пробвах го из София - резки ускорения на трета, четвърта и пета предавка от около 1800 оборота, предимно на изкачване. Не мога да усетя. Стори ми се че пробуксува на няколко пъти при рязко ускорение на първа и втора скорост на голям баир, но е възможно и гумите да са приплъзнали заради лигавата настилка....

    Съединителят е нов, марка AP, уж беше усилен. Монтиран е във Вентура Гараж. От там ми казаха - нищо не можем да направим. Или е запален, или не е. Може и да е кофти притискател, ама вече като си го запалил - край. Е** му майката....

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    #2
    За да замирише носечувствено (не знам как се пише алтернатива на очевидно ), значи трябва и очевидно да виждаш приплъзването. Щом не го виждаш, значи проблемът ти да е по-вероятно от някоя спирачка на колело.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      А замислял ли си се че може да ти задържа спирачен апарат примерно
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Не задържа спирачен апарат. Проверих джантите, бяха студени. Задържането на спирачен апарат се усеща осезаемо на надолнище. Ако ми задържаше, че чак да се разсмърди толкова, на слизане щях да съм без спирачки още на Самоков. Ако ми задържа спирачка, няма причина да не усещам проблем при градско каране или на равен път/магистрала.

        И това сме го играли вече...

        Миризмата си идва точно от лявата страна на моторния отсег, откъм СК.
        Последна редакция от PSG; 13.01.2020, 14:38.

        Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

        Коментар


          #5
          Колегите съвсем точно са ти казали - ако е пробоксувал отиваш на нов ,но по-странното е че казваш че вече не буксува или не съм те разбрал правилно . А колкото до марката не са лоши но аз работя само с LUK и досега само един ми е създал ядове от бая години
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #6
            Мирише при продължително изкачване. Старият ми съединител буксуваше осезаемо на всички предавки. Този не мога да го усетя по обортомера, но явно приплъзва като види зор.
            Ще го гледаме.

            Като го сменях уж бяха поръчали LUK, но в кутията дошло AP. Ще го гледам - или ще кара, или ще замине. По-вероятно второто.

            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

            Коментар

            Working...
            X