Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Croma 1.9 MultiJet 120к.с. - изхвърли подгревна свещ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Croma 1.9 MultiJet 120к.с. - изхвърли подгревна свещ

    Здравейте колеги,
    преди по-млако от два месеца купих Фиат Крома 2009 1.9 MultiJet 120к.с., обслужих я като смених ремъци, ролки, масло, филтри, водна помпа, денферна шайба и подгревни свещи и минах не повече от 2000км, като вчера на 4-та скорост около 2.5 хил оборота натиснах рязко газта до малко над 4000 оборота - последва разтрисане на целия двигател, шляпане (все едно се е скъсал ремък).

    Звъннах на на майстора, който я обслужи и той ме посъветва да я докарам до сервиза с автовоз, направих го, той ме чакаше, прегледахме ремъците - всички си бяха на мястото и решихме да я запалим за да види какви са симптомите. Двигателя пушеше от всякъде и отново шляпаше. Майстора намери една от подгревните свещи - беше избила резбата и излязла, опитахме да я навием, но с това само констатирахме, че резба няма.

    Та въпросите ми са:
    - Случвало ли се е на някой подобно нещо? От какво се случва, все дизели съм карал, настъпвал съм ги, но такова чудо не съм виждал?
    - Майстора предложи евтин вариант (около 200лв) - стругар да направи дупка в главата и втулка за свеща - някой правил ли е подобно побългаряване има ли негативни ефекти в последствие?
    - Предложи и скъп вариант - втора употреба глава, разглабяне на двигателя и над 1000лв за части и работа. Коя опция да избера?

    Приемам всякакви мнения по въпросите.

    #2
    Ако свещта не е затегната с динамометричен ключ и точното усилие, може да си почти сигурен, че проблемът е от неправилен монтаж. Може да не е било точно сега, а при предишна смяна. Думи като "Аз толко свещи съм сменил, досега никога не е имало проблеми!!!" - за съжаление са красноречиви.

    Коментар


      #3
      Ако свещта не е затегната с динамометричен ключ и точното усилие, може да си почти сигурен, че проблемът е от неправилен монтаж. Може да не е било точно сега, а при предишна смяна. Думи като "Аз толко свещи съм сменил, досега никога не е имало проблеми!!!" - за съжаление са красноречиви.
      Оги,свещите на този мотор имат около 10 оборота докато ги навиеш до край.И без динамометрия(не казвам че не е добра идеята ти) пак няма да излети.Явно някой идиот е навил свеща накриво( или просто не я е навил докрай) и е е--л майката на резбата,друг вариант няма.Ако е пренатегната за да превърти(няма никакъв шанс защото е алуминиево леглото)ми се струва невъзможно,но знае ли човек.А относно втулка и нова резба няма проблем защото сега има и модерни лепила за резба и модерни стругчета за направа на втулки.По добрия вариант отколкото сваляне на глава,глава донор(бог знае колко е читава)и тн.Стига стругаря да знае какво прави все пак
      198mjet Bravo

      Коментар


        #4
        200.00лв решиха проблема, склонен съм да се доверя на всеобщото мнение - > неправилен монтаж.

        Коментар


          #5
          200.00лв решиха проблема, склонен съм да се доверя на всеобщото мнение - > неправилен монтаж.
          Има и по евтини варианти , продават се ремонтни комплекти за развалени резби . Вярно скъписа но това е началото , за всяка резба има различен дорник свредла но всеки един добър сервиз трябава да ги има ! после само втулка се навива примерно 5/10лв. Отбелязвам че е прецизна работа с много внимание къде се дупчи и нарязва новата резба за втулката .При алуминия е по тегава работа спрямо стружки трудно се обират , не е метал с магнита да ги ловиш.
          А относно тема майстора е сбъркал там мисля че беше алуминий.

          Коментар

          Working...
          X