Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Примигване на индикатора на подгряващите свещи?- Фиат Пунто 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Примигване на индикатора на подгряващите свещи?- Фиат Пунто 1.9 JTD

    Здравейте!
    Откогато съм закупил колата, индикатора за подгряващите свещи мига 28 или 30 пъти всеки път, след като ключа е на контакт и двигателя стартира. Сега, когато е по- студено забелязвам по- продължително въртене на стартера, докато запали. Какво индикира това премигване? Да не би някоя свещ да е изгоряла?
    Благодаря за отговорите!
    Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

    #2
    Точно това означава, една или няколко изгорели подгревни свещи.

    Коментар


      #3
      Не е толкова студено и щом пали трудно, почти сигурно е изгоряла повече от една свещ. Не отлагай много смяната, защото после става изключително трудно за смяна и съответно - скъпо.

      Коментар


        #4
        При мен мигането на индикацията, показа две изгорели свещи. След смяна на четирите, премигването го няма.

        Коментар


          #5
          Принципно може и релето, което управлява свещите да е дало фира. При мен на времето с Бравото, смених четири ЗДРАВИ свещи и проблема с мигането остана. След като смених и релето, макар и втора употреба ЗДРАВО, и до ден днешен проблем не е имало вече...
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            При мене премигваше след като подгрее,колата си пали нормално и след като запали почва да премигва.Правеше го в дни с голяма влага. Оправи се с разкачане на всички букси вадене на бушони и пръскане с контактен спрей. Грешката която записваше беше P0163 или по-точно липса на обратна връзка. Напръсках и куплунга на ЕКУ.
            Последна редакция от kiriluz1; 04.01.2020, 15:00.

            Коментар

            Working...
            X