Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Bravo 2 1.4/90h.p.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Bravo 2 1.4/90h.p.

    Здравейте,
    теми не липсват по въпроса за покупка на Браво 2, но ми предстои една такава и общо взето търся малко опора в притеснението ми да хвърля едни 6000лв Общо взето в Пловдив и региона обявите в момента за Браво 2 никак не са много, обиколих ги всичките като преди това изчетох всички теми във форума. И въпреки всичко - МНОГО ме притеснява противоречивото мнение за 1.4 мотора с 90к.с. - достатъчни ли са или не? Не карам спортно, не карам бързо, в момента имаме Пунто 2 с 1.2/60к.с. мотор и то е ясно че е прекалено слабо + Вектра Б 1.8 със 116к.с., която за мен лично си върви много прилично и нямам проблем с изпреварване извън града и т.н.) Но от кола до кола... ясно е че има разлика и колкото и да чета какви ли не параметри за конски сили и графики на въртящ момент, предавателни числа на скоростната кутия... общо взето тук видях мнения че един камион не можеш да изпревариш до такива че колата си върви много прилично... Много объркващо. Спрях се на едно Браво, за ~6000лв с регистрация (което си е бонус все пак) момчето беше очевидно свестен още повече на фона на търговците по салоните... Минусите на колата са че е имала някакви леки интервенции по предната броня (боядисвана е на 1000%) без да са сгъвани гредите, две врати (предна лява и задна дясна) също имат нещо пипано не много очевидно, но... за мен видимо. Радиатора не е сменян скоро поне. Антифриза е чист, маслото леко тъмно, според пича на 5000км. Има документи и поне на пръв поглед ремъците са сменени... Няма предни и задни дискове и дръжката на шофьорската врата леко засича при отваряне. Има странно "ритане" при въртене на волана. Таблото е спукано на пасажерския AirBag... както и едниния дифузьор на парното над радиото. Корозия няма, и всичко друго изглежда прилично като за кола на 12-13 години. Климатроника НЕ задуха студено, като уговорката е да го проверим в сервиз (знам че е банално, но преди години взех Peugeot 206 с УЖ паднало ниво на фреона и за щастие изкара наистина 5 години вярна служба с едно леко дозареждане). Много изписах, сигурен съм, но малко ми е напрегнато да хвърлим не малко за нас пари за кола, с която нямам никакъв опит и второ мнение. Дали наистина 90-те коня от само 1.4 мотор са достатъчни за нормално каране в смесен режим (карал съм коли със 75к.с., които си набират що годе прилично при изпреварване), дали да не изберем малко по-нова година с повече екстри за тази цена? Годината не е много от значение, но гледам автомобили с повечко екстри и на фона на видните до тук проблеми, дали наистина тази кола си заслужава? Ясно е, че не купуваме нова кола, а 12 годишен кошер, но пък никак не ми се иска да си дадем почти всички спестявания за автомобил, който ще ми съкрати живота и нервите Много е гадно че няма голям избор за конкретния модел... Иначе да, знам че 1.9 120кс. с много екстри е ОК, но наистина не знам какво да правя... 

    #2
    През същата дилема бях в края на миналата и началото на тази година,която при мен е с щастлив край. След дълго умуване семейният съвет реши че 20 годишната Мареа (газ бензин )е за смяна и август миналата година след месеци обикаляне по автокъщи се спряхме на един ситроен ц4 каран и купен в БГ газ бензин 2009г.Дето се вика кола слънце. След гледане пробване и какво ли още не взимаме колата и чудо ,двигател съвместна разработка на psa и bmv ужас 1,4 литра масло на 1000 км. След някакви месеци мъки и отстраняване на проблеми и загуба на пари се разделяме с това желязо и почваме да обикаляме автокъщи с намерението да се вземе Браво2 бензин или бензин газ. Няма такава трагедия всичките които гледахме бяха над 6000 лв.и съдрани от каране.Та тогава след размисли и съвет от брат ми който кара Стило 1,9jtd 2003г на което е навъртял 130ка то беше на 360к когато го взе,започнах да гледам дизелови и февруари взехме едно 1,9 jtd 120 на което съм навъртял към 9000 км. и което излезе доста по-евтино.Сега се чудя защо не съм си взел по-рано дизелова кола.
    Последна редакция от kiriluz1; 28.12.2019, 22:01.

    Коментар


      #3
      Ако колата е с климатроник, ще имаш проблеми с моторчета за контролиране на въздуха, това е неизбежно рано или късно. Ще почне да духа от едната страна топло, от друга студено, понякога само топло или хладно и т.н. Прави се като се сваля цялото табло. Версията с прост климатик за сега не страда от това. Атмосферния 1.4 няма да е като на Вектра Б 116к.с. Все пак това са 26 коня по-малко, за горе долу не много по-леко купе. Не очаквай, кой знае какъв вървеж. Върви достатъчно и задоволително да се придвижваш, без резки и рисковани изпреварвания. Ако искаш по-динамична кола се ориентирам към 120 турбо версията или 1.6 mjet/1.9 mjet.

      Коментар


        #4
        Не очаквам чудеса от 1.4 бензинов мотор, въпроса е да върви що-годе прилично и най-вече да не се кръстя като изпреварвам (не изпреварвам рисково ) За климатроника прочетох вече, но колата що-годе ми хареса и остава да се надявам да не прави проблем с клапите. Ориентирах се към бензин, защото трудно се намират читави дизелови мотори след като изчетох темите за пеперудките и EGR Този мотор ми допада, защото поне на пръв поглед е лесен за обслужване и цените на частите са доста прилични (явно това е старото 1.4 с доработки, не съм чел подробно). Вбесяваща е цепнатината на таблото на пасажерския Airbag, но из форума не намерих за някакво прилично решение (няма да сменя таблото заради това със сигурност)... но пък много вади очите

        Коментар


          #5
          Мое мнение. Ако караш предимно извън града направо се ориентирай към 120/150 дизел, за смесено 120 с газ е оптималния вариант ,по евтино от дизел и що годе вървящо, 150 бензин е забавна особенно с някои леки доработки и може да се докара до около 200 к.с. за джобни пари. 90 коня за мене става само за светофарно каране, места на които и да искаш не можеш да даваш газ.Карал съм 90ка на изв.градско и в общи линий изпреварването на тирове особенно е приключение. Успех!

          Коментар


            #6
            Пеперудки имат 16 клапановите 150 коня мотори.1,9 jtd 8 v 120 коня няма вихрови клапи и ако е за Италия няма dpf. Това което взех е такова и при условие че е 2007 г. познати решиха че е от магазина. ЕГР не бива да те притеснява . От 20 г.карам бензинови коли и винаги съм смятал че дизела не става,но както се казва ,човек се учи докато е жив.Сега съм влюбен в тази кола и малко е смешно ,но не съм се радвал на кола така досега.
            Последна редакция от kiriluz1; 29.12.2019, 13:06.

            Коментар


              #7
              Пичове, благодаря за отговорите и мненията... Объркахте ме още повече :D Аз знам какво ми се кара, но от всичко изчетено много се наплаших с тия вихрови клапи. 1.9 120к.с. не намирам читава в момента. Бих рискувал с 1.4 120к.с. но и такива няма Общо взето избора ми е между куция кон (който надявам се да не е чак толкова куц) и 1.9 150к.с. или 1.6 дизел, но и за него не прочитам много добри отзиви. Честно казано от 3 години карам пунто 2 1.2 60к.с. (на жена ми) и да чукна на дърво Пут*о е бетон - не се е налагало да влиза в сервиз изобщо. И понеже в Пловдив не знам читав майстор, който да не те гледа на криво като чуе Фиат ич не ми се захваща с проблеми като махане на вихрови клапи, че и после софтуерното им изключване и т.н. Нито имам времето, нито нервите, нито пък знам кой може да свърши работата читаво. За това предпочитам бензин и все се надявам тия 90к.с. да ми се струват нормални след 60-те на Пунтото (критерия ми е да се качвам на паркинга на МОЛ-а поне на 2-ра хаха ) На тая пича въшка и пукаме шортите, обиколили сме България ама бавно... Изпреварвам само ако 2км пред мен няма коли хаха. Иначе въшката на магистралата с попътен вятър на равно удря 160! Ако ми кажете поне кой може да я свърши тая работя с тия безумни вихрови клапи в Пловдив и региона може и да се замисля. Но до тук кола с винетка, обслужена с документи (и видимо нови ремъци), регистрация и т.н. ми се струва по-изгодна макар и малко по-скъпа от други екземпляри. Данъка пак е смешен спрямо над 100к.с. Общо взето това са неща, които ме печелят, а и момчето, което я продава изглежда свестен тип за разлика от баналните търговци по салоните. Колата не е в идеално здраве, но като цяло изглежда що-годе читава. Иначе ми се кара нещо, което върви... И има малко повечко екстри разбира се. Понеже ми изтекоха очите да чета форума от известно време, нямам нерви да чета и за майстори, които могат да ми помогнат, та ако дадете едно рамо, изобщо няма да се сърдя! Като гледам данните на това чисто 1.4 с тия няма и 130Nm ЛЕКО се плаша... Останалите са с над 200Nm, което си е прилично.

              Коментар


                #8
                И аз бях като тебе четене ,обикаляне по автокъщи , страх заради горчивия опит със Ситроена и накрая просто скочих . Та който каквото и да ти разправя всичко е късмет. Броиш парите взимаш колата и се молиш да е наред.

                Коментар


                  #9
                  Щом няма коли не се хвърляй на първия боклук. Изчакай и разгледай и в други области, помоли някой колега от форума да хвърли едно око, за да не се разкарваш, общо взето това е. Разбрахме че 90-ката не е за теб, там е почти съпоставимо с Пунтото, което си карал.

                  Коментар


                    #10
                    Не ми се хвърля, това е истината... Иначе ако някой знае за читаво според него Браво, ще се радвам да го сподели! Иначе не ми се обикаля цялата страна, защото знам какво е да мина 300км и повече да видя поредния кош Ама не съм се сетил ако нещо на далеч ми хареса да помоля някой колега от форума да хвърли едно око ако е удобно (уискито е от мен ако трябва). Иначе бензин или дизел... чисто откъм разходи за гориво не се плаша толкова. Нямам читави разбирачи от Фиат под ръка в Пловдив, както и много ми се иска да не опирам до такива. И с калинки и пеперудки съм готов да рискувам + турбо, но искам да знам че мога да имам доверие в някой наистина читав МАЙСТОР! Общо взето като всички искам кола, която да карам с възможно най-малко проблеми и ако все пак има такива да има на кой да разчитам че ще си свърши работата... Очевидно ме отказахте от чистото 1.4 90к.с. сега чакам макар и субективни мнения за 1.9 150к.с и евентуален майстор за махане на "пеперудките" в Пловдив окръг :D

                    Коментар


                      #11
                      Задължително ли е да е Фиат Браво?
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        Напълно задължително - за жена ми е! Хахаха След Пунтото, не иска и да чуе за нещо различно от Фиат (признавам че след мъника и аз станах фен на марката). Бяхме се насочили към гранде пунто, но вече ни идва с една идея по-малко, Крома за мен е вариант, но тя няма как да се качи да кара такъв "кораб" В интерес на истината, аз също намирам Браво-то за точния размер според нуждите ни в момента, а и много ми допада дизайна (изключвам предницата откъм фарове). Като цяло това е нашата кола, можем да клекнем и на Ланча Делта,но предвид че ни трябва практична кола, а не екзотика, по-скоро и двамата сме за Браво (и то е що-годе екзотика, но е много по-добре от Делта в това отношение). Гледам аз като мъж и други коли, но колкото и да я убеждавам че има много варианти в този ценови диапазон... не мога да си кривя душата, че това е нашата кола

                        Коментар


                          #13
                          Фенщината доста грижи е създала и доста пари е измъкнала от джобовете...
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #14
                            Колега, не съди за здравината на Фиатите по Пунто-то, което е бетон и няма чупене. По-големите модели не са баш така. От опит ти го казвам.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #15
                              Всяка кола с нейните си проблеми. Всеки предлага нещо с което не е имал проблем, но това не значи, че няма да се окаже проблем за друг. Просто трябва да се търси читав запазен автомобил, отговарящ на критериите. Бравото си е много стабилен и здрав автомобил за класа си, има болежки като всеки един друг, затова си купи каквото ти харесва. Точно този модел Браво не се внася много от джамбазите, понеже е всято чувство за ненадеждност масово сред българите за тази марка, а и самите търговци не помагат много, като внасят кошове по 1000 евро. В София има няколко такива и ти е близко да разгледаш. 1.6-цата не е лош двигател или поне не по-лош от 1.9. Като цяло имам съмнение за бюджета ти от 6000 да намериш някое наистина читаво Браво различно от 1.4 атмосферка, но може и да греша.
                              Последна редакция от yeksuh; 30.12.2019, 10:46.

                              Коментар

                              Working...
                              X