Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв ресурс имат малките съвременни ДВГ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Едно уточнение - въпроса не е дали могат да се направят двигатели с малък обем, които да са що годе добри и държеливи, а колко ще изкарат актуалните - това са две съвсем различни неща!!! Предвид концепцията им - аз казвам, че няма да изкарат, независимо от обема им. И не е вярно, че вече няма скапани от тях... щом даже аз съм виждал, значи ситуацията не е добре. Първи проблем - алуминиев блок, втори проблем - малки буталца, които поради неравномерно термично натоварване сдават (първо се коксоват маслените сегменти и почва да харчи масло, а после буталата направо лопат в цилиндъра), трети проблем - цилиндрите нямат ризи а разчитат на повърхностно закаляване, масово се минава към вериги с едни пластмасови обтегачи дето сдават багажа след 50 хил., четвърти проблем - гадна компановка в главата на разпределителните валове и най-големия им проблем - НЕ вървят!
    Последна редакция от D. Stanev; 29.12.2019, 21:23.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      #17
      Сравнението със старите инжекциони и карбураторните не е коректно.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #18
        От преди доста време Ford набутаха техния EcoBoost 1.0 със 100 или 125 коня. Тогава се поинтересувах от мнение на хора в чуждестранен форум. Разбрах, че някои от първите модели със същият двигател са имали проблеми с прегряване, някои от тях се самозапалвали и Форд е трябвало да извика всички коли обратно в сервиз за оправяне на проблема. Причината е че са сложили някаква тръба за охлаждащата система, която е от много долнопробвна пластмаса и не издържала на температурата. Няколко души се оплакват от издухала гарнитура и подменена гаранционно и течове на масло от някои съединения, но като цяло повечето са доволни и дори четох мнение за 6 годишна Фиеста, че няма никакви проблеми, харчове на масло и т.н. Мен ме учуди това, но явно не са толкова зле колкото си мислим ние.
        Последна редакция от yeksuh; 02.01.2020, 11:14.

        Коментар


          #19
          Аз смятам че ресурса на един двигател е вложени инженерни решения и материали а не кубатура.

          Коментар


            #20
            Факт е, че производителите намалиха ресурса на двигателите, но това е поради търсенето. Колко пробег минавате на година? Не смятам, че ако минавате 50 000 км/година бихте си взели Форд 1.0. Всичко опира до търсенето и предлагането. Като караш 10 000 км на година, нормално е да вземеш 1.0 двигател и да изкараш 10-15 години с тая кола, след това в кофата, 150 000 км ще изкара. Като ти трябва 30 000 км/година и искаш да я караш 10 години - насочваш се към други марки и други двигатели. Проблема ни е че караме коли на по 15 години, щото не можем да си купим нови.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #21
              Жив пример са двигателите на Смарт.
              Обеми 600, 700 и 800 кубика...
              Няма такъв, дето да не се нуждае от основен ремонт на всеки 100-120 хил. км.

              Коментар


                #22
                Смарт-а не е показателен. Тая "кола" се кара само градско, на 100 хиляди е 7-8 годишна и е за боклука така или иначе.

                Но иначе съм много съгласен с теб за тоя тип двигатели...

                Коментар

                Working...
                X