Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е институцията за изплащане на щета.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Коя е институцията за изплащане на щета.

    Чудя се разни неща.
    Излиза един чичко от колата, който е спрял на паркинга до мен (до моя автомобил). Ама нали има разни индивиди, които не ги интересуват разни неща в живота, отваря си вратата със замах като по време на танц на Дунавско хоро и съответно това му поведение се отразява върху моя автомобил. А бе позната ситуация и картинка, мисля.
    И тук идва въпросът ми. Ако приемем, че нямам каско, в този момент кой е правилния орган към който трябва да се обърна? Кой ще ми изплати щетата?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    _ичко от колата_
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Трябва да хванеш чичкото на момента, иначе гориш. Лятото попаднах в такава ситуация и добре, че бях на 20м от колата. Двустранен протокол и после при застрахователя на чичкото.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        dobrujanetza написа: Преглед на мнението
        Трябва да хванеш чичкото на момента, иначе гориш. Лятото попаднах в такава ситуация и добре, че бях на 20м от колата. Двустранен протокол и после при застрахователя на чичкото.
        Платиха ли ти?
        На теория тази щета не е в следствие от употреба на автомобила, съответно не би трябвало ГО да бъде намесена.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Платиха, да. Не е това,което очаквах, но платиха.

          Аз бях на 10м от колата и чичката назад с повечко газ счупи лявото огледало и натисна вратата. Двустранния протокол и при неговия застраховател.
          Последна редакция от dobrujanetza; 24.12.2019, 14:45.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            dobrujanetza написа: Преглед на мнението
            Платиха, да. Не е това,което очаквах, но платиха.

            Аз бях на 10м от колата и чичката назад с повечко газ счупи лявото огледало и натисна вратата. Двустранния протокол и при неговия застраховател.
            Това е тотално друг пример от моя, който дадох. При теб има ПТП => ГО влиза в действие като инструмент.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              В твоя случай би трябвало чичката да плаща щетите. Без ГО. Еднолично.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар

              Working...
              X