Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто 1.9jtd пали трудно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Някой от описалите проблемите по -горе, дали е намерил решение ?

    Моята колица(Фиат JTD 115) изнендващо спря да пали от раз в последните 3 дни. Тоест трябва много да върти, за да запали независимо от околната температура.

    Загадката е за мен защото:
    1 Акумулатора е нов и стартера върти бодро
    2 Сипвам само нафта от Еко/Ромпетрол. Никога не оставям да свети лампата за резервата и превантивно зареждам.
    3 Диагностиката (АлфаОБД) не дава никакви поводи за грешки.
    4 Горивния филтър е сменен преди 15к км- март 2022
    5 Няма мирис на нафта в двиг отсек

    Прилагам снимка от диагностиката при работещ студен и изключен двигател. Изглжда всичко в норми и се чудя къде да търся проблема?

    Click image for larger version

Name:	viber_image_2023-11-08_11-04-55-030.jpg
Views:	148
Size:	180,5 KB
ID:	2760624


    Click image for larger version

Name:	viber_image_2023-11-08_11-04-55-199.jpg
Views:	144
Size:	183,3 KB
ID:	2760623

    Прикачени файлове
    тралала

    Коментар


      #32
      Затапете ЕГР-а и пробвайте да запалите. След проблем с регулатора на налягането в Рейла горивния филтър се сменя на 10 000км.
      Някои Колеги не си попълват местоположението в профила . В такъв случай как да насочим даден човек към правилния сервиз ?
      Другия начин е чрез "Сервизи и магазини" - отваряш и търсиш .
      Последна редакция от dobrujanetza; 08.11.2023, 20:19.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #33
        dobrujanetza написа: Преглед на мнението
        Затапете ЕГР-а и пробвайте да запалите. След проблем с регулатора на налягането в Рейла горивния филтър се сменя на 10 000км.
        Някои Колеги не си попълват местоположението в профила . В такъв случай как да насочим даден човек към правилния сервиз ?
        Другия начин е чрез "Сервизи и магазини" - отваряш и търсиш .
        Чист софиянец съм, но това няма да помогне, защото съм предубеден към много от майсторите в нашия град. Нищо лично, просто горчив опит. По втората точка за ЕГР - отдавна затапен и на тоя мотор не виждам логика, да отказва да запали при отворено или затворено положение. За филтъра, имам го и ще го сменя... но ме съмн.ява там да излезе проблема. Не случайно посочих, че експерименти с горивото не правя.
        По- скоро се интересувам от мненията на препатили колеги(ако има такива), които да споделят идеи и мнения къде да търся проблема. Мерси.
        тралала

        Коментар


          #34
          https://www.fiatforum.bg/forum/%D0%B...B8%D0%B0%D1%82
          Провери и маркучите за обратната нафта - ако да напукани дърпа въздух.
          Последна редакция от dobrujanetza; 09.11.2023, 20:50.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #35
            Може да е от датчик разпределителен вал. На 8V/10V JTD двигателите е по-различен от на многоклапанните и е проблемен. Често го повреждат и при смяна на ангренаж.
            Имал съм такъв проблем. Но вадеше и грешка "синхронизация". Веднъж запали ли проблем нямаше колата. Симптомите бяха - върти и не гъква, по 4-5 опита по няколко секунди. Накрая пали.
            Успех.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #36
              Колега,не става въпрос за експерименти с горивото и бензиностанциите.Отдолу на филтъра за гориво има датчик за вода в горивото,отвърти го и вив какво ще изтече от него.По принцип се сменя горивен филтър на макс 10хкм,за БГ и 6-7 са много.Провери си състоянието на подкачващата помпа в резервоара,откачаш маркуча за подаване на гориво ,слагаш го в един буркан и даваш на контакт.Ако тръгне веднага нафта,търсиш проблема в обратната нафта или ГНП.Като за начало че се увлякох,провери си дюзите с метода на бутилки от мин.вода,има подробна тема във форума.И накрая без реклама потърси във форума БОБИ ( ВО)за диагноза или Вентура.Успех
              198mjet Bravo

              Коментар


                #37
                Привет на колегите, не писах по темата, щото се появи друг проблем - счупих картера. Както и да е, колата е ремонтирана и отново в движение. А паленето се върна в някакви норми, но под условие че чакам помпата да подкачи и да спре или 5-6 сек след като изгасне лампата за подгряването! Това ме устройва и няма да дълбая повече. Напролет като сменя горивния, ще видя дали там не е проблема(контролната лампа за вода в нафтата не свети на таблото, тоест би следвало горивото да е ОК) или пък някой клапан изпуска(това диагностиката през ОБД няма как да го хване) и цялата нафта се връща обратно в резервоара. Мерси за всички съвевти и идеи!
                тралала

                Коментар


                  #38
                  Марея ЖТД-110 след три седмици престой запали от първия път.
                  За да върти много има нещо гнило...
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар

                  Working...
                  X