Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто 1.9jtd пали трудно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат пунто 1.9jtd пали трудно

    Здравейте! Тука ми остана последния шанс, за някой друг съвет относно проблем с колата, който ме измъчва доста време и решение не се намери. Става дума за Fiat punto 1.9jtd 2001г. Закарах колата на 4 майстора (приятели на мой приятели) и на 1 оторизиран сервиз. 3-ма вдигнаха ръце, 1 каза, че не разбира много, но според него има вариант да е стартер, а 4-тия (оторизирания) казаха, че е акумулатор. Та към проблема, проблемът е, че колата не иска да пали зимата. Лятото нямам никакви грижи с нея, пали без проблеми по всяко време, но дойде ли зимата и най вече градусите да са от 2 надолу, започва да се бъзика. Сменил съм свещи, акумулатора ми е чисто нов (пробвах и с друг чисто нов пак, но не се оправи), филтри, масло, ремъци, ролки абе всичко с една дума. Замерени са релето и стертера никакъв проблем не е открит. От ауспуха излиза бял дим (неизгорели газове) и когато запали се махат.Подадеш ли и ток от друга кола пали, но 3 пъти ми се случи, дори и с подаване на ток, да запали чак след 1-2 часа мъчене. Нафта слагам от различни места, слагам и добавка Бардал. Никаква лампа не ми свети, има ток върти, но не иска да захапи да запали, все едно няма налягане. Качване е на компютър, правена и е пълна диагностика, но нищо не се откри. Абсолютно всичко е сменено, проверено, замерено и никой не може да разбере, какво и е. Казаха ми за някви датчици на колянов вал, не съм ги проверявал, но ми казаха, че би трябвало да излезнат на компютъра. Та един вид, все едно не достига ток, за да завърти. Акумулатора е 65/600, защото самото гнездо не разполага с място за по голям, пробвах с доста видове. Като цяло ми казаха, че това е най силния акумулатор от този вид с най силния стартов ток. Това всичко го прави само, ако колата е стояла повече от 10-12 часа без да е палена, иначе нямам никакви грижи с нея! Ако някой се е срещал с нещо подобно или има някакви идей, какво мога да направя, нека сподели. Благодаря за вниманието!

    ---
    Грешен раздел - преместена.
    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на www.fiatforum.bg
    Последна редакция от freedomordeath; 11.12.2019, 19:49.

    #2
    Да разбираме че стартера не върти добре ли?Ако е така провери кабелите от акумулатора и масата на двигателя
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Проверени са! Няма никакви забалежки. Стартера е замерен и той не показа грешка. Съмнява ме да е от него, защото и лятото щеше да прави проблем, а лятото дори да седи 2-3-4 дена, врътам и паля!

      Коментар


        #4
        Когато е купих смених горивен филтър и бяха забравили да го завъртят и течеше нафта. Не знам дали има нещо общо, от тогава до сега съм сменил 2 горивни филтъра. Замерена е компресия всичко си работи. Майсторите даже казаха, че колата няма една забележка. Освен това, че не пали зимата ХАХА.
        Последна редакция от freedomordeath; 11.12.2019, 20:00.

        Коментар


          #5
          Пак не разбрах ,стартера ли не върти?
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            Стартера си върти, ток има, просто не иска да запали самата кола. Звукът е както си палиш нормално колата, просто не захапва, все едно не и се вдига нафтата, а в същото време диагнозираха, че всичко е наред.

            Коментар


              #7
              Стартера върти, но не пали...

              Колегата е обиколил четирима знайни и незнайни майстори, които са проверили всичко що годе тривиално, но промяна няма.

              -Ако беше по-студено биха казал при това положение "нафтата замръзва или има вода в нея"- от къде зареждаш?
              -второ бих предположил някое съединиение гумено да се свива от студа и да дърпа въздух...

              Какво може да провериш:
              -откачаш входящия горивопровод от резервоара към филтъра и при подаване на контакт кажи идва ли нафта.
              -при въртене на стартер от ауспуха излиза ли пушек или въобще мирише ли на нещо?

              Като не иска да пали стрелката на обортомера измества ли се от долното си положение? Ако да ДКВ трябва да е ОК.

              Като не иска да запали с бутане пробвали ли сте?

              Това на първо време,

              поздрави
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #8
                Излиза пушек да, мирише на неизгорена нафта. Пушека и бял на цвят мисля. Стрелката се измества да. С бутане не съм пробвал, защото имам друга кола като вариант, с която и подавам ток и пали. Аз между другото си мислих, за някой маркуч, който се свива като стане студено и не дава хубаво налягане на нафтата, но никой майстор не ми каза дали имам проблем с това, а на всички казах за това предположение. Зареждам различно, принципно на 2-3 бензиностанции, зависи в каква посока съм. Не мисля, че проблема е от нафтата. Също така, това лято цялото миришеше на нафта под капака, карах е на майстори, но казаха, че нямам теч и такива работи. А в същото време като седиш до колата мирише на нафта. Не ми е миришело от 2-3 месеца вече!

                Коментар


                  #9
                  Тук трябва да се гледат живи данни,но да кажат запознатите какво да се гледа.Наскоро имах проблем с на жената маздата,на моменти просто отказваше да запали,излезе датчик за положение на разпределителния вал
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #10
                    Да, но тази не е на моменти, а всеки път когато седи над 10-12 часа на студено. Между другото ако е държа в гараж или на закрито, нямам проблем с паленето. Иначе и аз четох за тия датчици, но не мисля, че е това, поне мое мнение, а и в повечето случей трябва да ги отчете на диагностиката, поне така мисля?!

                    Коментар


                      #11
                      Здрасти пак,

                      белия пуш обикновено е симптом на неизгоряла нафта. Защо не се възпламенява...дали е ГНП, регулатора на налягането, датчик на рейла или нещо друго.

                      Мога да ти предложа, ако си около Ямбол да се свржеш с Жоро или ако искаш да му се обадиш по тела. Той е спец по дизели.

                      Диагностика и ремонт на дизелова горивна апаратура



                      Другите колеги и те ще дадът мнения, но може би и сам разбираш, че при посещение при 4-ма човека, които на място не установяват проблем е малко вероятно да диагностицираш проблема дистанционно.

                      По същество, аз бих процедирал малко по-агресивно. Бих проверил и на дюзите какво идва при завъртане на стартера. Но по-добре с мултиекускана да се види искано и реално налягане на горивото при завъртане на стартера. Температурата на въздуха и двигателя, за да се изключат тея двата датчика, ЕГР какво прави, ако не сте го изолирали вече де и една по една да изключите възможните причини.

                      Успех

                      ПП:
                      Програмата за диагностика: https://www.multiecuscan.net/ и примерен кабел за връзка: https://www.olx.bg/ad/vag-com-kkl-ka...tml#c839857de3
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #12
                        А дали стартера прави необходимите обороти и сила? На слух е трудно да се определи.Може би му трябва ревизия.

                        Коментар


                          #13
                          Стартера е измерен и показва необходимите параметри. Лошото е, че никъде не дава грешка и никъде не е открита такава и не може да се разбере, мойто мнение или някой маркуч както каза колегата където се свива или може би дюзи, но уж бяха видяни и не се откри грешка там.

                          П.П. Знам, че няма как да стане дистанционно, при положение, че 4 човека е гледаха вече, но се надявам, някой който е имал подобен проблем и го е разрешил да помогне! Благодаря иначе, на всички които се оптиват да помогнат!

                          Коментар


                            #14
                            А когато даваш ток от друга кола по-лесно ли пали?Все си мисля че е лоша връзка
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте,

                              при добра компресия и гориво, на бутане ако запали ясна е работата-стартер или АБ. Оттам ревизия и каквото трябва. Останах с впечетлението, че стартера е сменен.
                              Ако има компресия, стартера върти, а не пали-проверка на горивото-налягане и дебит. Ако са в норма, вече другите компоненти по системата.

                              При положение, че проблема е температурно завасим, в аутодата дават и ЕСТ датчика като възможна причина за непалене при студено време и както колегите казват, трябва да се провери какво му е съпротивлението, да не дави колата.

                              В аутодата дават 100 причини:

                              Click image for larger version

Name:	ECT.jpg
Views:	1
Size:	334,7 KB
ID:	2098749Click image for larger version

Name:	JTD.jpg
Views:	1
Size:	202,1 KB
ID:	2098750
                              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                              Коментар

                              Working...
                              X