Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем ангренажна ролка Стило(бензин)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем ангренажна ролка Стило(бензин)

    Здравейте, проблема е че се появи едно виене в обтяжната ролката след 2000км. и си мисля дали не сме го пренатегнали ремъка.
    Колата е Стило 1.2 16v, а ремъка е сменен с комплект за зацепване, самия ремък и ролка бяха на Conti, водната помпа на HEPU.
    Стъпките който следвахме бяха от Елеарн и бяха следните, дали не сме сбъркали с обтягането и процедурата?
    Сваляне на свещите и поставяне на уредите за показване положението на буталата, след което нагласяне и слагане на фиксаторите за валовете.
    След това развихме ролката и премахнахме старият ремък и ролка, сменихме водната помпа.
    След което развихме болта на зъбното колело на разпределителните валове за да може то да се върти свободно.
    Сложихме ремъка и ролката и според указанията стегнахме ролката на максимално опънато положение.
    Свалихме фиксаторите и завъртяхме няколко оборота двигателя, след което пак сложихме фиксаторите и стегнахме зъбното колело на 120N.
    След което развихме ролката и я стегнахме на нормално работно положение така, че двете изрезки да съвпадат.
    Свалихме фиксаторите и завъртяхме няколко оборота, ролката си остана на правилните белези и събрахме двигателя.
    Но след има няма 2000км. се появи едно гадно виене, което мислях, че е от водната помпа, но със стетоскоп в/у корпуса на тампона който покрива ролката стана ясно че е тя.
    Мисля си дали тази точка с нятягането на ролката на макс не е само за оригинален комплект или съм попаднал на кофти ролка.Ако е кофти ролка да сменям ли тази и ли да карам, общо взето много въпроси.
    Поздрави!

    #2
    Колега отпусни ролката една идея и ако пак вие проблема е във водната помпа.Това че е хепу голям праз.Винаги има и дефекти.И още нещо,преди смяната имаше ли подобни симптоми.Колкото до това дали е оригинален или не комплекта,цялата процедура по смяната на описаните детаили е едно към едно с оригинала.Това съмнение отпада.При най добрия случай имаш около 0,5мм в посока на натиск на ремъка на ръка.Успех и дано минеш с гореописаното,пиши обаче
    198mjet Bravo

    Коментар

    Working...
    X