Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с багажник - не се отваря и задна чистачка стило 1.9 дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с багажник - не се отваря и задна чистачка стило 1.9 дизел

    Здравейте,
    имам Фиат стило 1.9 дизел 115 коня 2004 година, на дистанционното към ключа имам трето копче за багажника. Но не иска да ми се отключи багажника и гледам и задната чистачка не се движи. Да не е някой бушон или. .. (Ако е бушон кой е) ?
    П. П. Имах проблем с предното стъкло машинната нещо се прецака , ходих при един уж го оправи сложил му машинка от пасат , но сега пак не се движи. И сега стъклото шофьорското не се сваля и вратата не се заключва от централното, само с ключ, по някой път се отключва иначе пак с ключ трябва.
    Последна редакция от fiat_potrebitel; 02.12.2019, 18:23.
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

    #2
    С бутона за цялостно отключване на колата отключва ли ти се багажника? Функцията преди работила ли е? Проблемът може да е в дистанционното или управлението на централното.

    Чистачките са на отделен кръг (бушон) от централното. Предните и задната обикновено са на общ предпазител, през който се подава напрежение към чистачките през лостовата система зад волана. Ако изгори - няма никой - нито предна, нито задна.

    Аз ако съм на теб ще отворя кората на задната врата и ще огледам. Тествай с мултиметър дали при сработване идва напрежение до клемите на машинката за централното и мотора за чистачката. Ако идва - сменяй машинките. Ако не - провери кабелният сноп за прекъснати жици около маншоните, след което се насочи към лостовете зад волана.

    Не знам от какъв зор ще ти слагат машинка от Пасат, като тези за Стило с лопата да ги ринеш. Проверката там е същата.
    Последна редакция от PSG; 02.12.2019, 23:41.

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    Коментар


      #3
      От пасат звучи по достоверно и надеждно.Ако изобщо са му сложили на колегата в което искренно се съмнявам.На негово място бих отишъл при пишман майстора да си свърши работата като хората защото колегата е платил за тази операция.
      198mjet Bravo

      Коментар


        #4
        Интересното е че централното работи, но шофьорската врата се отключва от време на време , чистачката отзад все още не работи и багажника не се отваря.Предното стъкло не се сваля каза ми да си намеря машинка от фиат.
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

        Коментар


          #5
          За задната чистачка има отделен бушон,при мен той беше изгорял.А този бутон на дистанционото за багажника се деактивираше и активираше от настройките.
          STILO 1.4 16v.

          Коментар

          Working...
          X