Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 16 от 16

Тема: Перките на радиатора работят постоянно - Фиат Пунто МК2 1.9jtd

Здравейте,

Аз какво бих направил в случая:
    -в дясно на акумулатора/АБ/, дават под някъв капак да са релетата, през които се пускат перките. Махам капачето и карам някой да даде на контакт. Ако се чуе, че релето цъка, значи компа го управлява и ще се насоча към датчкика. Ако при подаване на контакт релето не цъка, значи е залепнало и бих го почукнал отгоре с нещо за да видя, дали ще се "отлепи". После се вади и се гледа за нагорели контакти и тнт.

най-вероятно няма да е едно реле, но на самия капак трябва да си пише кое за кое е.

Това на схемата сега проверих го дават да е blower motors resistor или резистора за перките. Така пише, но колеги с такава кола могат да кажат по-точно.
    На омметър може да се провери датчика /ЕСТ/ стойностите из нета трябва да се потърсят, ако праща сигнал, че колата прегрява нищо чудно че перките се въртят. Ако тези неща работят, колегите са дали и други предложения да се проверят, но първо по-лесното.

Поздрави!
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Аз като гледам схемите, датчик на радиатора няма.Все пак трябва да се провери на колата дали има.
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Фиат идол
    Регистр. на
    27.10.2011
    Трябва ти диагностика.В 90пр. от случаите е от температурен датчик(онзи на термостатното тяло) или прекъсната верига към него.

Климатика да не е замесен нещо.....

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Аз също съм на мнението на ivel. Като се откачи буксата от датчика на термостата перките тръгват директно на втора степен.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Кара балканче
    Регистр. на
    05.08.2008
    Така, първо искам да благодаря на всички колеги, които се отзовават на моите неволи. Едва днес остана време да се позанимая с колата. Смених и датчика и релето, но перките продължават да се въртят. Възможно ли е ECU да е записал грешка от стария датчик и въпреки смяната все още да подава грешна информация към релетата? Ако е така има ли начин да се изчисти грешката без софтуер и кабел за диагностика?

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Перките на радиатора работят постоянно - Фиат Пунто МК2 1.9jtd

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •