Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно пистов ремък Fiat Brava 1.4 12V 1996г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно пистов ремък Fiat Brava 1.4 12V 1996г.

    Здравейте колеги, искам да попитам дали се налага свалянето на гумата при смяна на пистовия ремък на гореспоменатият автомобил. Колата е с 1.4 двигател и с климатик. Благодаря предварително
    Fiat Brava 1.4 12V .... *Кораб на 17ки!*

    #2
    Да, така е най-лесно.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Благодаря за бързия отгор, колега. Можеш ли да ми дадеш някакви пояснения, че се е разскърцал и трябва да го сменям. Взех един DAYCO. Ако можеш да кажеш дали се маха подкалника? Аз доколкото го загледах на ролката е 15ключ. Питам, защото навън е голям студ и да съм подготвен, като сляза да разглабям, че ще е на открито.
      Fiat Brava 1.4 12V .... *Кораб на 17ки!*

      Коментар


        #4
        Не се занимавай с глупости, ами иди в сервиз да ти го сменят. Смени и ролките, защото и аз исках да сменя само ремъка, но новия свърши след има няма 1000 километра.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #5
          Моя мотор е фиатов и е 1.1 и нямам нищо за ключ 15 а 16 звездогаечен за да лашна генератора. Шайбата за датчика на коляновиа вал е с 3 болта с глави13,махам само едно капаче и единствения проблем е контрата при развиването и особено при стягането на шайбата. Шайбата се монтира само при едно положение!!!! Това е при мен-1.1 мотор ланча игрек 10.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Кога за последно е сменен този ремък? Най-лесно скърцането се премахва с леко обтягане.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Не е от обтягането, за смяна си е ,даже си е надживял малко живота. Вече е видимо износен. Днес ще разглобя да го сменя, благодаря на всички за полезната информация!

              Успешен ден!

              Коментар


                #8
                Не мога да разбера кое налага свалянето на гумата? Тоя ремък се сменя за 5мин с цигарите и кафето. Няма как да се обтегне ръчно, защото е с обтегач с пружина. Обтегача с обтяжната ролка DAYCO е към 50лв.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Пистовия ремък се опъва с алтернатора, бъркаш го с ангренажния ремък.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Смених го ремъка и шума спря (от него беше). Не се оптяга ръчно ремъка, оптяжната ролка си го изпъва колкото трябва. Бях свалил гумата, макар че се оправих с ролката отгоре. Единственото, което ми помогна свалянито на гумата е това, че имах повече място да бъркам (да сложа ремъка). Благодаря на всички отзовали се!
                    Последна редакция от Genko.Ivanov; 05.12.2019, 18:04.
                    Fiat Brava 1.4 12V .... *Кораб на 17ки!*

                    Коментар

                    Working...
                    X