Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Blue and me музика от USB?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Blue and me музика от USB?

    Здравейте, от седмица съм собственик на Fiat Croma 1.9 multijet - 120 к.с. / 2009г.

    В колата имам инсталирана система Blue and Me, като успях да свържа трелефона ми чрез Bluetooth към нея и да провеждам разговори.

    Имам инсталиран USB порт между предните седалки, но не знам как да го позлвам. Порта работи, зарежда телефона ми.

    Мога ли да слушам музика от флашка чрез него, ако може как става?


    Click image for larger version

Name:	fiat-croma-test-15.jpg
Views:	1
Size:	104,0 KB
ID:	2170400

    #2
    Здравейте, от седмица съм собственик на Fiat Croma 1.9 multijet - 120 к.с. / 2009г.

    В колата имам инсталирана система Blue and Me, като успях да свържа трелефона ми чрез Bluetooth към нея и да провеждам разговори.

    Имам инсталиран USB порт между предните седалки, но не знам как да го позлвам. Порта работи, зарежда телефона ми.

    Мога ли да слушам музика от флашка чрез него, ако може как става?


    [ATTACH=CONFIG]107769[/ATTACH]

    Пъхаш флашката и пускаш от радиото, като на всяка друга кола/радио

    Коментар


      #3
      опитах с две флашки:
      - форматирани във файлова ситема FAT32
      - с песни mp3 формат без папки
      - с песни mp3 формат в папки CD1, CD2
      - с песни wma формат без папки

      музика не тръгва, сменях SRC на CD-то не открива нищо

      Коментар


        #4
        опитах с две флашки:
        - форматирани във файлова ситема FAT32
        - с песни mp3 формат без папки
        - с песни mp3 формат в папки CD1, CD2
        - с песни wma формат без папки

        музика не тръгва, сменях SRC на CD-то не открива нищо

        Скоро не съм пускал флашки в моята крома, но последно си работеше с mp3 във и извън папки, wma не съм пробвал. До колкото си спомням, ако е включено радиото като сложиш флашката след малко автоматично превключва на нея (не съм на 100% сигурен за това). Ако при теб не тръгва може да имаш някаква повреда по системата.

        Коментар


          #5
          CD-то в колата е като на снимката:
          Click image for larger version

Name:	s-l640.jpg
Views:	2
Size:	15,3 KB
ID:	2098706

          Не намирам USB, като източник, току що опитах с друга флашка, същото е. Източниците са: MW,LW,FM,CD(със сигурност ли това CD чете mp3?)

          Онзи ден опитах и да ъпдейтна версията на Blue and Me чрез флашка, но процеса не стартира(гледах клипове - слагат флашката с файловете от сайта на Blue& Me и на дисплея им изписва UPDATING...), при мен нищо. Също така опитах да сменя езика на гласовите команди на английски процеса би трябвало да е аналогичен с ъпдейта, никаква реакция.

          Колата е от автокъща, възможно ли е джамбазите да са я осакатили някак?

          Коментар


            #6
            CD-то в колата е като на снимката:
            [ATTACH=CONFIG]107770[/ATTACH]

            Не намирам USB, като източник, току що опитах с друга флашка, същото е. Източниците са: MW,LW,FM,CD(със сигурност ли това CD чете mp3?)

            Онзи ден опитах и да ъпдейтна версията на Blue and Me чрез флашка, но процеса не стартира(гледах клипове - слагат флашката с файловете от сайта на Blue& Me и на дисплея им изписва UPDATING...), при мен нищо. Също така опитах да сменя езика на гласовите команди на английски процеса би трябвало да е аналогичен с ъпдейта, никаква реакция.

            Колата е от автокъща, възможно ли е джамбазите да са я осакатили някак?

            Всичко е възможно. Пробвал ли си да зачистиш USB порта? Може да е зацапан.

            Коментар


              #7
              Не съм пробвал да зачистя порта, гледах го стори ми се чист, като алтернатива мога ли да опитам да използвам USB-то в жабката (на Blue and Me модула, днес разбрах че и там има)?

              Коментар


                #8
                Не съм пробвал да зачистя порта, гледах го стори ми се чист, като алтернатива мога ли да опитам да използвам USB-то в жабката (на Blue and Me модула, днес разбрах че и там има)?

                За пръв път чувам за такъв порт на крома.

                Коментар


                  #9
                  Нямам идея, затова питам. Имаш ли други предположения?

                  Коментар


                    #10
                    Флашката трябва да е фат 32 формат. Слагаш флашката. От бутоните по волана се пуска плеъра на блу енд ме. При мен този бутон е със слушалка. Избираш мултимедия, пусни всички. По нататък в менюто има сетингс. Там избираш мултимедия, опция да тръгват песните автоматично. Блу енд ме се управлява само от мултиволана. Настройките за блу енд ме се намират като натиснеш бутона със слушалката. Ако ъпдейтнеш езика на английски, ще можеш да пускаш флашката с гласова команда. Моята беше на италиански, сега е на английски, и е супер удобно.
                    Ето по темата, описано много просто и ясно.
                    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B7%D0%B8%D0%BA

                    Ето и ръководство за Блу енд Ме
                    https://www.fiat-lancia.org.rs/Manua...59/Blue&Me.pdf
                    Последна редакция от RoPa; 25.11.2019, 21:40.

                    Коментар


                      #11
                      Чистих порта - свети(зарежда ми телефона), но не открива никаква флашка, възможно ли е порта да е скапан?

                      Коментар


                        #12
                        Според мен всичко ти е наред с блу енд ме. Изпратих ти лично съобщение, погледни го.

                        Коментар


                          #13
                          Мерси на Росиян за помощта!

                          в крайна сметка подкарах музика от флашката ето и стъпките:

                          направих Low Level Format с HDD LLF Low Level Format Tool на флашка 16гб, след което я форматирах във FAT32 файлова система.
                          добавих папка с песни mp3,wma,aac - само така не стана
                          направих .m3u плейлист на папката с песни и го поставих в root директорията на флашката, може да се използва всеки музикален плеър за създаването на плейлист, поддържаните формати са .M3U И .WPL
                          Аз ползвах Playlist Creator

                          структура на флашката:
                          -root
                          --mcs.m3u
                          --msc (папка)
                          --- song1
                          --- song2
                          --- song3
                          --- song4
                          --- song5

                          музиката тръгна моментално.

                          плейлиста отворен с Notepad++ би трябвало да изглежда така, не се поддържа кирилица:
                          Click image for larger version

Name:	pls.png
Views:	1
Size:	46,4 KB
ID:	2098714
                          Последна редакция от stani; 26.11.2019, 17:50.

                          Коментар


                            #14
                            Супер. Поздрави.

                            Коментар


                              #15
                              Колега stani, много полезен пост, за хората които имат Blue and me! Май сме горе долу от едно поколение, като ти гледам плейлистата !
                              Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                              Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                              Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                              Коментар

                              Working...
                              X