Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Croma 1.9 multijet - 120 к.с. - много висок разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Tempras написа: Преглед на мнението


    Eто регенерация при 84км/ч на темпомат.
    Оборотите бяха точно 1500 на D. Колата е автоматик.
    Завърши напълно успешно за около 9мин каране.
    Започна точно на 101% запушване на филтъра.
    И нямаше никакъв проблем да постигне почти 700С на филтъра, както се вижда. Нищо че са 1500об.
    Само да кажа че съм пробвал глупостта да карам на 4-та и на 3-та при 90 и няколко процента.
    И е глупост, защото регенерация така и не започна.
    Тя започва точно на 100-101% на моята кола.
    И не се интересува от обороти както се опитвам да ви обясня.
    Всеки преценява дали да си форсира колата.
    Благодаря за информацията. Това не го знаех. При мен след регенерация спада до 71% замърсяване. При теб след регистрация, колко процента показва?

    Коментар


      #17
      Здравей, при мен показваше предишният път 15%, този път 16.5%.
      Прави регенерация при комбинирано каране с повече извънградско през 1050км.
      При само градско каране около 550км.
      При теб щом спада до 71% има тесен диапазон на работа само между 71 и 100%.
      Вероятно се задръства доста бързо.
      На колко км средно са ти последните 5 регенерации?
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #18
        Карам основно градско. Не съм я закачал скоро на диагностика, но ще проверя при първа възможност. Забелязал съм, че един два пъти седмично се регенерира, при месечен пробег от около 1000 км. Някъде се споменаваше, че понякога, датчика на ДПФ може да не отчета коректно, и преди решение за смяна на ДПФ, трябва и той да се провери.

        Коментар


          #19
          Това е напълно вярно. Но когато с-мата започне да прави проблеми и дойде време или за датчик, или за филтър, обикновено светва чек и колата губи мощност.
          До този момент може щастливо да си карате.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #20
            Не му мисли на филтъра ,от 5 години я карам от 25 процента сега е на 35 след регенерация.Обръщай внимание на скоростите ,те са опелови и са слабо място.Кутията се води M32.Иначе слабо място са дръжките на вратите,както външните,така и вътрешните.Ако те интересува нещо друго към момента питай.За регенерацията никога не съм разбирал кога я прави ,пък да вдига обороти дума да не става.

            Коментар

            Working...
            X