Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добър тенекеджия/заварчик в София/Бургас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добър тенекеджия/заварчик в София/Бургас

    Здравейте,

    Търся добър тенекеджия/заварчик, който да се хване да оправи/изкърпи изгнил участък и няколко други повърхностни ръжди на пода на моята Мареа.

    Проблемът е тръгнал от мърльовците, които слагат лапите на подемниците и криковете където им дойде. Не е много работа, но никой не му се хваща. Всички почват с уговорки, че "Колата не струва нищо", "Карай докато изкара", "С ръжди не се занимавам", "Само със сериозни реставрации се занимавам" и пр.

    Тук във форума намерих телефона на Румен в Буграс. Свързах се, но човекът ми каза, че може чак след май другата година. До тогава я камилата, я камиларя.

    Ако имате идеи за читав майстор, който няма да се прави на интересен, казвайте!

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    #2
    Не се правят на интересни, ами никой не иска да си изкарва хляба по трудния начин. Това го казвам като занимавал се доста години с тенекеджийство.
    Дано намериш.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Мини през пловдив, влез в бившия домостроителен комбинат и в ляво на Хелиос ще го видиш- кърпи боядисва...
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Колега muns61, аз им давам пари, те не искат да ги вземат. Значи са наядени и не им се занимава.

        lubo_Y10, другия уикенд имам ходене до Пловдив и може да се отбия при човека. Боя не ми трябва - ръждата е саво в една зона долу на пода, която не се вижда. Външно колата е перфектна без точка ръжда. Благодаря за инфото!

        Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

        Коментар


          #5
          За мен това е много неблагодарен труд.
          Ти викаш то е само това и това, колко е.
          От друга страна съм гледал добър тенекеджия как го прави. Мери 100 пъти, 200 пъти донагажда, 250 пъти дооправя, пилене, замаскиране и т.н., за да получиш накрая хубав резултат.
          И накрая колко пари да ти вземе за цял ден разправия само за - ама то е съвсем малко? Като ти каже остави 200 лв. примерно и ти ще се изсмееш и ще почнех богохулства по форумите, че не познават парите.
          Иначе ако ще е колкото да се "закърпят" нещата за 20 лв. Взимаш парче ламарина, отиваш при първия, който прави гърнета и му казваш да реше и заварява. Няма да ти откажат. Резултат - какъвто-такъв.

          Но не се занимавай. Не са ти виновни "мърльовците" по сервизите. Колата си е стара и каквото и да правиш ще е само повърхностно замаскиране за твоя утеха.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO, колата е стара, да, но върши работа.
            Като каже 200 лева - 200 лева. Оглежда я, казва колко иска - аз преценям дали да му ги дам. Обаче като му ги дам да не си оставя ръцете. Ако ще е да режем и заваряме както ни дойде - имам два електрожена и два ъглошлайфа. И аз мога да взема едно парче ламарина и да го напраскам на гьотере. И кола със смола сме кърпили. И сърф дъски сме правили. Но всеки занаят си има тънкости и изисква време, за което съм преценил, че бих дал пари.
            Ако колата беше нова - нямаше да пускам темата.

            Ако ти кажа, че само един от трите ми платна за уиндсърф струва 2800 лв. и ти ще се измсееш. Колата върши работа, а аз не съм от хората, които карат докато се разпадне.

            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

            Коментар


              #7
              Нямам си идея колко струва един уиндсърф. Само ей така тази цена ми се струва много ниска, защото това винаги съм го приемал за вид спорт, с който се занимават хора, които могат да си го позволят и имат време. За това и 28000 да кажеш, за мен ще е ок. Имам приятел с колело, което му струва 12к, а колата 2к.
              Но това в крайна сметка не измества факта, че колата си върви към края на жизнения си цикъл. И ако не вкараш много пари (в пъти цената на автомобила), то освен за вътрешно удовлетворение друго няма да направиш. А не те усещам, че това ти е колата на живота и си готов да дадеш такива пари. Като за уиндсърф например.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                До някаква степен мога да се съглася с теб. Нищо вечно няма, нито съм решил че Фиат Мареа е колата на живота ми. Истината обаче е, че купетата на тези коли са здрави и ако не претърпят някаква деформация не клонят лесно към ръжда. А след оглед видяхме, че проблемът ми е основно в тази зона, където е била подпряна.
                Цената на колата на пазара е по-ниска от тази на телфона ми. Но за сметка на това смея да твърдя, че моята кола е във визуален и технически вид, несравним с този на 90% от колите на пазара или на пътя. Последната Marea, която видях да прилича на кола, а не на войнишко канче беше пред Гараж Вентура.

                Та да се върнем на думата - жизеният цикъл на колата може и да е приключил, но докато пали, върви, спира, няма забележки по външния вид и ми върши работа няма да спестя 100 лева за парче ламарина 15х15.
                Както и да е - намерих едно момче, което се нави да ми свърши работа. Уикенда ако ми остане време ще вдигна мокета, за да видя какво е положението от вътрешна страна. Каквото направи - направи.

                Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                Коментар


                  #9
                  София, кв. "Надежда", ул. "Цветан Витов" 25 - Теодор се казва момчето. Малко квартално гаражче, но човекът работи бързо, точен е, не е скъпчия и не връща работа. Оправи ми белята и разни повърхостни ръжди за един ден. Кърпи, изправя боядисва. Ако ви се наложи - препоръчвам.

                  Затваряме темата.
                  Последна редакция от PSG; 05.12.2019, 17:03.

                  Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                  Коментар

                  Working...
                  X