Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.3 multijet не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.3 multijet не пали

    Здравейте колеги,
    имам няколко Doblo с 1.3 multijet.
    Едното от тях - 2009 година на около 140000 има проблем със запалването.
    Сутрин не пали или пали след мноооого голямо въртене на стартера.
    Не отчита никакви грешки при палене.
    Проверих дюзите - ОК са
    Смених датчика на коляновия вал - проблема си остана

    При бутане колата пали от четвърт
    Пали и ако и пръсна старт спрей.

    След като запали колата работи добре, без тракане , шумове и т.н.

    В пет сервиза никой не може да ми реши проблема.

    Някой може ли да помогне със съвет

    #2
    Компресия има ли тая кола ?
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Има ! Колата е на оригинални 140000 км

      Коментар


        #4
        това че е на 140к нищо не значи - дали е мерена ми е питането понеже симптомите са като на мъртвец според описанието
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Никакъв мъртвец не е според мен, просто не му достига горивото. Иначе да попитам като запали после цял ден си пали както трябва нали? Само като мине повечко време създава проблеми? Ако е така може ГНП-то да ти смуче въздух в горивото. Разбира се може и от друго място да влиза въздух или електрическата помпа да пропуска гориво обратно в резервуара, но не мисля че е липса на компресия.
          Последна редакция от JTR; 21.11.2019, 09:46.

          Коментар


            #6
            И аз не мисля че е от горивото. Като запали и малко поработи после си пали нормално. Няколко пъти изписа понижено налягане на горивото.
            Помпата в резервоара си работи добре, смених и тялото на горивния филтър , заедно с филтъра , но проблема си остана. От къде може да смуче въздух или да губи гориво - не е от дюзите - тествахме ги?

            Коментар


              #7
              bobifen написа: Преглед на мнението
              И аз не мисля че е от горивото. Като запали и малко поработи после си пали нормално. Няколко пъти изписа понижено налягане на горивото.
              Помпата в резервоара си работи добре, смених и тялото на горивния филтър , заедно с филтъра , но проблема си остана. От къде може да смуче въздух или да губи гориво - не е от дюзите - тествахме ги?

              ГНП, регулатор, рейка, много са местата. А за помпата тя може да си работи, но да позволява на горивото да се връща обратно когато е изключена. Има едни ендопосочки клапи, които се слагат на дизеловите маркучи и не позволяват на горивото да се връща в резервуара. Може да пробвате с тях да я оставите една нощ.

              Коментар


                #8
                И как по-точно не и стига горивото само като е студена , а при бутане пали от четвърт - цитирам колегата
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #9
                  Константинов написа: Преглед на мнението
                  И как по-точно не и стига горивото само като е студена , а при бутане пали от четвърт - цитирам колегата

                  Не като е студена, а като е седяла дълго време, както каза колегата, щом запали после си пали всеки път. Идеята ми, е че като поседе губи налягане на горивото, дали ще е защото го връща, изтича някъде или вкарва въздух е друг въпрос. Даже и колегата сам каза, че е имала грешка за ниско налягане на горивото, явно там някъде е проблема.

                  Това за бутането не съм на 100% как точно се случва, но си мисля, че може да е от режимите на ЕКУ-то. При палене се използват различни настройки, от колкото при нормална работа. Бутането принуждава ЕКУ-то да работи в "нормален" режим, а не режим на палене. Може би така пръска по-малко гориво и ниското налягане е достатъчно? Може би е просто съвпадение и просто е била натрупала налягане от предишни опити за палене, за това като са я бутали е запалила бързо. Просто теории...
                  Иначе, това с бутането не обеснява и твоята теория с компресията. Ако не прави компресия на стартер, как на четвърт завъртане на мотора от бутане ще я направи?

                  Коментар


                    #10
                    Не като е студена, а като е седяла дълго време, както каза колегата, щом запали после си пали всеки път. Идеята ми, е че като поседе губи налягане на горивото, дали ще е защото го връща, изтича някъде или вкарва въздух е друг въпрос. Даже и колегата сам каза, че е имала грешка за ниско налягане на горивото, явно там някъде е проблема.

                    Това за бутането не съм на 100% как точно се случва, но си мисля, че може да е от режимите на ЕКУ-то. При палене се използват различни настройки, от колкото при нормална работа. Бутането принуждава ЕКУ-то да работи в "нормален" режим, а не режим на палене. Може би така пръска по-малко гориво и ниското налягане е достатъчно? Може би е просто съвпадение и просто е била натрупала налягане от предишни опити за палене, за това като са я бутали е запалила бързо. Просто теории...
                    Иначе, това с бутането не обеснява и твоята теория с компресията. Ако не прави компресия на стартер, как на четвърт завъртане на мотора от бутане ще я направи?
                    Тука го обърнахме на заяждане ми се струва но ще ти отговоря на въпросчето - когато смениш 20 лично твой дизела ще получиш сам отговора , като от цифрата съм изключил многото коли на приятели и клиенти . Тук говорим само за предполагаеми проблеми - нито ти нито аз сме видяли с очите си този автомобил
                    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                    Коментар


                      #11
                      Колега,
                      мерси за мнението, но имам идея как се усеща при каране кола без компресия. Имам няколко такива Фиата със същия мотор и когато колата запали върви по същия начин като останалите.

                      Коментар


                        #12
                        Константинов написа: Преглед на мнението
                        Тука го обърнахме на заяждане ми се струва
                        Така е, струва ти се

                        Константинов написа: Преглед на мнението
                        ще ти отговоря на въпросчето - когато смениш 20 лично твой дизела ще получиш сам отговора , като от цифрата съм изключил многото коли на приятели и клиенти .
                        Това не е особено информативен отговор.

                        Константинов написа: Преглед на мнението
                        Тук говорим само за предполагаеми проблеми - нито ти нито аз сме видяли с очите си този автомобил
                        Това е очевидно, все пак това е форум, не сервиз. Не резбирам защо го споменаваш. Както казах в началото, не се опитвам да се заяждам, просто споделям мнението си за проблема на колегата.

                        Коментар


                          #13
                          За непаленето...

                          Здравейте,

                          по пътя на логиката след дълъг престой явно горивото го няма.

                          -контролиран тест: сутрин или след дълъг престой не може ли да се откачи маркуча от/до горивния филтър и да се види при подаване на контакт има ли дебит/налягане. Също и след завъртане на стартера, колко време ще отнеме да се подкачи горивото. Слагате маркуча в някакво шише и се пробва. После вече след като няма проблем може да се сравни.

                          Докато върти и не иска да запали отзад на ауспуха случва ли се нещо? Пушек, миризма на нафта?
                          Датчика на температурата да не прави проблем? Да отчита много студено/топло и ЕКУ-то да пуска богата/бедна смес?

                          "Модерна" кола все си мисля, че на бутане да запали трябва стартера да е много муден и да не създава нужната компресия за възпламеняването на горивото. Ако няма синхронизация на валовете, гориво и въздух и цял ден да се бута не мисля, че ще доведе до успех-само си мисля.

                          Ако някъде по трасето капе нафта все си мисля, че визуалната проверка ще е достатъчна да се открие къде е-това във връзка с дърпането на въздух, докато е стояла.

                          Оттук кабел и МЕС-а ще са ти по-полезни. Да се провери и високото налягане при палене.

                          Не напоследно място колега, не спомена проблема кога се появи и как? Постепенно, изведнъж, някакви предходни ремонти? Дай повече информация и колегите ще те насочат в правилна посока, особено като имаш и други такива коли за сравнение и евентуално да подмениш нещо за проверка

                          Поздрави и успех

                          Ръководство-диагностика с VAG COM и Multiecuscan Примерна тема за самодиагностика

                          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                          Коментар


                            #14
                            Какво ще рече ,че дюзите са ок. Мерено ли им е излишното гориво.Ако да,то причината за ниско налягане в рейла може да е от регулатора.

                            Коментар


                              #15
                              Колега bobifen, пробвал ли си да палиш с друг акумулатор? Възможно е акумулатора да не е наред, опитай да го размениш с някой от другите коли.
                              Fiat - Stilo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X